MESSE2014: Relacja ze stoiska DW Drums

MESSE2014: Relacja ze stoiska DW Drums

9 kwietnia 2014, 09:00
Producent: DW DRUMS
Dystrybucja: Musikmesse Frankfurt

Na stanowisku DW bardzo dużo odwiedzających. Stoisko producenta znalazło się w tym samym miejscu co rok wcześniej i wyglądało również niemal identycznie.

Wśród pracowników DW można było spotkać Johna Gooda, który w bardzo miły i elokwentny sposób wprowadzał w świat i idee brzmienia tej marki. Oczy skierowane były na najważniejszą nowość - stopę na systemie direct drive.

W całości wykonana z aluminium sprawia wrażenie solidnej konstrukcji o maksymalnie zaniżonej wadze. Mnogość regulacji i pogrania na niej chwilę w wersji twin jak i pojedynczej dało mi duży ogląd na sytuację - jest to świetny mechanizm łączący zalety łańcucha oraz sztywnego napędu.

 

[lupa:1]

 

Bardzo ciekawe są bijaki z odkręcaną końcówką (mają być w zestawie wymienne z różnych materiałów) i miejsca na odważniki dociążające bijak zmieniając jego charakter pracy. Jest to urządzenie o dużych możliwościach i dostosowaniu pod własne preferencje. Ciężko jest ją zestawić w porównaniu z naszym lokalnym Czarcim Kopytem, ponieważ to mimo wielu podobieństw różne stopy. Cena nowej stopy DW jednak nie napawa entuzjazmem, ale czekamy na oficjalne stanowisko dystrybutora marki w Polsce.

 

[lupa:2]

 

Drugą nowością, której na NAMM nie było, to nowy akrylowy set w ofercie firmy. Zestaw wyjdzie w ramach nowej serii Design. Materiał ten jest nowum w DW, ponieważ jak wiadomo, firma słynie z eksperymentów opartych na mieszaniu różnych gatunków drewna, w czym specjalizuje się wspomniany John Good. Akrylowy zestaw dostępny ma być w ciągu kilku miesięcy w produkcji seryjnej. Będzie dostępny tylko w jednym kolorze - po prostu bezbarwnym, transparentnym, za to do wyboru będą 2, 3 konfiguracje w różnych rozmiarach. Zacieramy ręce na teścik!

Mieliśmy okazję również przyjrzeć się bliżej trzem werblom wyprodukowanych we współpracy z perkusistami zespołów Pink Floyd, Queen oraz Rush. Nie można było na nich pograć, jednak samo spoglądanie na nie dostarczało nie lada wrażeń!

 

[lupa:3]

 

Ciekawostką był zestaw należący do Dave Grohla. DW stworzyło dla niego set w oparciu o linię Jazz, którego używał podczas koncertów ze swoim allstar bandem - Them Crooked Vultures. Zestaw w męskich rozmiarach oparty na centrali 24" oraz tomach 13", 16", 18" oraz 20", uzupełniony dwoma tomami koncertowymi i opatrzony naprawdę dużymi talerzami (crashe 20", hihat 15", ride 24") robił w tym roku furorę.

Podsumowując - Amerykanie z Drum Workshop stanęli na wysokości zadania i nie zawiedli oczekiwań odnośnie kształtu ruchów promocyjnych podjętych na Musikmesse.

 

 
Akustyczne Zestawy perkusyjne Werble Hardware Stopy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

DW Drums Polska - PMI sp. z o.o.

adres:
ul. Madalińskiego 11A 30-303 Kraków

Sklepy muzyczne > DW DRUMS rozwiń listę sklepów

Perkusja

Wielkie Granie już 10 września na PGE Narodowym - Michał Dąbrówka zaprasza szalonych perkusistów!
Więcej wiadomości