MESSE2014: Z wizytą na stoisku Cerwin-Vega

MESSE2014: Z wizytą na stoisku Cerwin-Vega

26 marca 2014, 13:00
Producent: CERWIN-VEGA

Podczas targów trafiliśmy także na stoisko producenta sprzętu nagłośnieniowego Cerwin-Vega który właśnie wydał uzupełnienie do swojej serii głośników desktopowych. Nowe systemy pełnopasmowe: 4-calowy XD4, 5-calowy XD5 oraz 8-calowy aktywny subwoofer XD8s to następcy systemu aktywnego XD3.

Ich kluczowe cechy to zoptymalizowana charakterystyka częstotliwościowa, ogólna klarowność dźwięku, niskie przesterowanie sygnału oraz, jak to opisuje producent: “markowa wydajność niskich częstotliwości”.

Każdy model serii XD posiada dopasowany wzmacniacz o niskim przesterowaniu i dużej mocy oraz tweetery typu soft dome. Wyposażone w metalowe osłonki XD3 i XD4 posiadają tweetery 0.75”, podczas gdy XD5 – tweeter 1”.

Dostępne w XD4 i XD5 połączenia to szereg przednich i tylnych wejść: 1/8” TRS, para RC oraz para ¼: TRS, jak i wejście słuchawkowe 1/8” TRS. Dodatkowo, kolumny posiadają zoptymalizowany port basowy, oferujący „odpowiednie dopasowanie fazowe w niskich częstotliwościach i minimalne turbulencje”. Kolejną funkcją jest autorski przełącznik Vega-Bass Boost, aktywujący equalizer wzmacniający brzmienie niskich częstotliwości.

[img:1]

Subwoofer XD8s oferuje wzmocnione brzmienie w dolnym paśmie, wysokie ciśnienie akustyczne i zoptymalizowany port basowy. Poza standardowymi połączeniami audio, można znaleźć na nim pokrętło głośności oraz przełączniki crossovera i fazy, pomocne w dopasowaniu go do głośników biurkowych. Zdalna kontrola możliwa jest za sprawą portu System Remote na subwooferze. 

Od ponad 50 lat nazwa Cerwin-Vega! jest synonimem doskonałości w każdym obszarze doznań dźwiękowych. Reputacja ta została potwierdzona przez profesjonalistów z dziedziny Pro Audio i entuzjastów Hi–Fi. Ciągłe dążenie do uzyskania największego realizmu w reprodukcji dźwięku pozwoliło osiągnąć Cerwin-Vega status marki kultowej.

W rezultacie zaufania jakim Cerwin-Vega! została obdarowana przez wiernych klientów, mała grupka inżynierów pod kierownictwem legendarnego Gene’a Czerwińskiego przerodziła się w jedną z wiodących firm produkujących głośniki.

Pełnopasmowe aktywne Subwoofery aktywne aktywne

Gdzie kupić?

CERWIN-VEGA CERWIN-VEGA www.cerwinvega.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > CERWIN-VEGA rozwiń listę sklepów

Premiera nowego FletcherMachine V2 Adamsona na InfoComm
Więcej wiadomości