DB Technologies przedstawia nowe subwoofery serii SUB H

DB Technologies przedstawia nowe subwoofery serii SUB H

9 września 2014, 12:00
Producent: dBTechnologies
Dystrybucja: SoundTrade

[img:1]

Firma dB Technologies uzupełniła swoją ofertę aktywnych subwooferów o nowe hybrydowe modele 15” i 18” serii SUB H. Ich nowo zaprojektowana obudowa gwarantuje rozszerzone niskie pasmo oraz wysoką wydajność, przy jednoczesnej redukcji wagi kolumny i poboru mocy.

Nowa kolumna wykorzystuje specyficzną konstrukcję hybrydowo-tubową, pozwalającą na rozszerzenie pasma pracy kolumny o dodatkową oktawę w dół.

 

Obudowy te nie mogą być uznane ani za standardowe kolumny bass reflex, ani za kolumny tubowe, a w rzeczywistości są czymś pośrodku i wykorzystują elementy obu z nich. Dzięki temu, mogliśmy nastroić kolumnę do dużo niższej pracy.

 

Marco Cantalu, specjalista z dB Technologies

W subwooferach SUB H, przednia ściana pochylona jest w dół, w kierunku portów bass reflex, co pozwala na uniknięcie turbulencji i lepszej konserwacji energii. W porównaniu do poprzednich modeli SUB D Series, wykorzystują one mniejsze wzmacniacze, co czyni je wydajniejszymi i oszczędniejszymi energetycznie, podczas gdy również oferują ciśnienie akustyczne sięgające 133-134 dB.

Kolejne modyfikacje to między innymi automatycznie dostosowujący się zasilacz, pozwalający używać kolumn wszędzie na świecie; 56-bitowe procesory DSP jak crossover, EQ, limiter i delay; złącze Powercon do połączenia z pełno-pasmowymi kolumnami oraz port mini-USB do aktualizacji firmware’u i pobierania plików diagnostycznych.

[lupa:1]

W każdym z subwooferów dostępne są wejścia stereo wraz z przełączalnymi wyjściami link/crossover, przełącznik częstotliwości crossovera (90/120 Hz), przełącznik odwrócenia fazy i wbudowane opóźnienie (maks. 4.5 ms, stopniowane co 0.5 ms). Ostatnia funkcja pozwala na poprawne łączenie z innymi kolumnami pełnopasmowymi oraz tworzenie zaawansowanych konfiguracji subwooferów bez konieczności użycia zewnętrznych procesorów.

Sama obudowa, wykonana ze sklejki i pokryta PVC, posiada narożniki z polipropylenu dla wzmocnionej ochrony oraz wyposażona jest w wytrzymałe, aluminiowe uchwyty, mocowania M20 oraz opcjonalne kółka. 

Kolumny i głośniki Subwoofery aktywne

Gdzie kupić?

dBTechnologies dBTechnologies www.dbtechnologies.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Pro Audio

Exaplay – nowy programowy media player od Vioso
Więcej wiadomości