Focusrite prezentuje nowości z serii Clarett i RedNet

Focusrite prezentuje nowości z serii Clarett i RedNet

22 kwietnia 2015, 12:00
Producent: Focusrite
Dystrybucja: AUDIOTECH

W tętniącej życiem hali 5 na Musikmesse we Frankfurcie, zdominowanej przez sprzęt studyjny i DJ-ski, Focusrite na pokaźnym i przyjemnym dla oka stoisku zaprezentował się od tej właśnie strony. Jeżeli chodzi o nowości, to najważniejszymi są interfejsy audio serii Clarett oraz przedwzmacniacze RedNet MP8R.

Seria Clarett to następczyni poprzednich produktów Focusrite, mianowicie interfejsów Saffire i Scarlett. Podczas gdy te ostatnie bazowały na złączach Firewire i USB, najnowsza seria wykorzystuje złącze Thunderbolt, mające zapewnić rewelacyjnie niską latencję i niezawodność. Choć Thunderbolt to technologia związana głównie z komputerami Mac, producent donosi, iż interfejsy te zapewniają kompatybilność również z systemami PC.

 

[img:2]

[img:3]

 

Modele w serii bazują na formule poprzednich jednostek Saffire i Scarlett, oferując cztery modele o bardzo zbliżonych rozmiarach i funkcjonalności - są to Clarett 2Pre (2 preampy, łącznie 10 wejść), 4Pre (4 preampy, łącznie 18 wejść), 8Pre (8 preampów, 18 wejść) i 8PreX - największy i najbardziej rozbudowany w serii, z ośmioma przedwzmacniaczami i łączną liczbą 26 wejść.

Poza wejściami analogowymi interfejsy te oferują wejścia optyczne ADAT oraz SPDIF (wyższe modele), łączność MIDI i gniazda Word Clock, oraz wyjścia na słuchawki i monitory studyjne. Jednak zmodyfikowany wygląd i nowa technologia transmisji to nie wszystko; Clarett posiadają ponadto zmodyfikowane, jeszcze czystsze i dynamiczniejsze konwertery umożliwiające rejestrację w jakości 192 kHz oraz nową funkcję AiR, czyli zdolność przedwzmacniaczy do analogowego, tranzystorowego modelowania brzmienia preampów Focusrite ISA o wyższej wyrazistości i jasności.

 

[img:4]

[img:5]

 

Rozwinięcie serii RedNet

Wciąż rosnąca i ceniona przez zawodowców sieciowa seria RedNet również doczekała się nowego modelu; tym razem jest to MP8R - jednostka z ośmioma przedwzmacniaczami mikrofonowymi zaprojektowana w odpowiedzi na prośby klientów głównie z sektora estradowego i instalacyjnego. MP8R, bazujący na interfejsie RedNet 4, oferuje 8 wysokiej klasy zaktualizowanych preampów w jednostce 1U, dodatkowo uzupełnionej o redundantne połączenia sieciowe (oczywiście Dante) i zasilające oraz funkcje kontroli indywidualnych wejść (Pad, odwrócenie fazy), przycisk Info wyświetlający dane na wyświetlaczu czy funkcję Automatic Gain Compensation, wyrównującą sygnały podczas jednoczesnego podłączenia do dwóch cyfrowych mikserów.

MP8R swoją funkcjonalnością i elegancją wpisuję się w zaawansowaną serię kontrolowanych i transmitujących przez Dante jednostek RedNet, stanowiących unikalne na rynku rozwiązanie dla najbardziej wymagających zadań broadcastowych, estradowych czy studyjnych.

 

[img:6]

[img:7]

[img:13]

[img:14]

 
Interfejsy audio Przedwzmacniacze

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

AUDIOTECH

tel.: +48 (22) 648 29 35
tel.: +48 (22) 258 20 07
adres:
ul. Łagiewnicka 20 02-860 Warszawa

Sklepy muzyczne > Focusrite rozwiń listę sklepów

Studio

DirectOut i RME znów łączą siły
Więcej wiadomości