PRS SE Kingfisher i PRS SE Kestrel: nowe, niezwykłe gitary basowe

PRS SE Kingfisher i PRS SE Kestrel: nowe, niezwykłe gitary basowe

28 lipca 2014, 11:00
Producent: PRS Guitars
Dystrybucja: FX MUSIC GROUP

[img:1]

Uwaga basiści! PRS właśnie wprowadził do swojej oferty dwie pierwsze gitary basowe serii SE: SE Kingfiser i SE Kestrel. Instrumenty zaprojektowano w zakładzie firmy w Maryland; cechuje je konstrukcja typu neck-through zapewniająca dobry sustain i zrównoważone brzmienie, lecz posiadają też cechy bardzo je różniące...

SE Kingfisher to potężnie brzmiący bas z bardzo „old-school’owym” charakterem, wyraźnie różniącym go od wielu współczesnych instrumentów.

Posiada korpus wykonany z jesionu bagnistego (Swamp Ash), klonowo-orzechowy gryf z 24 progami i długość skali 34”; gitara ta natychmiast oferuje wysoki komfort gry. Przystawki Kingfisher 4B „H” to głęboko, gęsto brzmiące humbuckery z odpowiednią dozą klarowności – wystarczającą, aby sygnał przebił się przez każdy miks, jednocześnie „klejąc” cały zespół ciepłym bazowym brzmieniem. SE Kingfisher dostępny będzie w wielu wersjach kolorystycznych, w tym Natural, Scarlet Red czy Tortoise Shell.

 

SE Kestrel to połączenie tradycyjnego basu single-coil z jakością wykonania i detalicznością PRS.

Rozpoznawalne parametry jak olchowy korpus, klonowo-orzechowy gryf, 22 progi, długość skali 34” czynią ten instrument przyjaznym i zachęcającym. Nowoczesny mostek pozwala na regulację i wybór dowolnego rodzaju strun, przystawki Kestrel 4B „S” są natomiast bardzo mocne i oferują skupione, wszechstronne brzmienie – od partii bluesowych, przez slap-bass do ostrych, rockowych riffów! Kestrel wykaże się w każdym scenariuszu. Gitara dostępna będzie w kolorach Black, Metallic Red, Tri-Color Sunburst.

Basowe

Gdzie kupić?

PRS Guitars PRS Guitars www.prsguitars.com

Dystrybucja w Polsce:

FX MUSIC GROUP

tel.: +48 (84) 639 11 22
adres:
ul. Piłsudskiego 53 22-400 Zamość

Sklepy muzyczne > PRS Guitars rozwiń listę sklepów

Gitara

Ciekawy multiefekt gitarowy do 2000 zł
Więcej wiadomości