ISE 2015: Smart-e

ISE 2015: Smart-e

28 lutego 2015, 00:00
Producent: SMART-E

 

Smart-e to działająca od ponad piętnastu lat brytyjska firma, specjalista i pionier na polu transmisji wysokiej jakości sygnałów multimedialnych po skrętkach Cat 5. Ich produkty to sprzęt do switchingu i dystrybucji sygnału: stanowi on pomost między zróżnicowanymi urządzeniami źródłowymi oraz końcowymi w najbardziej wymagających instalacjach AV na całym świecie.

Smart-e to ponadto firma pro-ekologiczna, oferująca rozwiązania energooszczędne oraz wykorzystujące surowce wtórne; ich szeroki wachlarz produktów znajduje zastosowanie w zróżnicowanych aplikacjach i przeznaczony jest m. in. na rynek edukacyjny, komercyjny,  mieszkaniowy, rozrywkowy czy zabezpieczeniowy.

Spośród bogatej oferty firmy na ISE 2015 zaprezentowano najnowsze rozwiązania: SDS-7000, prezentacyjny przełącznik z funkcją skalowania, cyfrowe matryce przełączające w wersjach 4x4, 8x8 i 16x16 oraz modularną serię urządzeń 4K UHD.

 

Smart-e SDS-7000

SDS-7000 to profesjonalny i wszechstronny przełącznik prezentacyjny o rozmiarze 1U z  9 wejściami analogowymi i cyfrowymi do wyboru: 3 x HDMI, 1 x HDBaseT, 2 x RGBHV (VGA), 1 x DisplayPort, 1 x Composite i 1 x Component. Urządzenie posiada ponadto funkcję skalera, umożliwiająca skalowanie obrazu do rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200), kierowanego do wyjść HDMI i HDBaseT. Jego dodatkowe funkcje to analogowe wejścia audio oraz zintegrowany wzmacniacz.

Urządzenie to oferuje zaawansowaną funkcjonalność dystrybucyjną oraz przełączającą dla wysokiej rozdzielczości sygnałów HDMI, HDBaseT i DisplayPort oraz sygnałów analogowych. Oferuje ono kompletne rozwiązanie dla systemów prezentacyjnych i może być kontrolowane poprzez IP, podczerwień, RS232 oraz z prostego w obsłudze przedniego panelu.

Każde jego wejście posiada dodatkowe, stereofoniczne wejście audio, które może być wykorzystane zamiast zaembedowanego sygnału audio i skierowane do wewnętrznego, stereofonicznego wzmacniacza, który z kolei może być wykorzystany do bezpośredniej obsługi kolumn i głośników. Urządzenie to jest kompatybilne z transmitterami i odbiornikami 4K-TX i RX900.

Smart-e seria SDS

Kolejne zaprezentowane rozwiązanie to seria cyfrowych matryc i przełączników serii SDS, dostępnych w wersjach 4x4, 8x8 i 16x16. Omawiana na stoisku wersja 4x4 to rozbudowane, wszechstronne urządzenie oferujące między innymi cztery wejścia HDMI oraz audio oraz cztery sparowane wyjścia HDMI lub HTBaseT. Matryce te oferują ponadto kanały ARC (Audio Return Channel) do podłączenia na przykład systemów otoczenia dźwiękowego oraz dodatkowy port LAN.

Kontrola tych urządzeń odbywa się poprzez RS232, podczerwień wraz z dodatkową funkcją IR pass-through, oraz IP. Są one w stanie dostarczyć zasilania do podłączonych do nich odbiorników Smart-e. Są to zaawansowane matryce i przełączniki zapewniające dystrybucję wysokiej jakości sygnału dla rozbudowanych systemów AV.

Smart-e 4K UHD - seria 4Konnect

Trzecią grupą produktów prezentowaną na ISE jest rodzina urządzeń 4K UHD serii 4Konnect. Wykorzystują one serię modułów 4K UHD, dowolnie dobieranych i przyłączanych do jednostek rackowych, np. do zaprezentowanego nam modelu 4K-9:9 czy splittera 4K-1:3.

Ideą całej serii jest umożliwienie instalatorom pełną dowolność w konfigurowaniu systemu zależnie od własnych potrzeb; systemy te zapewniają obsługę najwyżej jakości obrazu HDMI o rozdzielczościach HD 720p, 1080p, Ultra HD 2K i 4K oraz transmisję sygnałów wyjściowych po pojedynczych skrętkach Cat5/Cat6.

Dostępne są moduły wejściowe HDMI lub HDBaseT i wyjściowe HDMI lub Universal HDBaseT. Każdy z nich posiada niezależne możliwości procesowania wejściowego i wyjściowego; po ich przyłączeniu do jednostek Smart-e, oferują one obsługę UHD, IR, RS232, 100BaseT Ethernet oraz PoH.

Należące do serii splittery, jak np. 4K-1:3 oferujący jedno wyjście i trzy wyjścia, mogą być skonfigurowane jako transmittery i odbiorniki w rozbudowanych systemach dystrybucji AV. Są szczególnie przydatne do zastosowań digital signage, jak i aplikacji komercyjnych czy mieszkaniowych.

Dla dalszych informacji o specjalistycznych rozwiązaniach firmy Smart-e, zapraszamy do przygotowanej przez nas video-relacji ze stoiska firmy na ISE 2015, oraz oczywiście oficjalnej strony producenta: www.smart-e.co.uk.

 

W Polsce produkty smart-e będą dystrybuowane przez firmę Linearic. 

 


Zapraszamy do fotogalerii ze stoiska Smart-e

 

 [img:1]

[img:3]

[img:4]

[img:5]

[img:6]

[img:7]

[img:8]

 

Multimedia Projektory Mediaserwery Video i kamery Software Konwertery i splitery Miksery video Telewizja przemysłowa Kamery Monitory Rejestrator Krosownice AV

Gdzie kupić?

SMART-E

Dystrybucja w Polsce:

Linearic

adres:
ul. Chrzanowskiego 62 51-141 Wrocław

Sklepy muzyczne > SMART-E rozwiń listę sklepów

Chmura nad SSL - bynajmniej nie ciemna
Więcej wiadomości