PLASA'14: Nowy Audiohub 2x4 od Novation pokazany w Londynie

PLASA'14: Nowy Audiohub 2x4 od Novation pokazany w Londynie

18 października 2014, 11:00
Producent: Novation
Dystrybucja: AUDIOTECH

[img:1]

PLASA to w większości profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie, jednak zdarzają się wyjątki. Dzisiaj, dla odmiany, pora wspomnieć o firmie Novation, która - zapewne z uwagi na bliską współpracę z Focusrite i wspólnego brytyjskiego dystrybutora - również zaprezentowała szereg swoich ostatnich propozycji dla muzyków elektronicznych i DJ-ów. Mowa tu o serii kontrolerów Launch oraz najnowszym interfejsie/hubie USB: Novation Audiohub.

Na stoisku Novation, tuż obok sekcji Focusrite, mieścił się niewielki zestaw kontrolerów Launch, tj. nowego i wszechstronnego Launch Control XL połączonego z LaunchPadem oraz klawiaturką Launchkey Mini, wszystkie z nich wpięte do MacBooka Pro z Abletonem. O wymienionych jednostkach pisaliśmy już jakiś czas temu; są to względnie nowe, kompaktowe i bogato wyposażone kontrolery, w zestawieniu oferujące absolutną, intuicyjną kontrolę nad programem Ableton Live.

 

[lupa:1]

 

Jednak najciekawsze dopiero nadchodzi: nowością na PLASA 2014 był interfejs audio Novation Audiohub 2x4, dobrze przemyślane rozwiązanie stworzone specjalnie dla aktywnie występujących muzyków elektronicznych i DJ-ów. Audiohub to połączenie interfejsu audio z hubem USB, posiadającym 3 porty i jedno wyjście USB 2.0 i pozwalającym na bezproblemowe połączenie wszystkich niezbędnych kontrolerów do laptopa. Ich liczba rośnie, a na samym stoisku prezentowane były trzy z nich, zintegrowane w jeden system kontrolny - ograniczona liczba gniazd USB w komputerze nie jest już problemem.

Audiohub ma również czym się pochwalić jako interfejs audio: zaprojektowany został we współpracy z Focusrite, którzy biorą na siebie całą odpowiedzialność za brzmienie tej jednostki - zapewnia ona najwyższej jakości cyfrowe audio 96 kHz / 24-bit oraz maksymalną głośność dla zaspokojenia potrzeb wykonawców scenicznych, a wszystko to zawarte w niewielkiej, stylowej i wytrzymałej, czarnej metalowej obudowie.

 

[lupa:2]

 

Interfejs posiada pojedyncze, stereofoniczne wejście liniowe phono z przełącznikiem Low/High Gain i funkcją input monitor, wyjście słuchawkowe, oraz wybór zbalansowanego wyjścia stereofonicznego jack lub dwóch wyjść stereofonicznych phono. Wszystkie kontrolki i gałki, tj. wskaźnik działania wszystkich portów USB i samego interfejsu oraz kontrolę głośności na wyjściach 1-2, 3-4 i słuchawkowym, umieszczono na górze jednostki dla łatwego dostępu w konfiguracji typowej dla muzyków.

Jeżeli komuś przyszło do głowy, że oczywiście dobrze jest mieć dużo kontrolerów, szczególnie wpiętych w jeden interfejs i łącznie zajmujących pojedynczy port USB w laptopie, ale jednak przydałby się sposób na zintegrowanie ich pracy, aby uczynić kontrolę nad oprogramowaniem pełną i intuicyjną, to Novation oferuje odpowiedź na dokładnie tę sugestię.

 

[lupa:3]

 

Mianowicie, jednym z najciekawszych rozwiązań prezentowanych na PLASA była nowa wtyczka do Abletona, Launchsync, autorstwa Isotonik Studios oraz Novation, oferująca właśnie integrację wielu kontrolerów w praktycznie jedno urządzenie, gdzie przełączanie kanałów, aktywacja efektów bądź ścieżek i kontrola parametrów odbywa się jednocześnie z dwóch jednostek, a zmiana zarówno tych funkcji, jak i zaznaczonych kanałów jest graficznie reprezentowana na obu z nich - najprostszym przykładem będzie wykorzystanie Launch Control XL i Launchpada, gdzie Launchpad staje się np. wyświetlaczem dla miksera w Abletonie i "podąża" za zmianami kanałów z Control XL. Stają się one de facto swoim przedłużeniem.

Jak widać wykorzystanie powyższych urządzeń, spiętych w jedną sieć w interfejsie audio, kontrolujących wszystkie aspekty oprogramowania i blisko zintegrowanych nowatorską wtyczką Launchsync oferuje kompletne rozwiązanie dla współczesnych muzyków i performerów, otrzymujących gotowy pakiet kompaktowych, połączonych ze sobą i intuicyjnych narzędzi do kreatywnej pracy.

 

Galeria zdjęć ze stoiska Novation:

 

[img:2]

 

Interfejsy audio USB

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

AUDIOTECH

tel.: +48 (22) 648 29 35
tel.: +48 (22) 258 20 07
adres:
ul. Łagiewnicka 20 02-860 Warszawa

Sklepy muzyczne > Novation rozwiń listę sklepów

Studio

Roland wchodzi w nowe rewiry z mikserem Bridge Cast
Więcej wiadomości