RCF ( ISE 2014)

RCF ( ISE 2014)

13 lutego 2014, 10:04
Producent: RCF

Na ISE 2014 odwiedziliśmy stoisko RCF – włoskiego weterana na rynku produkcji profesjonalnego sprzętu nagłośnieniowego. Firma działa od 1949 roku i obecnie oferuje klientom szeroką gamę produktów audio z mocnym naciskiem na zaawansowane systemy kolumn głośnikowych, zarówno pasywnych i aktywnych, przeznaczone do instalacji dźwiękowych w dużych obiektach, jak i nagłośnienia estradowego.

Instalacje RCF cieszą się dużą popularnością ze względu na jakość komponentów i rozbudowaną funkcjonalność i moc kompletnego systemu. Około dwa miesiące temu opublikowaliśmy artykuł wnikliwie opisujący zakończenie jednej z takich instalacji: mowa tu o nowym systemie nagłośnieniowym w nowoczesnym stadionie Borussii Dortmund, mianowicie Signal Iduna Park.

Instalacja ta składa się z dokładnie wybranych systemów liniowych umieszczonych na specjalnie zaprojektowanych mocowaniach – przed decyzją o wyborze sprzętu i projekcie, miały miejsce wyczerpujące pomiary i symulacje, które pozwoliły na dokładne zaplanowanie przebiegu całej instalacji. Poza znaczną ilością systemów głośnikowych i wzmacniaczy, systemu dopełniają procesory kontrolne RDNet.

Na ISE 2014 RCF demonstrował elementy składające się na tę właśnie instalację, jak i serię nowych, kompaktowych analogowych mikserów audio do mniejszych, estradowych zastosowań.

Kolejną nowością, tym razem kierowaną ekskluzywnie na rynek instalacyjny, jest cyfrowy system ostrzegania głosowego DTX 9000 spełniający wymogi standardu EN54. Wespół z modułami kontrolnymi MX,  głośnikami i wzmacniaczami jest to kompletne rozwiązanie dla największych instalacji, jak centra komunikacyjne (lotniska, dworce) czy komercyjne. Jest to system w pełni skalowalny w zależności od zapotrzebowania i poza funkcjami ostrzegawczo-alarmowymi, może również odpowiadać za dystrybucję audio przez komunikację z aktywnymi kolumnami za sprawą systemu kontrolnet RD-Net.

 

Zapraszamy naszej relacji video ze stoiska RCF oraz

do lektury artykułów na wspominane tematy:

 

RCF na stadionie Iduna Park

MIksery RCF LIVEPAD

 

Fotogaleria ze stoiska:

 

[img:1]

[img:2]

[img:3]

[img:4]

[img:5]

[img:6]

[img:7]

[img:8]

[img:9]

[img:10]

[img:11]

[img:12]

[img:13]

[img:14]

[img:15]

[img:16]

[img:17]

 

 

Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Miksery i wzmacniacze 100V Źródła dźwięku Dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO) Centrale Głośniki Systemy interkomowe Systemy konferencyjne Mikrofony, pulpity mikrofonowe Instalacje - akcesoria Kable, przewody, wtyki Rozdzielnie prądowe Szafy instalacyjne Inne akcesoria Kolumny i głośniki Systemy liniowe Pełnopasmowe aktywne Pełnopasmowe pasywne Subwoofery aktywne Subwoofery pasywne Miksery Analogowe Przedwzmacniacze Wzmacniacze, końcówki mocy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Sklepy muzyczne > RCF rozwiń listę sklepów

Jaka konsoleta do teatru? Zobacz krótki video tutorial DiGiCo
Więcej wiadomości