Warszawski Nowy Świat wkrótce rozbrzmi dźwiękami muzyki!

Warszawski Nowy Świat wkrótce rozbrzmi dźwiękami muzyki!

12 czerwca 2014, 08:00
Producent: Steinway & Sons

[img:1]

W sobotę, 14 czerwca, w ramach projektu Nowy Świat pełen muzyki, w wybranych kawiarniach na Nowym Świecie w Warszawie zagości niezwykłe brzmienie pianina. Koncerty będą częścią inauguracji otwarcia pierwszego w Polsce Pianosalonu Riff, oferującego instrumenty legendarnej marki Steinway & Sons, Boston i Essex.

 

Nowy Świat pełen muzyki

Firma Zibi S.A., wyłączny dystrybutor marki Steinway & Sons w Polsce oraz Stowarzyszenie Nowy Świat, zapraszają na muzyczną podróż jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic Warszawy. W ramach projektu Nowy Świat pełen muzyki, na instrumentach Boston i Essex w ogródkach czterech kawiarni i restauracji, zagrają młodzi polscy pianiści.

Improwizacje muzyki klasycznej będą towarzyszyły Warszawiakom od godziny 10:00 do 22:00. W tym dniu w czterech wybranych lokalach dostępne będzie także specjalne, muzyczne menu. Koncertów będzie można posłuchać w kawiarniach i restauracjach:

 

  • Kawiarni Cava przy ul. Nowy Świat 30
  • Kawiarni Blikle przy ul. Nowy Świat 35
  • Kawiarni Croque Madame przy ul. Nowy Świat 41
  • Restauracji La Cantina przy ul. Nowy Świat 64

 

Program artystyczny powstał przy współpracy z Fundacją "Muzyka jest dla wszystkich". Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Bartek Szopiński z zespołu Boogi Boys i John Clifton. Zagrają oni krótkie recitale we wszystkich kawiarniach biorących udział w projekcie oraz w nowo otwartym Pianosalonie Riff.

 

 

[img:3]

Dzień otwarty Pianosalonu Riff

Równolegle na ul. Ordynackiej 10/12 od godziny 10:00 do 16:00, odbędzie się dzień otwarty Pianosalonu Riff. Goście będą mieli możliwość obejrzenia najbardziej luksusowych pianin i fortepianów Steinway & Sons, Boston i Essex, spróbowania swoich sił w grze na instrumencie oraz porozmawiania z muzycznymi ekspertami. Dodatkowo na młodych muzyków i uczniów szkół muzycznych, którzy w dniu 14 czerwca odwiedzą salon, czekają vouchery na bezpłatne sesje w profesjonalnych salach ćwiczeniowych Pianosalonu Riff.

 

 

Steinway & Sons jest producentem najwyższej klasy fortepianów i pianin na świecie. Od 1853 roku nieprzerwanie wyznacza standardy dźwięku, dotyku i piękna. Steinway wybierany jest przez 9 na 10 artystów koncertowych i pozostaje preferowanym instrumentem muzyków grających profesjonalnie i amatorsko. Firma skupia elitarne grono Artystów Steinway, do którego należą najlepsi muzycy świata, w tym 23 pianistów z Polski.

W portfolio Steinway & Sons znajdują się również pianina i fortepiany marek Boston i Essex. Wyłącznym dystrybutorem instrumentów Steinway & Sons w Polsce jest firma Zibi S.A, właściciel ogólnopolskiej sieci Salonów Muzycznych Riff oraz Pianosalonu Riff w Warszawie.

 

[img:2]

Pianina Pianina akustyczne Fortepiany Fortepiany akustyczne

Gdzie kupić?

Steinway & Sons Steinway & Sons www.steinway.com

Dystrybucja w Polsce:

Grupa Zibi S.A.

adres:
ul. Wirażowa 119 02-145 Warszawa

Sklepy muzyczne > Steinway & Sons rozwiń listę sklepów

Arturia PolyBrute 12 - syntezator z możliwościami morphingu
Więcej wiadomości