Franka Masu w Studiu Koncertowym Polskiego Radia

Franka Masu w Studiu Koncertowym Polskiego Radia

4 grudnia 2013, 09:35

[img:1]

Polskie Radio i Włoski Instytut Kultury zapraszają na koncert Franki Masu. Artystka wystąpi 13 grudnia 2013 r.  w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego z towarzyszeniem znakomitych muzyków - akordeonisty Fausto Beccalossi  oraz gitarzysty Alessandro Girotto.

Franka Masu  zadebiutowała jako wokalistka w 2000 roku, choć śpiewała właściwie od dziecka. Pochodzi z miasta Alghero, położonoego w katalońskiej enklawie na północy Sardynii, co miało dominujący wpływ na jej repertuar i fascynacje muzyczne. Mieszanka kultur i języków spowodowala, że Franka Masu śpiewa w wielu językach (katalońskim, włoskim, sardyńskim, hiszpańskim, portugalskim, neapolitańskim) , a w jej repertuar obejmuje różne style i gatunki – od muzyki etnicznej i tradycyjnej pieśni śródziemnomorskiej, aż po jazz. Z zadziwiającą lekkością porusza się w tej muzycznej przestrzeni, zachwycając jednocześnie słuchaczy  swym głosem. Nagrała do tej pory 6 płyt.

Franka Masu  cieszy się wielkim uznaniem krytyki międzynarodowej. Gości na wielu festiwalach oraz przeglądach. Jest też  bardzo lubiana przez publiczność we Włoszech i zagranicą. Od 2007 r. jej występom towarzyszy zespół, w którego skład wchodzą znakomici wykonawcy: Fausto Beccalossi (akordeon) i Alessandro Girotto (gitara), z którymi współpracowała przy aranżacji i nagrywaniu najnowszej płyty studyjnej ALMABLAVA (Felmay, 2013).

Fausto Beccalossi to jeden z największych wirtuozów gry na akordeonie.  W ostatnich latach współpracował i nagrywał z plejadą muzyków włoskiej muzyki jazzowej (Enrico Rava, Wheler, Gibellini, Mirabassi, Pietropaoli, Fresu, Negri, Maria Pia De Vito i innni). W 2002 słynny gitarzysta argentyński Lito Epumer zaprosił go do Buenos Aires na nagranie płyty wraz ze swoim kwartetem “Nehuen“. Koncertuje na całym świecie, a od 2007 roku akompaniuje Al Di Meola podczas jego światowego tournée. W 2013 r. wydał pierwszą solową płytę pt. „My Time”.

Alessandro Girotto specjalizuje się w przetwarzaniu i aranżacji muzyki ludowej, należącej do różnych tradycji i obszarów kulturowych, a zwłaszcza południa Włoch, krajów śródziemnomorskich i Europy środkowo-wschodniej. Doskonalił swoje umiejętności i technikę grając u boku światowej sławy wykonawców (Pat Metheny, John Abercrombie, Mick Goodrick, Joe Diorio) i biorąc udział w międzynarodowych warsztatach (Siena Jazz z Furio Di Castri, Gianluigi Trovesi e Tomaso Lama). Współpracuje z muzykami jazzowymi  (Giovanni Imparato, Gianni Di Renzo, Paolo Innarella, Daniel Studer, Ron Seguin, Lillo Quaratino, Federico Laterza i wielu innych) i koncertuje w składzie wielu renomowanych formacji rozwijając – równolegle - bardzo ciekawą twórczość kompozytorską..

 

Muzyka

FAITHLESS na koncercie w Polsce
Więcej wiadomości