NAMM 2015: Nowe gitary i basy Music Man pokazane w USA

23 lutego 2015, 09:00
więcej info: Music Info NAMM

Marka Music Man, wykupiona przez koncern Ernie Ball w 1984 roku, wielu zawodowym muzykom kojarzy się z wiodącymi projektami gitar basowych, jak słynne serie Stingray i Sterling, czy butikowymi gitarami sygnowanymi przez Johna Petrucci’ego, znanego jako główny gitarzysta grupy Dream Theater. Na targach NAMM 2015, zaprezentowano dwa nowe modele artysty, Artisan Majesty oraz JP 15, jak i najnowszy instrument Luke III z serii Ball Family Reserve.

Artisan Majesty to najnowszy model w kolekcji Johna Petrucci’ego, dostępny w wersjach sześcio- i siedmiostrunowych. Gitara ta wykorzystuje konstrukcję typu neck-thru oraz klonowy wierzch z rzeźbionym laserowo wzorem, jak i pozłacane oprzyrządowanie, w tym specjalny mostek tremolo John Petrucci Music Man Piezo oraz klucze zatrzaskowe Shaller.

 

[img:1]

[img:2]

Music Man Artisan Majesty

 

Jest to wysokiej jakości model z gryfem i centralną częścią korpusu z twardszego mahoniu honduraskiego, oraz skrzydłami korpusu z dźwięczniejszego mahoniu afrykańskiego, dostępny w pięciu wersjach kolorystycznych. Jego menzura liczy 25.5", promień gryfu natomiast 17"; hebanowa podstrunnica tej gitary wyposażona jest w 24 stalowe progi Medium Jumbo oraz ekskluzywne zdobienia. Zainstalowane w niej przystawki to HH - DiMarzio Illuminators oraz Piezo przy mostku; dodatkowe wyposażenie to trójdrożny przełącznik przystawek, trójdrożny przełącznik piezo/magnetic, gałki głośności i barwy oraz aktywny preamp Music Man Custom.

JP15 to gitara zbliżona do modelu John Petrucci 13, jednak z szeregiem znaczących różnic. Najważniejszą z nich jest fakt, że jest to pierwszy model serii wykorzystujący podstrunnicę oraz wierzch z klonu poddanego specjalnemu procesowi prażenia, wpływającego tak na walory estetyczne, jak i brzmieniowe. Korpus z mahoniu afrykańskiego z satynowym finiszem Sahara Burst wyposażony jest w parę humbuckerów DiMarzio Illuminator; wyposażenia gitary dopełnia boost 20 dB, Piezo, ekskluzywne dekoracje gryfu, chromowany mostek tremolo John Petrucci Music Man Piezo, klucze zatrzaskowe Shaller oraz aktywny preamp Music Man.

 

[img:3]

[img:4]

Music Man JP15

 

Na stoisku zaprezentowano również limitowany model BFR Luke III, bazujący na wcześniejszym modelu Luke III, jednak oferującym kilka modyfikacji. BFR Luke III wykorzystuje między innymi olchowy korpus z klonowym wierzchem w wersjach Flame i Quilt oraz mahoniowymi komorami Tone Block dla wzmocnionego rezonansu i sustainu.

Tak jak omawiany wyżej model JP15, wykorzystuje ona nowy gryf z klonu prażonego, tym razem z palisandrową podstrunnicą, oraz zatrzaskowe klucze Shaller M6-IND; zamontowany w niej mostek to Music Man floating vintage tremolo. Dostępne są różne wersje przystawek, w tym Standard - HH z dwoma humbuckerami DiMarzio custom; Optional - HSS z humbuckerem DiMarzio custom i 2x DiMarzio custom single coil.

 

[img:5]

[img:6]

Music Man BFR Luke III

 

Nie mogło zabraknąć również słynnych basowych modeli Music Man Stingray w nowej odsłonie: gitary te po raz pierwszy zaprezentowano w wersjach wykorzystujących konstrukcję neck-through! Modele Stingray 4 Neck Through (czterostrunowy) oraz Stingray 5 Neck Through (pięciostrunowy) wykorzystują jesionowe korpusy z klonowym elementem centralnym (gryf i środek korpusu), palisandrową podstrunnicę oraz chromowane mostki Music Man.

Gitary posiadają menzurę 34", promień gryfu 11" oraz klucze Shaller BM i dostępne są w wersjach z przystawkami H, HH i HS z dwu- lub trzy-pasmowym korektorem dla konfiguracji odpowiednio jedno- i dwuprzystawkowej. Instrumenty te można zakupić w jednej z jedenastu wersjach kolorystycznych z finishem High Gloss Polyester.

Zapraszamy do demonstracji tych pięknych instrumentów w naszej video-relacji ze stoiska Ernie Ball/Music Man na NAMM 2015.

 

[img:7]

Music Man Stingray 5 Neck Through

 

[img:8]

Music Man Stingray 4 Neck Through

 

Elektryczne Basowe Gitary

Gdzie kupić?

Music Man Music Man www.music-man.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Music Man rozwiń listę sklepów

Brzmienie Rush w kostce? Czemu nie!
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz