MESSE2014: Seiler Pianos - klasycznie i z elegancją (videorelacja).

MESSE2014: Seiler Pianos - klasycznie i z elegancją (videorelacja).

26 marca 2014, 14:33
Producent: Seiler
Dystrybucja: FX MUSIC GROUP


Targi Musik Messe & prolight+sound 2014 zakończone!  Zaczynamy dla Was relacje... Na początek klasycznie i delikatnie aby Was rozgrzać :) Zapraszamy do fotorelacji ze stoiska Seiler Pianos.

Trochę historii o marce Seiler...

Prawdziwie wielkie rzeczy wymagają czasu. W większości przypadków na początku były małe. Dotyczy to także historii Fabryki Fortepianów Seiler, która dzisiaj jest zaliczana do dużych europejskich producentów fortepianów i pianin najwyższej międzynarodowej klasy.

W 1849 roku Eduard Seiler rozpoczął rzemieślniczą produkcję pianin w Legnicy. Miał wielką wizję: produkcja fortepianów i pianin, która sprosta profesjonalnym wymaganiom, ale również otworzy dostęp do świata muzyki każdemu. Firma Seiler rozwijała się bardzo dynamicznie, lecz wraz z zakończeniem drugiej wojny światowej firma straciła swoje urządzenia produkcyjne oraz siedzibę w Legnicy.

[img:2]

Jednak odziedziczona wiedza pochodząca z ponad stuletniego doświadczenia w zakresie budowy fortepianów nie została zapomniana, ponieważ prawnuk Eduarda Seilera zaczyna w roku 1945 od nowa - najpierw w Danii, a od roku 1961 we frankońskim Kitzingen - produkcję pianin Seiler według legnickiego modelu. Od tego czasu firma SEILER nie ustawała w poszukiwaniu sposobów na doskonalenie swych instrumentów oraz dostosowywanie ich do potrzeb muzyków.

Steffen Seiler patentuje niezwykły system z zakresu mechaniki powtórzeniowej pod nazwą Super Magnet Repetition, a później jego opracowanie Seilerowskiego systemu DuoVox staje się rewolucją.

Dzisiaj Seiler jest jedyną fabryką fortepianów na całym świecie, która posiada „Znak jakości RAL dla niemieckich pianin” na wszystkie modele.

Pianina akustyczne Fortepiany akustyczne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

FX MUSIC GROUP

tel.: +48 (84) 639 11 22
adres:
ul. Piłsudskiego 53 22-400 Zamość

Sklepy muzyczne > Seiler rozwiń listę sklepów

Arturia AstroLab - awangardowa klawiatura sceniczna
Więcej wiadomości