iRig Pads: Nowy, wszechstronny kontroler do tableta i smartphona!

iRig Pads: Nowy, wszechstronny kontroler do tableta i smartphona!

12 grudnia 2014, 16:00
Producent: IK Multimedia

[img:1]

Informujemy, iż w sprzedaży w Audio Factory dostępny jest nowy produkt firmy IK Multimedia czyli iRig Pads. Jeśli szukasz przenośnego, uniwersalnego kontrolera MIDI dla swojego iPhone, iPad, iPod touch, Mac czy PC to dobrze trafiłeś!

Przedstawiamy iRig Pads, mobilny kontroler MIDI z 16. padami dla iPhone, iPad, iPod touch oraz komputerów Mac i PC. Ten wszechstronny system pozwala na tworzenie bitów, odtwarzanie pętli, DJ’skie miksowanie i wiele innych czynności, niezależnie od tego czy pracujemy w studio czy na scenie lub w innym dowolnym miejscu. To idealny kompan w trasę dla każdego producenta muzycznego.

Sugerowana cena detaliczna: 580 zł z VAT (na dzień 12.12.2014)

Najważniejsze cechy  iRig Pads:

 • Przenośny kontroler MIDI typu pad oraz stacja robocza dla iPhone, iPad, iPod touch oraz komputerów Mac i PC
 • Niewielkie wymiary pozwalające zabrać go ze sobą wszędzie
 • 16 czułych na dotyk, podświetlanych, gumowych padów świecących różnymi kolorami w zależności od siły nacisku oraz odbieranych i wysyłanych komunikatów MIDI
 • Dwa pokrętła MIDI, dwa przyciski, jeden suwak oraz obrotowy przycisk, wszystkie programowalne
 • 16 programowalnych przez użytkownika scen MIDI dla natychmiastowego przywołania własnych map MIDI
 • Zawiera fabryczne sceny MIDI dla programu SampleTank dla iPhone i iPad, więcej w przygotowaniu
 • Pełna kompatybilność z protokołem MIDI
 • Idealne do tworzenia bitów, pętli oraz dla zastosowań DJ’skich
 • W zestawie przewód Lightning oraz USB, przewód 30-pin dostępny w sprzedaży oddzielnie
 • Złącze kontrolera nożnego (ekspresji/sustain)
 • Zasilany przez złącze USB / Lightning

Mobilny

[img:2]

iRig Pads można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Jest mniejszy niż iPad, ma 23 mm grubości. Dzięki swoim rozmiarom zmieści się w każdym plecaku czy torbie i z łatwością może być transportowany. Dodatkowo zużywa niewiele energii, którą czerpie z urządzenia, do którego jest podłączony – nie wymaga własnego zasilacza. Po prostu łączymy go z iPhone, iPad lub iPod touch za pomocą dołączonego przewodu Lightning (przewód 30-pin sprzedawany jest oddzielnie) lub z komputerami Mac i PC za pomocą dołączonego przewodu USB i możemy rozpocząć pracę lub zabawę.

Nadzwyczaj wszechstronny

[lupa:1]

Będziesz bardzo zadowolony z pracy z kontrolerem dzięki fantastycznym 16 (w układzie 4x4) czułym na dotyk, podświetlanym, gumowym padom. Każdy z padów podświetlany jest w różnych kolorach – czerwonym, zielonym, pomarańczowym oraz ich odcieniami – w zależności od siły nacisku oraz wysyłanych komunikatów MIDI z wybranej aplikacji czy programu.

iRig Pads to znacznie więcej niż standardowy pad MIDI. Zaopatrzony jest wiele dodatkowych kontrolerów: dwa pokrętła, dwa przyciski, jeden suwak oraz przycisk obrotowy. Ta wszechstronność pozwala na kontrolę w wielu różnych sytuacjach. Wszystkie kontrolery można dowolnie przypisywać, istnieje możliwość zapisania i natychmiastowego przywołania do 16 map i scen MIDI, w celu pełnej kontroli aplikacji i oprogramowania. Dostarczany jest z 6 fabrycznymi scenami MIDI dla najpopularniejszych aplikacji i programów muzycznych.

Uwolnij swoją kreatywność dzięki genialnym aplikacjom

[img:3]

Aby wspomóc pracę i zabawę z kontrolerem firma IK Multimedia pracuje nad tym, by iRig Pads współpracował z wieloma fantastycznymi aplikacjami i programami.

Lepsze bity

iRig Pads to idealny kompan do natychmiastowego kreowania bitów. Dostarczany jest z aplikacją SampleTank free dla iPhone, iPod touch oraz iPad, mobilną wersją pełnego samplera SampleTank 3. Aplikacja pełna jest wysokiej jakości zsamplowanych instrumentów, perkusji, pętli oraz ustawień MIDI. To świat pełen dźwięków w Twojej kieszeni.

Użytkownicy komputerów Mac i PC mogą skorzystać z dołączonego programu SampleTank 3 SE — do pobrania ze Strefy Użytkownika firmy IK Multimedia. To uboższa wersja programu SampleTank 3 zawierająca 6.5 GB bibliotekę próbek, w tym 400 różnych instrumentów oraz 150 ustawień MIDI. W połączeniu z iRig Pads stanowi potężną muzyczną stację roboczą z pełną paletą dźwięków. SampleTank pozwala również w prosty sposób organizować bibliotekę sampli, pętli oraz ustawień MIDI i przypisywać je do każdego z padów. Rejestrując swój iRig Pads na stronie producenta, otrzymasz The Grid, ekskluzywną kolekcję 50 dodatkowych instrumentów (800 sampli, 300MB) oraz 50 ustawień MIDI, które można pobrać ze Strefy Użytkownika programu SampleTank 3 SE. Można ich również użyć w aplikacji SampleTank iOS (do odblokowania w samej aplikacji).

[img:5]

 

Pętle i rytmy

iRig Pads to nie tylko tworzenie bitów – to idealny sprzęt do zaznaczania fragmentów pętli i ich odtwarzania. Wspiera aplikację GrooveMaker 2 free dla iPhone, iPod touch oraz iPad. Pozwala na podkręcanie pętli w czasie rzeczywistym, miksowanie ich w celu tworzenia wspaniałych remiksów różnych gatunków muzycznych o naprawdę profesjonalnej jakości i brzmieniu. Klawisze i pokrętła iRig Pads mogą zmieniać prędkość BPM, regulować wysokość dźwięku, dodawać efekty, itp.

Cyfrowy DJ

[img:4]

Poza możliwościami muzycznymi, iRig Pads może być używany jako mikser DJ’ski. Przygotowaliśmy w tym celu specjalną, darmową wersję aplikacji DJ Rig dla iPad’a. To aplikacja pozwalająca na miksowanie i synchronizację utworów biblioteki muzycznej iTunes Twojego urządzenia poprzez dwa wirtualne gramofony. Poprzez iRig Pads będziesz mógł zmieniać wysokość dźwięku, kontrolować efekty oraz EQ, zaznaczać punkty w utworach, itp. iRig Pads oraz DJ Rig stanowić będą przenośny zestaw dla DJ’a, który będzie można zabrać ze sobą wszędzie.

Jeszcze więcej

[img:6]

A to dopiero początek — iRig Pad, jako kontroler MIDI, pracuje z wieloma innymi aplikacjami iOS, takimi jak: FL Studio Mobile, iMPC Pro, GarageBand — lub komputerowym oprogramowaniem muzycznym — MPC Software, Ableton Live, Maschine, itp.

Dzięki iRig Pads Twoje muzyczne możliwości będą nieograniczone...

Kontrolery MIDI USB Pady Kontrolery DJ

Gdzie kupić?

IK Multimedia IK Multimedia www.ikmultimedia.com

Dystrybucja w Polsce:

AUDIOSTACJA

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > IK Multimedia rozwiń listę sklepów

Studio

Tascam Mixcast 4 - kompleksowa stacja do produkcji podcastów
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz