Rafał Borycki wybrał głowę Ashdown ABM 500 EVO III

Rafał Borycki wybrał głowę Ashdown ABM 500 EVO III

8 stycznia 2014, 11:00
Producent: Ashdown
Dystrybucja: SoundTrade

[img:1]

„… no w końcu słyszę co On gra!” - tak krótko podsumował decyzję o zmianie basowej głowy przez basistę LaoChe, Rafała Boryckiego - perkusista zespołu Michał „Dimon” Jastrzębski. „Bardzo się cieszę z tego nabytku. Od dość dawna nosiłem się z zamiarem kupienia czegoś nowego. Trochę słuchałem innych wzmacniaczy aż w końcu razem z Dimonem trafiłem do SoundTrade gdzie zaproponowano mi kilka headów brytyjskiej firmy Ashdown. Zdecydowałem się na ABM 500 EVO III, wziąłem go na kilka koncertów i został już ze mną.”

ABM 500 EVO III to basowa głowa o mocy 575 W. Ten potężny head ma sprostać wymaganiom zarówno basowych tradycjonalistów, jak i muzyków ceniących najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Na pokładzie mamy trzy kontrolery zapewniające korekcję w zakresie 20 dB dla częstotliwości 60 Hz, 660 Hz i 5 kHz i dodatkowo dwie pary suwaków do korekcji w zakresie 15 dB dla częstotliwości 180 Hz, 340 Hz, 1.3 kHz i 2.6 kHz.

 

[lupa:1]

 

Przedwzmacniacz współpracuje zarówno z aktywnymi, jak i pasywnymi układami. Miks sygnału z przedwzmacniacza tranzystorowego i lampowego można wybierać dzięki footswitch, dzięki któremu mamy natychmiastowy dostęp do wszystkich brzmień tej głowy. Dodatkową moc zapewnia wbudowany kompresor i potężny generator częstotliwości sub-harmonicznych, który precyzyjnie śledząc sygnał wejściowy wzbogaca go o dodatkowe dźwięki.

 

„Gram obok Dimona już tyle lat i nie zdawałem sobie sprawy z tego, że on narzeka na moje brzmienie. Wiesz jak to jest - ucho przyzwyczaja się i po pewnym czasie, grając kilkanaście koncertów w miesiącu, gdy gra ci się tak dobrze i na nic nie narzekasz, przestajesz zastanawiać się nad tym co by tu można by ulepszyć. To bardzo szlachetna głowa, miękkość jej brzmienia pozwala nieinwazyjnie umieścić ją w miksie: zarówno na scenie jak i w systemie dousznym. Dimon miał z tym wcześniej trochę problemu, bo czasami - nie ma co ukrywać - lubię mocniej zagrać.”

Rafał BoryckiTym samym Rafał Borycki dołączył o zacnego grona polskich enderserów marki Ashdown.

 

[img:2]

 
Wzmacniacze Głowy basowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Ashdown rozwiń listę sklepów

Gitara

Bogato wyposażony budżetowy multiefekt
Więcej wiadomości