MESSE2014: Relacja ze stoiska RCF

MESSE2014: Relacja ze stoiska RCF

2 kwietnia 2014, 12:00
Producent: RCF

Na tegorocznych targach Prolight + Sound we Frankfurcie nie zabrakło firmy RCF. Stoisko włoskiego producenta było największe na hali 8.0 oraz bogate w nowości.

Chyba najbardziej oczekiwaną nowością, było wejście RCF w segment małych mikserów. Miksery z rodziny L-Pad, bo taką nazwę finalnie RCF nadał tej serii, to gustowne i funkcjonalne konstrukcje, od małych, 6 kanałowych mikserów z dwoma wlotami mikrofonowymi na małe imprezki czy konferansjerkę, do sporych, 24 kanałowych konstrukcji, które pomieszczą niejedną sporą kapelę.

Miksery L-Pad wyróżniają się swoją funkcjonalnością, gdyż oprócz wbudowanych efektów czy kompresorów posiadają slot umożliwiający rozszerzenie funkcjonalności o kartę z transmisją Bluetooth. Dzięki niej możliwe jest odtworzenie playlisty bezpośrednio w mikserze za pośrednictwem tabletu lub smartfona. Funkcjonalność miksera można również rozbudować dwiema kartami obsługującymi pamięć przenośną USB - jedna to odtwarzacz plików mp3, druga posiada dodatkową funkcję rejestracji dźwięku.

 

[lupa:1]

[lupa:2]

 

W dwóch największych mikserach, L-Pad 16CX USB i L-Pad 24CX USB, oprócz znanego już złącza USB do podłączenia komputera celem rejestracji dźwięku, pojawiło się bardzo ciekawe gniazdo na przednim panelu - złącze USB A do podłączenia lampki. Wiadomo, że lampki ze złączem USB czy XLR 5pin są stosunkowo drogie, natomiast rynek konsumencki jest nasycony akcesoriami zasilanymi z USB. Zamiast lampki możliwe jest naładowanie telefonu, podłączenie wentylatorka, grzejącej podstawki pod kubek z kawą czy innych gadżetów USB.

Od początku roku RCF przekształcił swój katalog Professional Speaker System w katalog o nazwie Live Sound. Zawierają się w nim serie D Line, VMAX, NX, ART 7, ART 4, ART 3, SUB, 4PRO.

 

[lupa:3]

[lupa:4]

 

Seria kolumn pasywnych V-Max jest w tym katalogu kolejnym mocnym akcentem. Serię otwiera subwoofer V221-S 4.000 W RMS na dwóch 21" wooferach, dając max SPL na poziomie 143 dB, z głębokim zejściem sięgającym 25 Hz przy spadku -10 dB, a to osiągi nieczęsto widywane. Do pary z kolumną V45 tworzą potężny system. W końcu to 1.800 W RMS, dwa 15" woofery, gigantyczny 4" driver i 137 dB SPL.

W serii V-Max znajdują się również monitory, które mogą pracować zarówno jako fronty, jak i odsłuchy podłogowe, oraz mały system Line Array V6-L. Mały tylko gabarytowo!

 

[lupa:5]

[lupa:6]

 

Przechodząc przez stoisko RCF, nie sposób było nie zauważyć nowych systemów EVOX. Dwa modele - EVOX 5 i EVOX 8 - z miniaturową szerokopasmową kolumną oraz aktywnym subwooferem, całość w dedykowanej torbie razem ze sztycą mieszcząca się swobodnie w bagażniku miejskiego samochodu segmentu A. Kolumny zaprojektowane ze szczególnym naciskiem na reprodukcję dźwięku, idealnie sprawdzą się podczas prezentacji, wykładów, konferencji oraz z powodzeniem zaspokoją potrzeby mobilnych DJ'ów na prywatkach czy mniejszych potańcówkach.

W najbliższym czasie nazewnictwo subwooferów zostanie ujednolicone. Teraz nie trzeba będzie ich szukać w seriach ART czy 4Pro, bo znajdziecie je w serii SUB. Jesienią tego roku subwoofer 4Pro8003-A oraz Art905-AS dostaną obudowy z ładniejszym designem, sztywniejszym grillem, oraz przede wszystkim nową końcówką mocy, która pozwoli zwiększyć Max SPL tych basów. A przyjmą one nazwy SUB905-AS II oraz SUB8003-AS II. Serię uzupełni również nowy 21" subbas SUB8005-AS, oraz subwoofer HDL15-AS do podwieszania z systemem line array HDL10-A.

 

[lupa:7]

[lupa:8]

 

Nie sposób było też ominąć dział z topową serią TT+. Poza wprowadzeniem nowej wersji oprogramowania kontrolującego systemy TT, RdNET 2.0, pojawiły się nowe kolumny, a właściwie nastąpiła kolejna odsłona monitorów tego systemu.

RCF TT22-A II, TT25-A II oraz TT25-SMA II to nowy design obudów z jeszcze większą ilością pól montażowych oraz nowe wzmacniacze 1.100 W z procesorem DSP obsługującym RdNET 2.0 świetnie wypełniając segment wymagającego, profesjonalnego monitoringu.

 

[lupa:9]
 
Kolumny i głośniki Zestawy przenośne (PA) Systemy liniowe Pełnopasmowe aktywne Subwoofery aktywne Monitory sceniczne Miksery Analogowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Sklepy muzyczne > RCF rozwiń listę sklepów

Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni
Więcej wiadomości