Instytut Głuchoniemych im. Ks. Jakuba Falkowskiego w Warszawie

Instytut Głuchoniemych im. Ks. Jakuba Falkowskiego w Warszawie

12 grudnia 2013, 15:51

[img:8]

Firma P.S. TEATR dostarczyła i uruchomiła system oświetlenia scenicznego Auli Instytutu Głuchoniemych im. Ks. Jakuba Falkowskiego w Warszawie.

Nie jest to może największa z dotychczasowych instalacji, ale bardzo ciekawa. Priorytetami w tym przypadku były oszczędność energii, łatwość obsługi i prostota konserwacji. W takim przypadku wybór mógł być tylko jeden - LED!!!

Efektem jest jedna z pierwszych w Polsce, całkowicie homogeniczna instalacja oświetleniowa oparta wyłącznie na oprawach typu LED. Wszystkie reflektory wyposażone są w moduły RGBW, co dodatkowo pozwala na uzyskiwanie praktycznie nieograniczonej palety barw, bez konieczności stosowania filtrów żelowych, co również znacznie ułatwia eksploatację systemu i obniża związane z tym koszty. Zastosowane urządzenia to:

  • Reflektory z optyką fresnel'a Philips Selecon PLFRESNEL-1. Wyposażone w pojedynczy, wymienny moduł LED RGBW o mocy 120W oraz optykę regulowaną w zakresie od 15°do 55°. Urządzenia wyposażone w zintegrowany zasilacz, a sterowanie realizowane jest bezpośrednio sygnałem DMX 512. Na obudowie umieszczono moduł komunikacyjny wyposażony w wyświetlacz LCD. 

 [lupa:1]

  • Reflektory profilowe Philips Selecon PLPROFILE-1. Wyposażone w pojedynczy, wymienny moduł LED RGBW o mocy 120W, optykę regulowaną w zakresie od 24°do 44°. Urządzenia wyposażone są w zintegrowany zasilacz, a sterowane są bezpośrednio sygnałem DMX 512. Posiadają umieszczony na obudowie moduł komunikacyjny wyposażony w wyświetlacz LCD. 

[lupa:2]

 

  • Ruchome głowy RED Lighting LWZ 60 wyposażone w 36 zespołów LED RGBW (pod wspólnymi soczewkami) o mocy 10W każdy, zdalnie wybierany zoom liniowy w zakresie 10°-60°. Naświetlacze posiadają wbudowany odbiornik bezprzewodowego sygnału DMX.

[img:1]

Dodatkowo w systemie zastosowano transmisję bezprzewodową sygnału DMX, realizowaną przy pomocy popularnych "kostek" CITI THEATRICAL SHOW BABY.

Dzięki zastosowaniu wyłącznie opraw LED nie było konieczności montowania regulatorów napięcia, co również znacznie uprościło instalację.

Do sterowania systemu zastosowano elementy HDL-Polska, a realizację oświetlenia efektowego umożliwia wyjątkowo łatwa w obsłudze nastawnia STRAND 200+. Obsługuje ona 1024 kanały DMX, co pozwoli na dalszą rozbudowę instalacji w przyszłości.

[img:2]

 

[img:3]

[img:4]

[img:5]

[img:6]

[img:7]

Reflektory PC, Fesnel Profilowe Naświetlacze teatralne Zrealizowane instalacje Oświetlenie led Ciekawe instalacje w Polsce

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Selecon rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

RED Lighting

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > RED Lighting rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

CITY THEATRICAL CITY THEATRICAL www.citytheatrical.com

Dystrybucja w Polsce:

adres:
ul. 3 Maja 183 05-800 Pruszków

Sklepy muzyczne > CITY THEATRICAL rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Strand Lighting

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Strand Lighting rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Cameo rozświetla 2022 Isla Bonita Love Festival La Palma
Więcej wiadomości