Audac Dante oraz Ateo2 - nowości z ISE 2015

Audac Dante oraz Ateo2 - nowości z ISE 2015

22 lutego 2015, 07:00
Producent: AUDAC

 

Po raz kolejny odwiedziliśmy stoisko belgijskiej firmy Audac, wytwarzającej szeroką gamę profesjonalnego sprzętu audio, w tym zaawansowanych końcówek mocy i instalacyjnych kolumn nagłośnieniowych.

Ci, którzy śledzili naszą ubiegłoroczną relację z targów ISE wiedzą, że rok 2014 był dla marki szczególnie ważny ze względu na premierę serii wzmacniaczy SMA/SMQ. W tym roku również były one dumnie prezentowane na stoisku, doczekały się jednak niebagatelnej aktualizacji. 

Audac + Dante

Podążając za trendami w branży integratorskiej ich producent rozwinął je o funkcję łączności sieciowej Dante, pozwalającej na ich szersze wykorzystanie w bardziej rozbudowanych instalacjach. Ceniona seria eleganckich kolumn serii Ateo również doczekała się kolejnej odsłony: jest nią model Ateo2, najbardziej kompaktowy w serii, przeznaczony do wymagających instalacji dźwiękowych, gdzie jakość brzmienia i konstrukcji liczy się równie bardzo, co stylowa prezencja i prostota montażu.

Wzmacniacze SMA/SMQ wzbudziły spore zainteresowanie podczas swojego debiutu. Te dwu- i czterokanałowe końcówki mocy, dostępne w wersjach o mocy 350W, 500W i 750W dla każdego kanału, oferują wysoką elastyczność zapewnioną przez procesory DSP WaveDynamics, których ustawienia dostępne są z umieszczonego na przednim panelu wyświetlacza LCD 2.5” wraz z prostym przyciskiem/encoderem.

Poza szeregiem filtrów optymalizacyjnych i 7-pasmowego korektora, modele SMA/SMQ umożliwiają zapis i dostęp do ustawień z wykorzystaniem przedniego portu USB, do którego wprowadzane mogą być klucze z ustawieniami na różnych poziomach dostępu. Administratorzy i użytkownicy posiadają dostęp do ustawień obwodów zabezpieczających, matrycy, funkcji DSP, Dynamic Bass Boost oraz opóźnienia, a także indywidualnej konfiguracji mocy dla każdego kanału. 

Dotychczas głównym portem służącym do integracji systemowej był obecny w SMA/SMQ port RS232. Producent jednak nie poprzestał wyłącznie na nim. Główną nowością na ISE 2015 jest rozpoczęcie współpracy Audac z Audinate, autorem protokołu transmisji sieciowej Dante, od teraz obsługiwanym przez końcówki mocy belgijskiego producenta. Oznacza to swobodną komunikację i transmisję audio i danych kontrolnych między modelami SMA/SMQ a rosnącą liczbą urządzeń innych producentów kompatybilnych z protokołem Dante.

Nowa kolumna w rodzinie ateo -  Audac Ateo 2

Nowy model serii Ateo to kolejny punkt centralny tegorocznej wystawy Audac. Seria ta to zbiór wysokiej jakości kolumn głośnikowych stworzonych z myślą o trwałych instalacjach w obiektach mieszkalnych, rozrywkowych czy komercyjnych.

Wykorzystują one elegancką obudowę ABS i wysokiej klasy komponenty. Ich cechą wyjątkową jest specjalny system mocowania ściennego Clevermount, pozwalający na prosty montaż oraz zmianę orientacji kolumny czy jej ewentualną wymianę. 

Do modeli Ateo6 i Ateo4 dołącza niewielki Ateo2. Jest to najmniejszy model w serii, mierzący zaledwie 12 cm wysokości, zapewniający jednak imponujące rezultaty brzmieniowe. Odpowiedzialny za nie jest wysokiej jakości dwucalowy przetwornik z aluminiową membraną oraz system portów basowych. 

Tak jak i pozostałe modele w serii, Ateo2 dostępne są w czerni i bieli. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej relacji ze stoiska Audac, gdzie znany już naszym widzom Tom Van de Sande zaprezentuje najnowszą ofertę firmy.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii ze stoiska AUDAC

 

[img:2]

[img:1]

[img:15]

[img:16]

[img:3]

[img:13]

 

 

więcej: akustyk.pl
Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Wzmacniacze i miksery instalacyjne Dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO) Centrale Głośniki Systemy interkomowe Źródła dźwięku Systemy konferencyjne Jednostki centralne Systemy tłumaczeń językowych Mikrofony, pulpity mikrofonowe Instalacje - akcesoria Kable, przewody, wtyki Rozdzielnie prądowe Szafy instalacyjne Inne akcesoria

Gdzie kupić?

AUDAC AUDAC www.audac.be

Dystrybucja w Polsce:

Ośrodek Kultury w Niemodlinie nagłośniony przez JBL SRX 900
Więcej wiadomości