Roland prezentuje innowacyjne konwertery video serii VC-1

Roland prezentuje innowacyjne konwertery video serii VC-1

18 marca 2014, 13:04
Producent: Roland

[img:1]

Wieloformatowe przetworniki video od Roland, seria VC-1 (nazwa będąca skrótem od Video Converters), to relatywna nowość na rynku, która święci triumfy i wzbudza żywe zainteresowanie klientów.

W 2013 roku, niedługo po wydaniu, ta seria produktów otrzymała nagrodę TV Technology STAR (Superior Technology Award Recepient), przyznawaną ważnym innowacjom technologicznym na rynku medialnym.

Konwertery VC-1 to proste w użyciu, nowocześnie zaprojektowane urządzenia, znacznie ułatwiające pracę z obrazem i dźwiękiem oraz konwersję tychże na różne formaty, konieczną przy pracy z różnymi typami urządzeń, od kamer po miksery AV.

 

 

Seria VC-1 składa się z czterech urządzeń: VC-1-SH, VC-1-SC, VC-1-DL oraz VC-1-HS. Obsługują one specyficzne funkcje i konwersję na poszczególne formaty dla różnych zastosowań. I tak:

 

  • VC-1-SH służy do konwersji sygnałów video i audio z wejścia SDI na HDMI;
  • VC-1-SC to Up/Down/Cross Scan Converter do SDI/HDMI z funkcją synchronizacji klatek;
  • VC-1-DL (FS DELAY) zapewnia dwukierunkową konwersję sygnałów video i audio z HDMI do SDI lub SDI do HDMI z synchronizacją ramek i funkcją Delay;
  • VC-1-HS natomiast, to konwerter sygnałów video i audio z wejścia HDMI do wyjścia SDI.
  • VC-1 oferują szereg cech, czyniących je unikalnymi urządzeniami na rynku. Przede wszystkim, zapewniają konwersję w pełni bezstratną: sygnał na wyjściu jest w żaden sposób nie zmieniony wobec oryginału pod względem koloru, jasności i jakości; pozbawiony jest artefaktów, zmian i błędów sygnału. Wbudowany, ultra-stabilny zegar zapewnia brak problemów związanych z jitterem, zdolny do pracy i poprawienia nawet niskiej jakości sygnału na wejściu.

 

[img:2]

 

Ponadto, wszystkie konwertery obsługują sygnały 1080p 3G-SDI, zarówno typ A i B. Pozwala to na przyłączenie szeregu urządzeń 3G-SDI; sygnały 1080i, 720p i SD są automatycznie wykrywane i obsługiwane po podłączeniu urządzenia.

 

[img:3]

 

Z konwersją formatu zawsze wiąże się latencja - w przypadku konwerterów Roland, jest ona rekordowo niska: dla modeli SH, DL i HS wynosi ona jedyne 0.5 klatki. Dla Scan Convertera, jest ona oczywiście nieco większa i wynosi około 0.5 - 1.5 klatki w zależności od wejścia. Co również wyjątkowe i pragmatyczne, wszystkie modele posiadają funkcję embeddingu i de-embeddingu sygnału audio.

 

[img:4]

 

Wewnętrzne procesy urządzeń odbywają się w trybie 4:4:4/10 bit. Bezkompromisową niezawodność zapewnia między innymi niespotykana wydajność co do emisji ciepła, jak i wytrzymała, prosta forma urządzenia. Są łatwe w obsłudze oraz konfiguracji (za sprawą dedykowanego oprogramowania PC/MAC), a ich mały rozmiar i wytrzymałość gwarantują bezproblemową pracę w każdych warunkach.  

 

[img:5]

 

Video i kamery Konwertery i splitery

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Roland Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

Sklepy muzyczne > Roland rozwiń listę sklepów

Exaplay – nowy programowy media player od Vioso
Więcej wiadomości