Music China 2014 - Najnowsze doniesienia

1 września 2014, 12:00
więcej info: Music China 2345 Long Yang Road, Pudong 201204 Shanghai

[img:1]

MUSIC CHINA, główne azjatyckie targi instrumentów muzycznych, w tym roku rozszerzone będą o kolejną halę wystawową - łącznie daje to liczbę dziewięciu hal oraz powierzchnię 98.000 metrów kwadratowych.

To wielkie wydarzenie, organizowane przez Messe Frankfurt HK Ltd, China Music Instrument Association (CMIA) oraz INTEX Shanghai, odbędzie się między 8 - 11 października w obiekcie Shanghai New International Expo Centre. Wśród powracających wystawców znajdą się m.in. firmy z Czech, Finlandii, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Holandii, Hiszpanii, Tajwanu i Wielkiej Brytanii.

 

W ciągu ostatnich 13 lat, Targi Music China przeżywały ciągły rozwój i uznane zostały za kluczową platformę biznesową na rynku azjatyckim. Z radością informujemy, że 99% ubiegłorocznych wystawców zapowiedziało powrót na tegoroczną edycję. Dzięki pozytywnym odpowiedziom, szczególnie z sektora instrumentów dętych, rozszerzamy nasze targi o dodatkową halę.

Fiona Chiew - kierownik generalny z ramienia Messe Frankfurt (Shanghai)

 

Relacja z zeszłorocznej edycji targów Music China & Prolight + Sound Shanghai

 

Wkład targów w rozwój przemysłu instrumentów muzycznych został doceniony: w kwietniu 2014 Music China otrzymały wyróżnienie dla „Najbardziej Innowacyjnej Wystawy“, wręczone na dwunastym China Events Fortune Forum przez wiodący magazyn „Events Fortune“. 

Podczas tego wydarzenia, grupa sześciuset ekspertów w dziedzinie targów branżowych oceniła i porównała ponad 50 tego typu wydarzeń odbywających się w Chinach pod kątem skali, wkładu w rozwój przemysłu, zakresu międzynarodowego oraz różnorodności produktowej i programowej. Nagroda, przyznana dla Music China, jest świadectwem wiodącej pozycji tych targów oraz ich roli jako pomostu między rynkiem chińskim i międzynarodowym.

 

Zobacz także: Targi Music China 2013 - Okiem redaktora

[img:3]

 

To nie koniec informacji: według raportu rządu Chin odnośnie taryf importowych, taryfy te dla pewnych grup instrumentów muzycznych zostaną znacząco zredukowane na rok 2014. Redukcja z 17.5% do 1% dotyczyć będzie fortepianów (o cenie podlegającej ocleniu powyżej 50.000 USD), instrumentów smyczkowych (> 15.000 USD), instrumentów dętych (> 2.000 USD) oraz dętych drewnianych (> 10.000 USD).

Taryfa importowa dla elektrycznych instrumentów klawiszowych obniżona jest z 30 do 15%, podczas gdy dla akcesoriów instrumentów elektrycznych: z 17.5% do 10%. Dodatkowo, taryfa importowa zniesiona została dla Indonezji, Malezji, Singapuru, Tajlandii i Wietnamu. Zgodnie z przewidywaniami rządu chińskiego co do ciągłego rozwoju ekonomicznego, szacuje się że Chiny nadal umocnią swoją pozycję silnego rynku konsumenckiego dla przemysłu instrumentów muzycznych.

 

[img:2]
 

HiFi

NAMM'20: DiGiCo poszerza rodzinę konsolet Quantum
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz