Proligh & Sound 2015: Neutrik świętuje 40-lecie działalności.

Proligh & Sound 2015: Neutrik świętuje 40-lecie działalności.

25 kwietnia 2015, 13:00
Producent: Neutrik

Neutrik to firma, która osiągnęła najwyższy stopień specjalizacji w obranej przez siebie dziedzinie. Choć wydają się być marką niepozorną i nie otaczającą się takim splendorem jak twórcy potężnego nagłośnienia czy wysokiej klasy sprzętu studyjnego, to jednak nie sposób ocenić ich wkładu w rozwój branży pro audio. Na rok 2015 wypada czterdziestolecie ich działalności, jak i wyprodukowanie przez firmę swojej 1.000.000.000-ej wtyczki.

Z okazji czterdziestego jubileuszu, firma na nieco pokaźniejszym niż zwykle stoisku zaprezentowała publiczności zbiór swoich najnowszych rozwiązań w kwestii transmisji sygnału. Poza wielokrotnie nagrodzonym i innowacyjnym cyfrowym systemem bezprzewodowej dystrybucji audio Xirium, firma pokazała też szeroką gamę przewodów i złącz cyfrowych i analogowych, w tym najnowsze rozwiązania jak przewody opticalCON LITE, końcówki rearTwist UHD-BNC 4K8K, etherCON czy szereg gniazd multimedialnych.

[img:1]

[img:2]

[img:3]

[img:4]

[img:9]

Wszystkie one są odpowiedzią na rosnące wymagania rynku, oczekującego opłacalnych i wydajnych rozwiązań. Nowe przewody optyczne opticalCON LITE do transmisji audio, video i danych, to nowa propozycja dla trwałych instalacji, gdzie niezbędne są wytrzymałe i niezawodne przewody. Wykonane z wytrzymałych polimerów są bardzo odporne na uszkodzenia i złamania, a przy tym niewielkie. Dostępne są w wersjach Duo, Quad i MTP o dwóch, czterech i dwunastu włóknach optycznych, wyposażonych w ochronne zatyczki, mechanizmy zatrzaskowe push-pull i systemy oznaczeń kolorystycznych.

Kolejne z nowych propozycji to końcówki BNC rearTWIST UHD 4K8K, stworzone dla transmisji najwyższej jakości obrazu 4K i 8K, zoptymalizowane pod kątem impedancji. Dzięki unikalnej konstrukcji izolatora i styku cechują się one bardzo niskimi stratami odbiciowymi (Return Loss), co szczególnie ważne przy transmisji sygnałów ultra high-definition. Ponadto, wykorzystują one sprawdzoną technologię rearTwist dla wygody i bezpieczeństwa obsługi.

Neutrik oferuje również zoptymalizowane gniazda etherCON w różnych odsłonach, również w wersjach z certyfikatem IP65; co najważniejsze, poza wzmocnioną wydajnością i wytrzymałością oferują one wzajemną kompatybilność między połączeniami CAT6A i CAT5.

Nowe produkty Neutrik dostępne będą w lato tego roku. 

 

[img:5]

[img:6]

[img:7]

[img:10]

[img:8]

 

Kable, przewody, złącza Kable XLR Kable SPEAKON Kable VIDEO Gniazda Przejściówki Przewody Złącza

Gdzie kupić?

Neutrik Neutrik www.neutrik.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Neutrik rozwiń listę sklepów

Pro Audio

HK Audio FINEO - seria "skrojona" pod instalacje
Więcej wiadomości