Potężny Meyer Sound LYON nagłośni "Violettę na żywo"

Potężny Meyer Sound LYON nagłośni "Violettę na żywo"

4 marca 2015, 12:00
Producent: Meyer Sound
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

[img:1]

Oparte na popularnym serialu Disneya, mające ponad 25 milionów widzów widowisko "Violetta na żywo" będzie gościć na europejskich scenach, korzystając ze wsparcia systemu liniowego Meyer Sound LYON.

Ta muzyczno-taneczna produkcja będzie jedną z największych w Europie w bieżącym roku - organizatorzy spodziewają się sprzedać ponad 500.000 biletów na 84 koncerty w 24 miastach Starego Kontynentu.

 

LYON to olbrzymi krok naprzód, jeśli chodzi o efektywność i jakość brzmienia. Brzmienie tego systemu nawet w dużych przestrzeniach jest wręcz niezwykłe. Dźwięk jest mocno zdefiniowany i przyjemny w słuchaniu, co ułatwia miksowanie w niekorzystnych warunkach akustycznych. To niesamowite, że da się nagłośnić widownię na 20.000 widzów, z taką jakością i poziomem ciśnienia akustycznego, korzystając jedynie z dwóch 16-modułowych gron.

Alberto Liras - realizator FOH „Violetta Live” i starszy specjalista w madryckiej firmie Fluge Audiovisuales

 

[img:3]

 

Każde grono składa się z 12 modułów LYON-M i czterech LYON-W, wspieranych przez 18 elementów niskotonowych 1100-LFC. Outfill tworzy 28 modułów MICA, a kolejne 20 M'elodie to frontfill. Na scenie pracuje system czterech monitorów scenicznych MJF-210 oraz obustronne sidefille, obejmujące osiem modułów M'elodie i dwa subwoofery 500-HP każdy.

Sterowanie i optymalizacja to zadanie dla systemu Galileo Callisto, złożonego z trzech procesorów Galileo Callisto 616. System ten został wybrany przez firmę odpowiedzialną za realizację trasy, Sold Out z Madrytu.

 

LYON idealnie pasuje dla tej trasy, zarówno jeśli chodzi o względy brzmieniowe, jak i produkcyjne. Wyjątkowa przejrzystość, jakość przetwarzania muzyki i bardzo wysoki poziom SPL są niezwykle ważne, ponieważ wszystkie koncerty są realizowane na dużych obiektów sportowych.

 

Kluczowe znaczenie ma także to, że LYON to system kompaktowy, aktywny - przestrzeń ładunkowa na ciężarówkach jest bowiem bardzo ograniczona ze względu na ogromną ilość elementów scenograficznych, urządzeń oświetleniowych i produkcyjnego sprzętu wideo.

Alberto Bravo - dyrektor produkcji w Sold Out

 

[img:2]

 

Według Bravo system musi zaspokoić oczekiwania widzów w każdym wieku. „Violetta na żywo” to spektakl rodzinny, gdzie prawie 40 procent widowni to rodzice.

 

Dlatego potrzebowaliśmy systemu, który zapewni łagodne i przejrzyste brzmienie, odpowiednie dla najmłodszych widzów, a jednocześnie wystarczającą moc, aby zaspokoić gusta rodziców. LYON okazał się systemem, który idealnie godzi te wymagania.

Alberto Bravo - dyrektor produkcji w Sold Out

 

Dostarczony przez Fluge zestaw sprzętowy obejmuje ponadto - między innymi - konsolety cyfrowe DiGiCo SD5 na FOH i SD10 dla realizacji monitorów, jak również bezprzewodowe systemy Shure UHF-R z nadajnikami wyposażonymi w kapsuły SM58.

Trasa „Violetta na żywo” obejmuje swym zasięgiem Hiszpanię, Portugalię, Włochy, Francję, Holandię, Belgię, Szwajcarię, Niemcy oraz Polskę, a za jej produkcję odpowiada DG Medios y Espectaculos z Argentyny.
 
Kolumny i głośniki Systemy liniowe

Gdzie kupić?

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybucja w Polsce:

Pro Audio

Update oprogramowania: PowerShareX od Bose Professional.
Więcej wiadomości