Powersoft Roadshow Poland 2015 - Relacja

Powersoft Roadshow Poland 2015 - Relacja

18 marca 2015, 16:00
Producent: Powersoft
Dystrybucja: SoundTrade

[img:1]

Warsztaty Powersoft Roadshow Poland 2015 były cyklem spotkań szkoleniowych, w trakcie których uczestnicy mieli możliwość zapoznania się najnowszą technologią, wykorzystaną przy projektowaniu wzmacniaczy Powersoft serii X.

Warsztaty - które odbyły się kolejno w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu - dedykowane były szerokiemu gronu osób związanych z nagłośnieniem: realizatorom, inżynierom systemów liniowych, właścicielom firm rentalowych, a także specjalistom zajmującym się instalacjami akustycznymi.

Tematyka zajęć obejmowała zagadnienia związane z zasilaniem wzmacniaczy estradowych, pomiarami akustycznymi, a także zdalnym sterowaniem systemami nagłośnieniowymi. W trakcie zajęć uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z oprogramowaniem Armonia oraz innymi narzędziami pomocnymi w pracy realizatora dźwięku. Spotkania prowadzili: Michele Azzimonti - konsultant techniczny firmy Powersoft oraz Maciej Szewczyk - specjalista z działu Professional Audio & Installation w firmie SoundTrade.

 

[img:2]

 

Majestatyczny skyline w BlueNoteJazzClub w Poznaniu. Idealna atmosfera do rozważań o dźwięku i jego okolicach. BlueNote to miejsce magiczne, dla miłośników jazzu - wręcz święte.

 

[img:3]

 

Marcin Pytel - SoundTrade i Jerzy Taborowski - Gigant Sound. Poznański potentat od dłuższego czasu zasila swoje systemy włoskimi wzmacniaczami Powersoft. Największy - Outline GTO - wykorzystuje fabryczne presety dla serii K. Do Verteca natomiast presety "pisał" Mario DiCola. W magazynie Gigant Sound jest już kilkadziesiąt egzemplarzy Powersoft serii K. Może przyszedł już czas na zmiany?

 

[img:4]

 

Wesoła atmosfera we wrocławskim klubie Firlej. Mocna reprezentacja firmy PogoArt zadomowiła się w pierwszej ławce. Nie obyło się bez trudnych pytań.

 

[img:5]

 

Michele Azzimonti - konsultant Powersoft prezentuje odporność wzmacniaczy serii X na niestabilne zasilanie. Zmodyfikowana i przygotowana dla potrzeb pokazu rozdzielnia, pozwalała sprawdzić to "na żywo". Po odłączeniu jednej lub nawet dwóch faz wzmacniacz działa dalej. Jest on również odporny na odcięcie przewodu neutralnego.

 

[img:6]

 

Praca zespołowa jest ważna nie tylko na scenie. Pomiary wykonywane w grupie są skuteczniejsze i szybsze, a zatem jak wszystko co dotyczy dźwięku, techniki pomiarowe należy doskonalić.

 

[img:7]

 

Zewnętrzne oprogramowanie - dostępne bezpłatnie - pozwala projektować dedykowane filtry FIR. Na bazie rzeczywistego pomiaru można ingerować w funkcję przeniesienia naszego źródła regulując tylko jego fazę lub tylko amplitudę. Jest to niewykonalne w przypadku "tradycyjnych" filtrów IIR.

 

[img:8]

 

Zawiłości akustyki stosowanej wymagały czasem intensywnej gestykulacji. Nie było jednak kłopotu z odbiorem - świetna publiczność.

 

[img:9]

 

Podczas pokazów prezentowano dwie podstawowe konfiguracje kierunkowe subwooferów: układ kardioidalny i end-fired. W obydwu przypadkach można oszacować wymagane opóźnienie metrówką, jednak dokładne wymagania pod kątem DSP określa dopiero pomiar, o czym można było się przekonać na własne oczy, a przede wszystkim uszy.

 

[img:10]

 

Rzetelny demontaż gwarantuje szybki montaż. Pomimo zastosowania zaawansowanych technologii Powersoft jest sprzętem Plug&Play. Wzmacniacze serii X można zasilić jedną dwoma lub trzema fazami za pomocą dedykowanego złącza dostarczanego w komplecie - dziecinnie proste!

 

[img:11]

 

Jak to możliwe? - nie dość, że mamy do wyboru zasilanie jedno, dwu lub trójfazowe (przełączane automatycznie w trakcie pracy - w razie awarii któregoś z przyłącz), możemy również igrać z napięciem w zakresie 85V - 480V, a także częstotliwością z jaką jest ono podawane. Kilka schematów wyjaśnia sytuację.

 

[img:12]

 

Wielogłośnikowe konfiguracje niskotonowe i towarzyszące im zjawiska. Najlepiej obrazują to izobary. Na obrazku: piękny motyl generowany przez konfigurację "lewo-prawo". Na szczęście to tylko jedna z opcji.

 

[img:13]

 

Oprogramowanie Armonia Pro Audio Suite zostało omówione w ogóle i w szczególe. Dla uczestników, którzy zabrali ze sobą laptopy i krok po kroku konfigurowali "wirtualny" system nagłośnieniowy nie zabrakło prądu. Na ekranie laptopa widać matrycę komutacyjną wzmacniacza X8 - pozwala ona również miksować sygnały z poszczególnych ośmiu wejść bez ograniczeń.

 

Do wyboru standardy:

  • Analog
  • AES/EBU
  • Dante®

 

[img:14]

 

Ciekawa oferta - również w przypadku wzmacniaczy instalacyjnych. Szeroki asortyment różnych rozwiązań zarówno pod kątem dostępnej ilości kanałów, mocy a także procesorów DSP.

 

[img:15]

 

Długie rozmowy przy kawie oznaką czasu spędzonego miło i w konstruktywnej atmosferze. Akustycy wszystkich krajów - łączcie się. Z pomocą przyjdą zaimplementowane we wzmacniaczach serii X złącza Dante®

 

Foto: SoundTrade - all rights reserved

 

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy
Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni
Więcej wiadomości