Nowe TonePrints od TC Electronic dostępne do pobrania!

Nowe TonePrints od TC Electronic dostępne do pobrania!

15 stycznia 2014, 11:00
Producent: TC Electronic

[img:1]

TC Electronic wprowadza na rynek pakiet TonePrint zawierający brzmienia reverbu. Kolekcja składająca się z brzmień zaprogramowanych przez takich muzyków jak: Steven Wilson, Guthrie Govan, Steve Vai, Paul Gilbert i Steve Morse z pewnością zachwyci gitarzystów na całym świecie.

Pakiet dostępny jest za darmo na stronie producenta lub możliwy do pobrania za pomocą bezpłatnej aplikacji TonePrint dla iOS i Android. Wszystkie TonePrints są dostępne dla Hall of Fame Reverb i Hall of Fame Mini.

Za sprawą trzech nowych TonePrintsów od Stevena Wilsona, Guthriego Govana i Paula Gilberta, oraz powrotu ulubieńców fanów, tj. Steve'a Vai'a i Steve'a Morse'a, kolekcja ta stanowi starannie dobraną selekcję najlepszych brzmień reverbów obecnie dostępnych na rynku.

 

 

TonePrint był oczywiście dla nas momentem przełomowym, a gitarzyści natychmiast podchwycili pomysł. Możliwość połączenia technologii TonePrint z kolekcją brzmień reverbowych, czyli czegoś w czym się specjalizujemy i co ma dla nas duże znaczenie jest po prostu bardzo fajna.

Fakt, że jesteśmy w stanie dostarczyć gitarzystom najznamienitsze brzmienia pogłosu zaprogramowane przez jednych z najlepszych muzyków... cóż, i my i nasi klienci dostają to czego chcą.

Tore Mogensen - Business Manager do spraw sprzętu gitarowego TC Electronic

 

Pakiet rozpoczyna Steven Wilson ze swoim TonePrintem o nazwie "Lonely Spring". Oparty na podstawie szablonu pogłosu sprężynowego TonePrint ten podkręcony jest za pomocą lekkiej modulacji. Rezultatem jest pogłos bardzo organiczny, który natychmiast wywołuje zainteresowania i inspiracje, jednocześnie nie dominując nad ogólnym brzmieniem.

TonePrint o nazwie "Oh, That's Nice" zaprogramowany przez Paula Gilberta opiera się na starym brzmieniu pogłosu płytowego, który nawiązuje do pierwszych albumów Van Halena. Taki rodzaj reverbu był ogromną częścią wczesnego brzmienia Eddiego. Aby perfekcyjnie odwzorować to brzmienie, Paul zdecydował się na delikatny, lecz przestrzenny reverb z delikatną nutką Tri-Chorusa dodanego w celu upłynnienia brzmienia i nadania mu efektu jeszcze bardziej przestrzennego.

 

Próbki nowych TonePrintsów:

 

Guthrie Govan podszedł do tematu praktycznie tworząc swoje brzmienie nazwane "Louisville Stomp", które wykorzystuje grając na żywo ze swoim zespołem (The Aristocrats) utwór o tej samej nazwie. Oparty o brzmienie reverbu sprężynowego TonePrint charakteryzuje się ustawieniem dość długiego zaniku. Jako ostateczny szlif Guthrie zdecydował się na obcięcie niskich i średnich częstotliwości. Pozostałe brzmienie reverbu o wyraźnych górnych częstotliwościach tworzy iluzję starego pogłosu sprężynowego w akcji.

"Ocean Machine" Steve'a Vaia jest bardzo popularnym wyborem wśród użytkowników TonePrintów. To bardzo naturalne brzmiący pogłos z odrobiną chorusu i bardzo precyzyjnymi ustawieniami parametrów i EQ zafundowanymi przez Steve'a. Ten TonePrint charakteryzuje się pięknym rozmytym brzmieniem i melodyjnym pazurem, który z pewnością wzbogaci Twoje brzmienie. Nieco rozmarzony i rozmyty, TonePrint Steve'a Vai'a rzeczywiście brzmi jak ocean.

 

 

Dopełnieniem pakietu są brzmienia Steve'a Morse'a, który zapewnił nam dwa doskonałe TonePrinty. Pierwszy z nich nazywa się po prostu: "Beautiful Reverb". Steve zaprojektował ten TonePrint szczególnie dla dużych czystych brzmień.

Jego drugi TonePrint, "Spring", jest wariacją Steve'a na temat starego pogłosu sprężynowego. Steve lubi reverby sprężynowe w starym stylu i był pod wrażeniem swego Spring reverb TonePrinta wchodzącego w skład Hall Of Fame, tak więc oparł swoje brzmienie wokół niego. Sprężynowy charakter takiego typu pogłosu jest nieomylny i przydatny w niezliczonych gatunkach rocka i popu. TonePrint ten nadaje się głównie do brzmień solowych i crunchowych.

 

Efekty Kostki podłogowe

Gdzie kupić?

TC Electronic TC Electronic www.tcelectronic.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > TC Electronic rozwiń listę sklepów

Gitara

Gibson i Adam Jones pracują nad sygnowaną Flying V
Więcej wiadomości