Monacor & IMG Stage Line: Nowości i 50-lecie istnienia firmy!

Monacor & IMG Stage Line: Nowości i 50-lecie istnienia firmy!

13 maja 2015, 15:00
Producent: Monacor IMG STAGELINE


Dla marek Monacor oraz IMG Stage Line tegoroczne targi Prolight+Sound to nie tylko okazja do prezentacji nowych propozycji nagłośnienia czy sprzętu instalacyjnego, ale też demonstracja świeżych rozwiązań przeznaczonych na nowe rynki. 

Wśród nich znajdują się między innymi kompaktowe, aktywne kolumny serii PAK-400, innowacyjne systemy głośników sufitowych z łącznością Bluetooth SPE 230-BT, czy wreszcie systemy sieciowej dystrybucji audio Netspeak lub zupełnie nowe ruchome głowy oświetleniowe Twist i Beam, rozszerzające ofertę firmy o dedykowane, profesjonalne narzędzia dla oświetleniowców. Na stoisku firmy prezentowano prototypy najnowszych jednostek oświetleniowych, będące ekscytującą zapowiedzią nadchodzących serii. 

[img:6]

SPE 230-BT to instalacyjne systemy audio wyposażone w zdolność bezprzewodowej transmisji Bluetooth. W ich skład wchodzi para głośników sufitowych w konfiguracji master-slave, czyli aktywny i pasywny. Pierwszy z nich mieści kompaktowe moduły wzmacniaczy o mocy 2 x 45 W RMS, zasilające oba dwudrożne (5” + 1”) głośniki w koaksjalnie zamontowanym przetwornikiem wysokotonowym.

[img:1]

[img:2]

Głośnik aktywny mieści również odbiornik Bluetooth 4.0, pozwalający na bezprzewodową transmisję nagrań muzycznych bezpośrednio do nich z odległości do 10 m. Posiada on funkcję automatycznego zapamiętania raz sparowanego urządzenia. SPE 230-BT to jakościowo wykonany system głośnikowy z obudowami z ABS, membranami z odpornego na wilgoć polipropylenu, dodatkowo wyposażone w metalową maskownicę mocowaną magnesem.

Podczas gdy SPE 230-BT to zestaw do trwałych instalacji, nowa seria PAK-400 oferuje jakość i wielofunkcyjność w wydaniu mobilnym.

[img:3]

W jej skład wchodzą modele PAK-410, PAK-412 i PAK-415; jak można się domyślić, są to dwudrożne modele z przetwornikami niskotonowymi o rozmiarach 10”, 12” i 15”. Ich główną cechą to nowoczesność i wielofunkcyjność – te aktywne zestawy o mocy 300 W RMS (410) i 450 W RMS (412, 415) posiadają zintegrowane wzmacniacze cyfrowe klasy D dla obsługi niskiego pasma oraz analogowe klasy A/B dla wysokiego pasma. Ze względu na wykorzystanie wzmacniaczy cyfrowych możliwe było zaimplementowanie procesorów DSP, oferujących wybór jednego z czterech presetów ustawień: HiFi, DJ, głos i normal, dla konkretnych zastosowań. 

[img:4]

[img:5]

Systemy te zapewniają szerokie pasmo przenoszenia z wydajną obsługą dolnego pasma – dla największego modelu PAK-415 jest to 40 Hz – 20 kHz. Dzięki wzmacniaczom klasy D oraz wydajnej, lekkiej obudowie z tworzywa sztucznego zestawy te zapewniają niską wagę i prostotę transportu. Cyfrowo aktywowany filtr dolnozaporowy 75 Hz pozwoli na płynną integrację z subwooferem PSUB-418AK. 

Ciekawą propozycją dla instalatorów jest zaprezentowany na targach nowy system transmisji Audio over IP NETSPEAK, do przesyłania i odtwarzania nagrań dźwiękowych z komputerów, serwerów, a także z radia internetowego poprzez sieć LAN/WAN. Jednostka główna NETSPEAK to kompaktowe urządzenie, oferujące dodatkowo zintegrowany wzmacniacz audio z obsługą PoE lub zewnętrznego zasilacza. Dostarcza on moc 2 x 4W lub 2 x 7W do podłączonych do niego głośników. 

[img:7]

[img:8]

NetSpeak to system oparty o technologię IP, działający w istniejących sieciach. Przeznaczony jest on jako system dystrybucji muzyki tła lub komunikatów mówionych/zapowiedzi. Wykorzystuje on złącze Ethernet RJ45 (10/100 Mbps), oferuje ponadto proste oprogramowanie kontrolne dla konfiguracji i zarządzania. Poza wejściami audio 3.5mm i gniazdami sprężynowymi na głośniki oferuje on ponadto czytnik kart SD do odtwarzania nagrań w przypadku awarii sieci.

Serię uzupełnia nadajnik strumieniowy NetStream wyposażony w dwa wejścia mikrofonowe oraz 2x liniowe, a także pulpit mikrofonowy NetMic do wysyłania komunikatów i zarządzania dźwiękiem.

 

Monacor & IMG Stage Line: Musikmesse 2015 (Prolight & Sound 2015)

Kolumny i głośniki Zestawy przenośne (PA) Pełnopasmowe aktywne Pełnopasmowe pasywne Subwoofery aktywne Subwoofery pasywne Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Miksery i wzmacniacze 100V Centrale Głośniki Systemy interkomowe Źródła dźwięku Systemy konferencyjne Jednostki centralne Systemy tłumaczeń językowych Mikrofony, pulpity mikrofonowe Ruchome głowy wash spot beam Reflektory PAR Naświetlacze teatralne Prowadzące

Gdzie kupić?

Monacor Monacor www.monacor.pl

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09.00- 17.00

adres:
ul. Stanisławowska 30 54-611 Wrocław

Sklepy muzyczne > Monacor rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

IMG STAGELINE IMG STAGELINE www.imgstageline.pl

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09.00- 17.00

adres:
ul. Stanisławowska 30 54-611 Wrocław

Sklepy muzyczne > IMG STAGELINE rozwiń listę sklepów

Pro Audio

ESS Audio zaprasza na pierwszy odsłuch systemu JBL SRX900
Więcej wiadomości