NAMM2015: Nowości prosto z USA - Roland JD-Xi, RT-30, MX1 Mix Peformer

NAMM2015: Nowości prosto z USA - Roland JD-Xi, RT-30, MX1 Mix Peformer

20 lutego 2015, 14:00
Producent: Roland

Podczas NAMM Show 2015 ogromna strefa Rolanda podzielona została na sekcje tematyczne. Nowości co niemiara. W tym artykule skupimy się jednak na 3 ale za to zdecydowanie najważniejszych...Zapraszamy! 

Roland JD-Xi: hybrydowy syntezator

Roland JD-Xi to najnowszy syntezator hybrydowy. Jest w połowie urządzeniem analogowym, w połowie cyfrowym. Od strony cyfrowej, wykorzystuje on technologię SuperNATURAL. Jest również częścią programu Axial. Ze strony axial.roland.com będzie można pobrać dla niego nowe, darmowe brzmienia. Jednostka posiada analogowy filtr, oscylator i sub-oscylator. To prawdziwe obwody analogowe, a nie ich emulacja [Analog Circuit Behavior, ABC], dzięki czemu brzmią naprawdę świetnie. Wykorzystując wbudowany vocoder możemy kontrolować wysokość dźwięku, dopieścić i zmieniać brzmienie. Świetną funkcją jest też podzielony na cztery części szesnasto-taktowy sekwencer. Rejestracja i tworzenie muzyki są na nim naprawdę prostę.

[lupa:1]

 

 

 

Roland RT-30: zestaw triggerów perkusyjnych

Seria RT-30 pozwala perkusistom na wykorzystanie swoich akustycznych bębnów w hybrydowym, akustyczno-elektronicznym zestawie, bez konieczności stosowania dodatkowych padów. Dzięki szybkiemu i prostemu montażowi na centrali, werblu i tomach triggery RT-30 otwierają świat nowych możliwości przy podłączeniu do takich urządzeń jak moduły Roland TM-2, TD-series V-Drums czy pady SPD-series.

[lupa:2]

Dostępne są trzy osobne modele: RT-30H to pojedyńczy trigger reagujący na uderzenia w naciąg bębna, do wykorzystania w większości standardowych bębnów. RT-30HR to podwójny trigger, reagujący osobno na uderzenia w naciąg i w obręcz, oferując dwa brzmienia z tego samego bębna. Ostatni, RT-30K przeznaczony jest dl zamontowania w centrali.

 

 

 

Roland MX1: performance mikser

Nowy mikser MX1 Mix Peformer został zaprojektowany, by połączyć wszystkie urządzenia wykorzystywane przez muzyków elektronicznych na scenie. Oczywiście współdziała ze sprzętem serii Aira, jak TR-8, TB-3 czy System-1. Może też obsłużyć sprzęt analogowy, posiada 6 analogowych wejść, w tym 1/8” dla tabletów i podobnych. Do tego wyjścia phono w formie wysyłek i powrotów. Jednak przede wszystkim może przyjąć do 18 ścieżek z programu DAW, wliczając wszystkie analogowe i cyfrowe źródła, i umieścić każdą z nich na osobnym tłumiku, pozwalając grać na nich jak na instrumencie.

[lupa:3]

Pozwala na ustawienie tempa, posiada przyciski start/stop, funkcje tap tempo, shuffle czy wykrycia tempa. Co więcej, każdy kanał oferuje niezależny dostęp do efektów Beat FX, jak Slicer, Side Chain, Filter wykorzystujących przyciski przypominające te z TR-8. Tak więc możliwe jest np. tworzenie polirytmii oddzielnie na różnych kanałach, jak i wykorzystanie funkcji step-sequencera do aktywacji i dezaktywacji efektów oraz ich przełączania czy wykorzystania odrębnych presetów na różnych kanałach.

Jeżeli nie korzystasz z Aira bądź innego sprzętu analogowego możesz użyć go jako 18-kanałowego miksera dla programu Ableton. MX1 zaprojektowany jest do wielu różnych zastosowań. To połączenie miksera estradowego, DJ-skiego i interfejsu audio. To prawdziwie nowe urządzenie nazywane performance mixer’em. Będzie dostępny w marcu 2015 za $599. 

Syntezatory Elektroniczne Moduły brzmieniowe Akcesoria Inne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Roland Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

Sklepy muzyczne > Roland rozwiń listę sklepów

Perkusja

WTS, czyli innowacyjny system strojenia bębnów
Więcej wiadomości