Relacja perkusyjna z targów NAMM Show 2015

Relacja perkusyjna z targów NAMM Show 2015

11 lutego 2015, 10:00
autor: Paweł Ostrowski
Producent: Dixon Roland Pearl

[img:9:R]W tym roku po raz pierwszy miałem okazję uczestniczyć w słynnych i będących obiektem zainteresowania wszystkich muzyków na świecie - Targach NAMM w Anaheim.

Jako Rolandowy V-drums Specialist większość mojego czasu spędzałem na stoisku mojego elektronicznego potentata, jednak kilkukrotnie zapędziłem się w rejony Hali głównej, gdzie mogłem zetknąć się z nowinkami prezentowanymi również przez innych producentów perkusyjnych. 

 

Perkusiści - Giganci

Spacerując po wypełnionych po brzegi targowych alejkach, miałem okazję zobaczyć m.in. grających na stoisku QSC Omara Hakima i Tomasa Langa. Obaj performowali na flagowym Rolandowym TD-30KV, zachwalając zarazem idealnie przenoszący częstotliwości perkusji elektronicznej kultowy system monitorowy QSC.

 

[img:1]

 

Tuż obok Gregg Bissonette w pocie czoła składał autografy na plakatach reklamujących nowy zestaw firmy Dixon. W pomieszczeniu Pearla walory sygnowanych przez siebie perkusjonaliów prezentował Horacio „El Negro” Hernandez. Nasz dobry znajomy węgierski drummer Peter Szendofi królował w rejonach blach Bosphorusa gdzie prezentowana była najnowsza seria blach przez niego właśnie sygnowanych.

Co chwilę natykałem się na perkusyjne legendy t.j. Harvey Mason, Tommy Igoe, Dave Weckl, Russ Miller czy Johny Rabb. Wiem, że to zaledwie mała część z ogromnej liczby sław, które postanowiły w tym roku odwiedzić Anaheim… 

 

[img:4]

 

Bębny, blachy, naciągi, akcesoria…

Podczas moich wypraw do Hali głównej jak również do oddzielnych pomieszczeń zajmowanych przez perkusyjnych potentatów, podziwiałem m.in. akrylowe oraz niedostępne niestety w Polsce zestawy Session Studio firmy Pearl, nowatorskie, skórzane (!) obręcze DW, drewniane obręcze na zestawie PDP Classic czy prawdziwą bestię - składający się z 50 warstw werbel The Beast prezentowany przez mojego brytyjskiego przyjaciela - George Fredericka.

Jeżeli chodzi o talerze, to poza wszystkimi największymi firmami dość mocno zaznaczali swoją obecność producenci niezłych blach z Chin, jak również wchodzący na polski rynek Turcy z T-Cymbals.

 

[img:2]

 

Jako wieloletni użytkownik dużych bębnów 16-calowych, ucieszyłem się bardzo z premiery całej linii tej wielkości naciągów proponowanej przez amerykańskiego Evansa.  

NAMM to raj dla bębniarzy poszukujących wszelkich nowinek związanych z akcesoriami i wszelkim produktami podnoszącymi komfort i jakość gry. Pośród setek stoisk z tego typu asortymentem, zatrzymałem się na dłużej by sprawdzić nowatorskie bijaki Switch Kick, śruby trzymające strój bębna Rim-Shot Locs, zestawy odsłuchowe Porter & Davis czy ledowe systemy oświetleniowe bębnów Bright Beats.

 

[img:8]

 

Nie tylko zestawy...

Przechodząc obok pomieszczenia zajmowanego przez firmę PreSonus Audio, miałem okazję wysłuchać członków amerykańskiej kultowej grupy marchingowej - Blue Devils. Poza mistrzowską grą, młodzi perkusiści omawiali szczegółowo w jaki sposób nagłaśniają swoje koncerty. W salach okupowanych przez Yamahę, urzekła mnie ściana werbli marszowych oraz nowe aluminiowe kotły symfoniczne. 

 

[img:5]

 

Roland

Tak jak wspominałem na początku, większość mojego targowego czasu spędziłem na stoisku oznaczonym numerem 300A i 303A czyli w krainie japońskiego potentata w dziedzinie instrumentów elektronicznych - firmy Roland. Podczas tegorocznych NAMM swoją premierę miały nowe triggery z serii RT-30 oraz słuchawki przeznaczone dla e-perkusistów o symbolu RH-300V.

Amerykańscy demonstratorzy: Pat Kennedy oraz David Cannava prowadzili niemal non stop pokazy perkusji TD-1KV oraz zestawu Hybrydowego. Jako V-drums Specialist udzielałem również zainteresowanym podstawowych informacji dotyczących nowych perkusyjnych produktów Rolanda.

 

[img:6]

 

Musikmesse vs NAMM

Jako wielokrotny uczestnik targów Musik Messe we Frankfurcie, mogłem w tym roku skonfrontować moje doświadczenia właśnie z tej imprezy z jej amerykańskim odpowiednikiem z Anaheim.

Tak jak myślałem, wszelkie porównania wypadają zdecydowanie na korzyść NAMM. Ilość wystawców, zwiedzających, imprez towarzyszących, muzyków z najwyższej światowej półki czy w końcu fantastycznej atmosfery Kalifornii sprawiają, że Targi te robią ogromne wrażenie na niemal każdym muzyku. Jeżeli tylko będziecie mieli taką sposobność, zróbcie wszystko żeby odwiedzić Anaheim w styczniu 2016 roku.

 

Galeria zdjęć z targów NAMM Show 2015:

 

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Dixon rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Roland Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

Sklepy muzyczne > Roland rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Silesia Music Center Sp. z o.o.

adres:
ul. Partyzantów 6 32-650 Kęty

Sklepy muzyczne > Pearl rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

T-Cymbals T-Cymbals www.tcymbals.com

Dystrybucja w Polsce:

Grupa Zibi S.A.

adres:
ul. Wirażowa 119 02-145 Warszawa

Sklepy muzyczne > T-Cymbals rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

MUSIC DEALER S.J.

adres:
ul. Gospodarcza 7 20-213 Lublin

Sklepy muzyczne > Evans rozwiń listę sklepów

Ciekawe nagłośnienie instalacyjne KV2 ESR106
Więcej wiadomości