NAMM 2015: zachwycająca PRS Private Stock 30th Anniversary Dragon!

NAMM 2015: zachwycająca PRS Private Stock 30th Anniversary Dragon!

3 lutego 2015, 10:00
Producent: PRS Guitars
Dystrybucja: FX MUSIC GROUP

[img:1]

Jako nastolatek, Paul Reed Smith marzył o budowaniu gitar bogato zdobionych ilustracjami europejskich smoków. Jego sen stał się rzeczywistością w 1992 roku, kiedy zademonstrował pierwszą, limitowaną edycję gitar Dragon.

Od tego czasu firma PRS wydała jedynie siedem edycji tych instrumentów, wszystkie w ściśle limitowanych liczbach. Bardzo szybko stały się one jednymi z najbardziej pożądanych w historii firmy, stając się również częściami kolekcji muzealnych w National Museum of American History, Museum of Musical Instruments czy National Guitar Museum.

Każda z gitar w serii stanowiła kulminację najnowszych osiągnięć technicznych w konstrukcji gitar elektrycznych i jedne z najbardziej wysublimowanych wzorów dekoracyjnych dostępnych w tych instrumentach. Najnowszy, ósmy w kolei model, Private Stock 30th Anniversary Dragon to jeden z najbardziej znaczących spośród ich wszystkich, świętujący 30-lecie firmy.

Wykorzystuje on rzeźbiony wierzch „pre-factory” oraz gryf pre-factory Pattern Regular; zastosowane w gitarze drewna to specjalnie dobrana kombinacja klonu płomienistego (wierzch), afrykańskiego mahoniu wstęgowego (tył), mahoniu (gryf) oraz palisandru madagaskarskiego (podstrunnica). Nowo zaprezentowane przystawki 85/15 definiują mocne, wszechstronne i klarowne brzmienie gitary, dodatkowo wyposażonej w hybrydowe oprzyrządowanie w postaci kluczy PRS Phase III i patentowanego systemu tremolo PRS.

Jednak gwóźdź programu to właśnie skomplikowany, fantastyczny wzór dekoracyjny prezentujący smoka, zaprojektowany przez Jeffa Easley’a, artysty fantasy znanego między innymi z pracy nad ilustracjami do podręczników Dungeons & Dragons. Na całość składa się ponad 285 elementów z takich materiałów jak jadeit, azuryt, lapis, piryt, skorupy uchowców (abalone) i macica perłowa. 30th Anniversary Dragon dostępne będą jedynie w czterdziestu egzemplarzach w kolorach Tiger’s Eye i Nightshade. 

[img:2]

Gitary Elektryczne

Gdzie kupić?

PRS Guitars PRS Guitars www.prsguitars.com

Dystrybucja w Polsce:

FX MUSIC GROUP

tel.: +48 (84) 639 11 22
adres:
ul. Piłsudskiego 53 22-400 Zamość

Sklepy muzyczne > PRS Guitars rozwiń listę sklepów

Gitara

Ciekawy multiefekt gitarowy do 2000 zł
Więcej wiadomości