Music Info sponsorem festiwalu Blues nad Bobrem 2014

Music Info sponsorem festiwalu Blues nad Bobrem 2014

14 sierpnia 2014, 09:00
Producent: Alvarez Ampeg Ernie Ball
Dystrybucja: Music Info

[img:1]

Firma Music Info z Krakowa została sponsorem trwającego właśnie festiwalu Blues nad Bobrem 2014. Polski dystrybutor jest tam obecny z nagłośnieniem oraz ekspozycją instrumentów ze swojej oferty.

Sale wykładowe i sceny zostały wyposażone sprzętem Mackie, Ampeg, Kurzweil Music Systems, Randall, Hiwatt UK (Established Manufacturer), HERCULES STANDS. Każdy może wypróbować również instrumenty marki Washburn Guitars, Washburn Parallaxe Guitars, Ernie Ball MUSIC MAN Guitars & Basses, Sterling by Music Man i Alvarez.

 

[lupa:1]

[lupa:2]

 

O festiwalu

Festiwal Blues nad Bobrem powstał w 1990 roku z inicjatywy miłośników bluesa. Z ich wewnętrznej potrzeby niesformalizowanego i niczym niezmąconego muzykowania w gronie najlepszych. Pierwsze jego edycje odbywały się z uczestnictwem Ryśka Riedla i Tadeusza Nalepy, którzy swym młodzieńczym entuzjazmem i niesamowitą charyzmą przyciągali rzesze fanów. Blues nad Bobrem symbolizował wyzwolenie i ukazywał radość, jaką można czerpać ze wspólnego grania i uczestniczenia w koncertach.

Podczas Bluesa nad Bobrem odbywa się kilka, a może nawet kilkanaście różnych imprez, które składają się na całość pod nazwą Festiwal. Głównym jego punktem są warsztaty. Każdy kto ma taką potrzebę, może doskonalić swoje umiejętności w zakresie gry na gitarze elektrycznej, akustycznej i basowej, harmonijce ustnej, perkusji, klawiszach, saksofonie. Może śpiewać, uczyć realizacji dźwięku i fotografować.

 

[lupa:3]

[lupa:4]

 

Warsztaty prowadzone są przez najznamienitszych artystów polskiej sceny muzycznej, którzy z wielkim zapałem przekazują całą swoją olbrzymią wiedzę i wieloletnie doświadczenie młodym. Najlepsi uczestnicy warsztatów mają możliwość otrzymania prestiżowej nagrody dla najciekawiej zapowiadającego się gitarzysty i basisty. Wyróżnieni zostają także harmonijkarze. W trakcie warsztatów odbywają się również konsultacje z zagranicznymi muzykami, porywające słuchaczy wykłady, np. dotyczące współpracy na scenie, historii muzyki rozrywkowej oraz czerpania pełnej radości z muzykowania.

Wieczorami każdy może pochwalić się swoimi umiejętnościami oraz pokazać to, czego nauczył się podczas codziennych zajęć, uczestnicząc w jam session. Na scenie pod czujnym okiem swoich mistrzów można zmierzyć się ze standardami bluesowymi, jazzowymi i sprawdzić się w improwizacjach.

 

[lupa:5]

[lupa:6]

 

Oprócz warsztatów w ramach festiwalu każdego roku odbywa się pierwsza w Polsce msza w oprawie bluesowej, w której uczestniczą warsztatowicze razem z wykładowcami. Msza cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników i bolesławian. Od dwóch lat kończy się koncertami gwiazd.

Na zakończenia festiwalu ma miejsce koncert finałowy. Występują znane gwiazdy polskiej sceny bluesowej oraz orkiestra festiwalowa złożona z wykładowców Bluesa nad Bobrem. W tym czasie z Dolnego Śląska i okolic ściągają setki bluesmanów, żeby móc rozkoszować się dźwiękami płynącymi na żywo z wielkiej sceny. Koncerty zawsze są na najwyższym poziomie. Cieszą starszych i młodszych widzów.

 

[lupa:7]

[lupa:8]

 

Podczas festiwalu odbywa się przegląd zespołów bluesowych, w którym młode kapele mogą zaistnieć na scenie i zostać zauważonymi. Wykwalifikowane jury złożone z muzyków i dziennikarzy muzycznych wybiera najlepszych, honorując ich atrakcyjnymi nagrodami.

Festiwal to nie tylko nauka i ciężka praca nad własnym warsztatem muzycznym, ale przede wszystkim dobra zabawa, wypoczynek, możliwość nawiązania nowych znajomości wśród muzyków, dzięki którym możliwe jest zrealizowanie marzeń każdego z nich - koncertowania i nagrania płyt. To również zaangażowanie i praca wielu ludzi, którzy ten festiwal tworzą, od lat kochają i czują się z nim związani, w tym sporego grono ciągle młodych wolontariuszy.

 

Galeria zdjęć z festiwalu Blues nad Bobrem 2014:

 

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Alvarez rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Ampeg rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Ernie Ball Ernie Ball www.ernieball.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Ernie Ball rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Hercules Stands Hercules Stands www.herculesstands.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Hercules Stands rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Hiwatt rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Kurzweil Kurzweil www.kurzweil.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > Kurzweil rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Mackie rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Randall rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sterling rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Washburn Washburn www.washburn.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Washburn rozwiń listę sklepów

Gitara

Legitne Plexi od Dave'a Friedmana
Więcej wiadomości