[img:1]
 

Z okazji dziesiątej rocznicy cyfrowych pianin Privia, firma Casio ogłosiła powstanie
dwóch nowych modeli - PX-A100 oraz PX-A800, posiadających 10 presetów różnych
brzmień fortepianów oraz 10 różnych symulacji przestrzeni koncertowych.

Pianina Privia zostały zaprojektowane tak, by oferować ekspresję oraz możliwości wykonawcze prawdziwych pianin akustycznych. Po swojej premierze w 2003 roku szybko zyskały popularność wśród muzyków na całym świecie. W 2012 roku Casio wyposażyło nową serię silnikiem AiR Sound Source, który doskonale oddaje bogaty rezonans pianin akustycznych.

Casio PX-A100 charakteryzują się nowym, metalicznym wykończeniem. Użytkownik ma do wyboru dwa kolory: metaliczny czerwony i metaliczny niebieski. Obudowa modelu PX-A800BN wykończona została elementami koloru naturalnego drewna dębowego i posiada klapę, znaną z fortepianów i pianin akustycznych.

 

[img:2]

Cyfrowe pianina Casio PX-A100 oraz PX-A800 posiadają wszystkie funkcje swoich poprzedników, w tym silnik AiR, jak również presety, sprawdzające się we wszelkiej maści gatunkach muzycznych: w muzyce klasycznej, rockowej, w jazzie, popie, czy muzyce dance.

Za symulację warunków akustycznych odpowiada funkcja Hall Simulator, oferując 10 presetów. Funkcja ta daje użytkownikowi możliwość doświadczenia brzmienia pianin w znanych salach koncertowych oraz stadionach Amsterdamu, Berlina, Londynu, Los Angeles, Nowego Jorku, Paryża, Sydney, czy Wiednia.

 
[img:5]
 

Nowy silnik AiR Sound Source odpowiada za wielowarstwowy sampling, a raczej morphing sampli, który wiernie odwzorowuje brzmienie każdego z 88 klawiszy. Dba o odpowiednią zmianę brzmienia podczas grania głośnego i wartkiego oraz cichego i delikatnego. Dzięki AiR SS możliwe jest nawet sterowanie pogłosem za pomocą uderzeń w klawisze. Wielowymiarowy morphing symuluje wszystkie tony składowe, rezonujące podczas gdy pedał forte jest wciśnięty, jak również dźwięk samego jego wciskania.

Rezonans strunowy, dostępny w modelu PX-A800 dba o jeszcze wierniejszą reprodukcję brzmienia fortepianu, odpowiednio modulując brzmienie w przypadkach gdy grane są pojedyncze dźwięki oraz całe akordy, różnicując ich zależności dynamiczne.

 
 
 Posłuchaj nowych pianin Casio Privia
 

 

 

 

[img:3]

 

Pianina PX-A100 i PX-A800 wyposażone zostały w klawiaturę znaną z poprzednich modeli Privia - trzysensorową, młoteczkową Action Keyboard II. Zastosowane sensory wykrywają czas ataku na poszczególne klawisze, a technologia Hammer Response reprodukuje jego wariacje, w zależności od tego, jak mocno uderzany jest dany klawisz. Białe i czarne klawisze pokryte są materiałem, który imituje kość słoniową. Nad odpowiednią zmianą brzmienia według tego, jak szybko palec opuszcza klawisz, czuwa również The Off Key Simulator.

 
 
[img:4]
 
 

Ponadto w nowych Casio Privia znajdziesz wiele innych funkcji:

  • Bibliotekę muzyczną, zawierającą 60 utworów do słuchania lub do nauki gry,
  • Tryb dwuosobowy, dzielący klawiaturę na dwie, identycznie brzmiące części, umieszczone w jednakowym rejestrze,
  • Funkcję warstwy, pozwalającą na tworzenie dźwięków złożonych z dwóch różnych brzmień,
  • Funkcję Split, czyli możliwość podziału klawiatury na dwa różne brzmienia,
  • Polifonię 256-głosową,
  • Funkcję nagrywania audio, pozwalającą na zapis wykonania na urządzeniach magazynujących flash USB, w rozdzielczości 44.1 kHz i w formacie wave.
 
 
 
[img:7]
[img:6]