PLASA'14: Systemy Shure zaprezentowane na targach w Londynie

PLASA'14: Systemy Shure zaprezentowane na targach w Londynie

20 października 2014, 10:00
Producent: Shure
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

[img:1]

Shure, który w tym roku dołączył do grona głównych sponsorów targów PLASA, musiał zadbać o odpowiednią prezencję - na tej edycji, firma zaoferowała jedno z najpokaźniejszych w sektorze pro audio stoisk, z regularnymi występami zespołu muzycznego ukazującego wykorzystanie ich najnowszych systemów odsłuchu osobistego i mikrofonów bezprzewodowych w sytuacji koncertowej.

Na rozbudowanej wystawie prezentowano liczne produkty należących i rozprowadzanych przez Shure marek, jednak główną pozycję zajęły uznane już systemy ULX-D, UHF-R czy AXIENT oraz najnowszy QLX-D, cyfrowy system bezprzewodowy oraz PSM-300, stereofoniczny bezprzewodowy system odsłuchu dousznego.

 

[lupa:1]

 

Artykuł przedstawiający PSM-300, nowe narzędzie do personalnego odsłuchu scenicznego z możliwościami indywidualnego dostrojenia miksu i odsłuchu w stereo, ukazał się już na łamach naszego portalu - to nowe urządzenie, dostępne w wersji podstawowej i zaawansowanej, wyposażone jest w słuchawki douszne izolujące dźwięk z zewnątrz oraz nadajniki i odbiorniki, pozwalające na szybką i łatwą konfigurację indywidualnych miksów scenicznych oraz gwarantujące wolność ruchu i pewność odsłuchu z każdego miejsca na scenie.

QLX-D to kolejna oferta firmy Shure, która co raz wyraźniej ustanawia swoją pozycję jako wiodącego specjalisty od bezprzewodowych systemów mikrofonowych. Ta najnowsza propozycja przeznaczona jest dla małych i średnich zastosowań, tak rozrywkowych, jak i komercyjnych czy edukacyjnych. Łączy ona szereg profesjonalnych funkcji, jak zaawansowana łączność sieciowa z portu Ethernet czy zdalna kontrola z uproszczoną konfiguracją i obsługą.

 

[lupa:3]

 

QLX-D wykorzystuje falę nośną na paśmie radiowym 470 - 865 MHz, oferując wysokiej jakości, przejrzyste, 24-bitowe cyfrowe audio na pełnym paśmie częstotliwości akustycznych 20 Hz - 20 kHz i zakresie dynamicznym 120 dB, które redukuje potrzebę manipulacji wzmocnieniem nadajnika. Odbiornik QLXD4 mieści się w wytrzymałej, metalowej obudowie o rozmiarze ½ U, nadajniki natomiast dostępne są w formie wytrzymałych, ręcznych mikrofonów z wymiennymi kapsułami (serii SM, Beta, KSM) bądź w wersji Lavalier - nagłownej lub instrumentalnej.

System ten ma gwarantować wysoką wydajność i stabilność, zarówno pod względem sygnału, jak i zużycia energii. Jego zasięg sięga 100 metrów; pozwala on na użycie do 22 nadajników jednocześnie na jednym kanale 8 MHz oraz do 70 kanałów na jednym paśmie. Nadajniki mogą pracować na 2 bateriach AA lub wykorzystać nowoczesne akumulatory litowo-jonowe Shure SB900, pozwalające na 10 godzin ciągłej pracy na jednym ładowaniu, a zintegrowany w nadajnikach QLXD1 i QLXD2 wyświetlacz LCD oferuje monitoring żywotności baterii z dokładnością do 15 minut.

 

[lupa:2]

 

Rozbudowana funkcjonalność i możliwości kontroli QLX-D to między innymi: zaawansowane szyfrowanie Advanced Encryption Standard 256-bit, zapewniające absolutne bezpieczeństwo transmisji; możliwość komunikacji sieciowej z oprogramowaniem kontrolnym Wireless Workbench 6 i systemami AMX/Crestron; kompatybilność z najnowszą aplikacją monitorującą ShurePlus Channels dla urządzeń mobilnych oraz funkcje automatycznego skanowania kanałów dla szybkiego wyszukania wolnych częstotliwości i łatwego parowania nadajników i odbiorników (IR Sync).

 

Galeria zdjęć ze stoiska Shure:

 

[img:2]

 

Mikrofony Systemy bezprzewodowe Zestawy mikrofonowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Shure rozwiń listę sklepów

Pracowite miesiące dla Konsbud Audio - zobacz
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz