Przenośne mikrofony Shure MOTIV wkraczają na rynek

Przenośne mikrofony Shure MOTIV wkraczają na rynek

13 stycznia 2015, 09:00
Producent: Shure
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Shure prezentuje nową serię produktów cyfrowych - MOTIV, na którą składają się mikrofony typu plug-and-play (podłącz i graj) przeznaczone dla użytkowników komputerów PC, Mac i urządzeń z serii Apple iOS (iPad, iPod, i iPhone) chcących nagrywać wysokiej jakości dźwięk (24 bit / 48 kHz) do podcastów, Youtube lub nagrań muzycznych i w terenie.

  •  Czytaj więcej na temat mikrofonu Shure MV88+ w aktualizowanym na bieżąco artykule

Wszystkie cztery urządzenia mają oficjalny certyfikat Apple MFI (Made For iPhone, iPod, iPad), dzięki czemu są w pełni zgodne z nowymi produktami tej firmy. MOTIV to trzy mikrofony pojemnościowe - MV5, stereofoniczny MV88 i wielkomembranowy MV51 - oraz elegancki interfejs cyfrowy audio MVi, który można podłączyć do dowolnego urządzenia iOS bez dodatkowych zasilaczy lub przejściówek. Dla pełnej kontroli Shure oferuje bezpłatną aplikację ShurePlus MOTIV Mobile Recording iOS App.

Mikrofony i interfejs oferują 5 cyfrowych trybów DSP przeznaczonych dla: mowy, śpiewu, płaskiej charakterystyki, instrumentów akustycznych i tych głośniejszych. Mają one pomóc początkującym użytkownikom w uzyskaniu profesjonalnego brzmienia poprzez zastosowanie narzędzi w tle, takich jak regulacja wzmocnienia, korekcja i kompresja dźwięku, adekwatnie do zastosowania.

 

 

Konstrukcja serii MOTIV to ukłon w kierunku klasycznego wizerunku kultowych mikrofonów Shure w połączeniu z najnowszą technologią cyfrową. Seria MOTIV została stworzona dla każdego, kto chce nagrywać dźwięk wysokiej jakości bezpośrednio na urządzenia mobilne i wyposażone w złącza USB. Jakość dźwięku, wytrzymała konstrukcja, niezawodność, wszechstronna funkcjonalność i moc obliczeniowa wbudowanych układów DSP to kontynuacja wysokiego standardu produktów, z których znany jest Shure.

Wolfgang Bilz - Shure Senior Product Manager

 

Produkty MOTIV:

 

Cyfrowy mikrofon pojemnościowy MV5

To idealny mikrofon do rejestracji śpiewu i instrumentów akustycznych, a także do zastosowań ogólnych typu Skype. W tym celu wyposażono go w trzy dedykowane tryby DSP oraz kable Micro-B do USB i Micro-B do „Lightning” (złącze do urządzeń iOS). Konstrukcja pozwala na szybkie podłączenie i łatwą obsługę. MOTIV MV5 ma specjalnie zestrojoną kapsułę i wbudowane wyjście słuchawkowe do monitorowania wejścia i podkładu z komputera. Dostępny w kolorach czarnym, szarym, zielonym i czerwonym, ze stojakiem biurkowym i gniazdem do montażu na standardowym ćwierćcalowym statywie fotograficznym.

 

[img:2]
 

Stereofoniczny mikrofon cyfrowy MV88 do urządzeń iOS

Pozwala użytkownikom dowolnego urządzenia Apple iPhone, iPod albo iPad, wyposażonego w złącze „Lightning”, na dokonywanie przestrzennych nagrań dźwięku z koncertu lub natury. Mikrofon stereofoniczny w konfiguracji M/S jest mocowany na obrotowym zawiesiu, co pozwala na dowolne ustawienie nawet w aplikacjach video. Mikrofon oferuje 5 trybów DSP, 5-pasmowy korektor, regulację szerokości bazy stereo i inne zaawansowane funkcje, dostępne z poziomu darmowej aplikacji ShurePlus MOTIV Mobile Recording App.

 

[img:3]

 

Wielkomembranowy, cyfrowy mikrofon pojemnościowy MV51

Stworzony specjalnie z myślą o wysokiej jakości rejestracji dźwięku na dowolnych urządzeniach z Apple iOS i komputerach Mac i PC z USB. W zestawie są kable Micro-B do USB i Micro-B do „Lightning” (złącze do urządzeń iOS). Mikrofon udostępnia 5 trybów DSP oraz, pierwszy raz w mikrofonie, panel dotykowy z błyskawicznym dostępem do ustawień wzmocnienia, zasilania phantom, tłumienia i głośności wyjścia na słuchawki.

Jednocalowa kapsuła jest monitorowana w czasie rzeczywistym z wbudowanego odsłuchu słuchawkowego. Wzornictwo mikrofonu ma odniesienie do klasycznej estetyki firmy z lat 50-tych, z dedykowaną podstawką do zastosowań biurkowych, ale może być też montowany na standardowych statywach estradowych.

 

[img:5]

 

Cyfrowy interfejs MVi Digital Audio Interface

Wytrzymała, niewielkich rozmiarów zewnętrzna „karta dźwiękowa” do komputerów PC, Mac i urządzeń Apple iOS, pozwalająca na podłączenie profesjonalnych mikrofonów ze złączem XLR i instrumentów ze złączem jack (gitara, bas lub keyboard). W zestawie są kable Micro-B do USB i Micro-B do „Lightning” (złącze do urządzeń iOS). Shure MVi wyposażono w 5 trybów DSP oraz panel dotykowy z błyskawicznym dostępem do ustawień wzmocnienia, zasilania phantom, tłumienia i głośności wyjścia na słuchawki.

 

[img:4]

 

ShurePlus MOTIV Mobile Recording App

Bezpłatna aplikacja dla urządzeń Apple iOS, która pozwala na nagrywanie oraz konfigurację mikrofonów i urządzeń z serii MOTIV. Łatwy w użyciu styl aplikacji obsługuje tryby DSP, wzmocnienie i inne parametry mikrofonów oraz intuicyjne ustawianie szerokości bazy stereo dla mikrofonu MV88, w zależności od typu źródła dźwięku.

Seria MOTIV będzie dostępna latem 2015.

 

[img:6]

 

Galeria zdjęć Shure MOTIV:

 
Mikrofony Pojemnościowe Podcast i home office

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Shure rozwiń listę sklepów

LARA - Pierwszy system liniowy kardio od DAS Audio
Więcej wiadomości