Konsbud Audio na 138 konwencji AES - relacja

Konsbud Audio na 138 konwencji AES - relacja

19 maja 2015, 10:39

Firma Konsbud Audio to jeden z największych dystrybutorów profesjonalnego sprzętu studyjno - estradowego w Polsce. Tym samym ich obecność na 138 AES była raczej oczywista. Na największym na targach stoisku prezentowali swoją najnowszą ofertę produktową, która skutecznie przyciagała uwagę wielu odwiedzających. 

Mieliśmy przyjemność odwiedzić stoisko dystrybutora, porozmawiać z zagranicznymi przedstawicielami o najnowszych produktach oraz posłuchać ciekawych wykładów i prezentacji z ich udziałem.

Mamy teraz przyjemność przedstawić Wam wrażenia samych przedstawicieli Konsbud Audio z 138 konwencji AES w Warszawie:

 

 „Na blisko 70-metrowym stoisku usytuowanym tuż przy wejściu na wystawę pokazaliśmy produkty firmy Stagetec, między innymi konsoletę Aurus Platinum oraz "nowe dziecko" Stageteca - konsoletę Polaris Evolution, systemy interkomowe Delec, monitory odsłuchowe Genelec, mikrofony i słuchawki Audio-Technica, oraz produkty Cordiala i Neutrika.

W pomieszczeniu odsłuchowym na trzecim piętrze można było porównać brzmienie różnych głośników Genelec aż po te najnowsze 8351, którymi zachwycało się tak wiele osób. Jako jedyni oferowaliśmy klientom, studentom jak również przedstawicielom konkurencji :-) odpoczynek na kanapie i rozmowę przy kawie lub butelce piwa. Codziennie po południu organizowaliśmy losowanie słuchawek Audio-Technica, a goszczący u nas przedstawiciele firmy Genelec rozlosowali w ostatnim dniu wystawy parę głośników 8010 (te trafiły do szczęśliwego studenta z Serbii).

  

Równolegle do wystawy AES Konsbud Audio zorganizował w Uniwersytecie Muzycznym na Okólniku pokaz sprzętu nagłośnieniowego d&b audiotechnik, konsolet Avid S3L i oprogramowania Pro Tools. Dowoziliśmy tam chętnych z hotelu Sofitel naszymi samochodami firmowymi.

 

 

Takich wydarzeń jak to zeszłotygodniowe jest w Polsce bardzo mało, a w ostatnich latach jest ich całkowity brak. Stąd od samego początku pomysł zorganizowania właśnie w Polsce umierającej już w ostatnich latach międzynarodowej wystawy AES wydawał mi się od początku trafiony. Kraj, w którym swego czasu miały miejsce takie cykliczne wydarzenia jak Intermedia we Wrocławiu, PRO TV w PKIN w Warszawie, Radio Conference przy Żwirkach w Warszawie, czy też Music Media w Krakowie nie ma w obecnym czasie żadnej wystawy pro audio, która przyciągnęłaby tę branżę w jedno miejsce i dała możliwość spotkania, porozmawiania, wymiany poglądów, abstrahując od samej prezentacji sprzętu. Uważam, że jest nam to potrzebne.

 

Przez uprzejmość w stosunku do organizatorów przemilczę fakt nagłośnienia (lub raczej braku nagłośnienia) tej imprezy w prasie, na portalach i gdziekolwiek indziej w Polsce. W dużej mierze dzięki nam, dystrybutorom, którzy przygotowali dziesiątki mailingów, informacji na stronach, FBkach, telefonach itp. udało się ściągnąć do hotelu Sofitel znaczną część branży audio. Ci, którzy w tym roku nie dotarli na AES będą mieli szansę w kolejnych latach, jeśli organizatorzy AES ponownie wybiorą Polskę na miejsce spotkań, a po cichu powiem, że jest to wysoce prawdopodobne.

 

Do zobaczenia następnym razem!”

Agnieszka Pyrich, Prezes Zarządu

 

Galeria zdjęć:

 

 

 

Szeroka oferta produktów prezentowanych na stoisku spotkała się z żywiołowym zainteresowaniem ze strony klientów. W ciągu 4 dni zostało ono odwiedzone przez przedstawicieli chyba wszystkich największych stacji telewizyjnych i radiowych. Największe zainteresowanie wzbudzał największy na warszawskiej wystawie mikser audio, nowa wersja high-endowej legendy, Stagetec AURUS Platinum, przeznaczonego dla zastosowań broadcast’owych oraz teatralnych.

Stagetec w tym roku zaprezentował szereg nowych produktów, które pokazują kierunek rozwoju bazujący na wykorzystaniu technologii IP i nowatorskim podejściu do wykorzystania możliwości wielkoformatowych ekranów dotykowych, przy uszanowaniu i systematycznym rozwoju rozwiązań klasycznych tam, gdzie pozostają one niezastąpione. 

Sporym zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się część ze słuchawkami i mikrofonami Audio-Technica. Gratką dla nadawców radiowych była premiera wielkomembranowego mikrofonu dynamicznego BP40, który jako mikrofon DJ-ski ma szanse konkurować z popularnymi klasykami, zarówno pod względem jakości jak i ceny. Mikrofon dostępny będzie dla polskich klientów w lipcu.

Największym zaskoczeniem była popularność salonu odsłuchowego GENELEC. Od godzin porannych, aż do zamknięcia wystawy, grupy uczestników nieustannie wymieniały się, aby osobiście doświadczyć czym są monitory referencyjne wyposażone w procesory kompensujące wpływ pomieszczenia na warunki odsłuchu.

 

Podczas wystawy miała miejsce premiera monitorów dalekiego pola 1234 należących do serii SAM, czyli właśnie wyposażonej w procesory. Jest to jedyny model tak dużych monitorów wyposażonych w system procesorowy, wcześniejsze monitory były kalibrowane filtrami analogowymi. Nowy sposób kalibracji umożliwia jeszcze bardziej precyzyjne kształtowanie liniowości charakterystyki monitora. Ten mechanizm stosowany jest również w nowych rewolucyjnych trójdrożnych współosiowych monitorach 8351. Przy gabarytach umożliwiających wykorzystanie w typowym studiu nagraniowym czy emisyjnym, monitory te charakteryzują się precyzją i pasmem przenoszenia plasującym je w lidze urządzeń kilkukrotnie droższych. Kilku polskich klientów już zapowiedziało wyposażanie swoich studiów w monitory 8351.

 

Tomasz Jarmużewski
Manager Studio & Broadcast

 

 

 

 

 

Witam z pokazów 138th AES Convention w Warszawie.

 

AES są bardzo ważne dla Genelec, jako że dedykowane są wyłącznie sektorowi pro audio. Pro audio to nasz sektor rynku, a Audio Engineering Society to jedyne zgromadzenie, dbające o nasze międzynarodowe intreresy.

 

Bardzo dobrze jest być tu w Polsce – to młody rynek z wieloma młodymi profesjonalistami oraz uczniami, co równie ważne. Prezentujemy tu szereg nowych produktów. Na trzecim piętrze znajduje się nasze pomieszczenie odsłuchowe.Tam po raz pierwszy demonstrujemy 1234A, duży monitor odsłuchowy.

 

 

 

  

 

 

Na wystawie mieliśmy przyjemność gościć przedstawiciela firmy Neutrik Reinharda Feixa. Producent zaprezentował kilka nowych serii produktowych, z których część jest już znana polskim klientom, a część miała na AES Show swoją nieoficjalną premierę. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się znane dotąd właściwie tylko z zagranicznych targów branżowych bezprzewodowe systemy przesyłu danych Xirium i Xirium X, nagrodzone w zeszłym roku Plasa Innovation Award. Oprócz samych urządzeń można było na bieżąco śledzić ich współpracę na dedykowanym do Xirium X oprogramowaniu Companion. Miłośnicy nowinek technicznych na pewno poczuli się zadowoleni, mogąc osobiście wypróbować tak unikalny system.

Na stoisku Neutrik można było zapoznać się z pełną ofertą złączy i kabli optycznych OpticalCON Advanced wraz z urządzeniami do monitoringu optycznego powerMONITOR (przypomnijmy tu, że od ponad roku w pełni zadowolonym użytkownikiem rozwiązań optycznych opticalCON jest firma Transcolor) oraz nową serią wodoodpornych złączy zasilających powerCON TRUE1, która zaczyna przekonywać do siebie coraz większą ilość użytkowników rentalowych oraz producentów sprzętu audio, a która podczas tegorocznych targów Prolight&Sound uhonorowana została nagrodą MIPA2015.

 

Marka Neutrik to niezmiennie od 40 lat synonim wysokiej jakości i niezawodności. Jest mi niezmiernie miło, że podczas AES Show oferta Neutrik spotkała się z żywym zainteresowaniem zarówno profesjonalnych użytkowników, jak i sporego grona młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z realizacją dźwięku – świadczy ono o tym, że dobra jakość broni się sama i przyciąga coraz młodszych użytkowników, a jak wiadomo dobre nawyki warto pielęgnować ;) 

Paulina Krasnodębska
Opiekun Marki Neutrik

 

 

 

Wystawa AES dała nam szansę na spotkanie w wieloma klientami oraz partnerami. Udało nam się na niej przedstawić wiele nowych rozwiązań z oferty reprezentowanych przez nas producentów. Na stoisku zostały zaprezentowane nowe elementy systemów interkomowych oratis firmy Delec. Na szczególną uwagę zasługiwał interfejs RIF-2 umożliwiający integrację z siecią cyfrowych radiotelefonów firmy Kenwood na całkiem nowym poziomie.

 

Implementacja technologi Nexedge pozwala miedzy innymi na bezpośrednie wywołanie konkretnego radiotelefonu lub odpowiednio zdefiniowanej grupy z poziomu pulpitu interkomowego, a także możliwość komunikacji radiotelefonu z konkretnym pulpitem w systemie.


Ze sporym zainteresowaniem spotkała się również nowa linia interfejsów Dante o nazwie NIO, szczególnie model NIO0204 (posiadający dwukierunkowy interfejs AES/EBU, po dwa wejścia i wyjścia liniowe, dwa wejścia mikrofonowe oraz wyjście słuchawkowe, a wszystko uzupełnione możliwością krosowania i miksowania wewnątrz urządzenia).

Audio-Technica zaprezentowała swoje flagowe mikrofony studyjne AT5040 i AT5045 oraz nowe słuchawki ATH-R70x oraz ATH-M70x. Na stoisku znalazł się również cyfrowy system bezprzewodowy w wersji PRO (System 10 PRO) z mikrofonem typu handheld oraz bodypackiem oraz wcześniej prezentowane modele słuchawek. Ciekawostką był wielkomembranowy mikrofon dynamiczny BP40, który z powodzeniem może konkurować z osławionym Shure SM7B.

Na stoisku prezentowaliśmy również firmę Cordial - uznany producent profesjonalnych kabli i przewodów. Można było znaleźć zarówno wyroby konfekcjonowane, gotowe do natychmiastowego użycia jak i kable w szpulach. Te ostatnie cieszyły się największym zainteresowaniem, ze szczególnym uwzględnieniem kabli CCAT5 i CCAT7 (skrętki odpowiednio kategorii 5e oraz kategorii 7) oraz współosiowe kable wizyjne np. CVM 12-50 HD-FLEX.


Maciej Dobrski 
Dział Wsparcia Technicznego

 

 

 

Zobacz relację z targów Prolight & Sound 2015

 

Zobacz video relację z Genelec podczas 138 AES 

 

Video relacja ze stoiska Neutrik podczas Prolight & Sound 2015

 

 

Lista prezentowanych na stoisku produktów, dystrybuowanych
przez fimę Konsbud Audio

 

 

Stagetec

 • Konsoleta Aurus Platinum
 • Konsoleta Polaris evolution  więcej
 • Kompaktowy mikser radiowy On Air Flex więcej

 
Audio-Technica

 • Nowy, zaprezentowany na targach we Frankfurcie
  mikrofon broadcastowy BP40
 • System 10 Pro
 • Słuchawki monitorowe z serii M,
  w tym najnowsze ATH-M70x oraz spoza serii ATHR70x więcej
 • Mikrofony broadcastowe typu shotgun BP4027, BP4071L
 • Mikrofony z serii Dante ATND8677, ATND971 

  

Genelec

 • Genelec SAM 1234
  Nowy, zaprezentowany po raz pierwszy na wystawie AES system monitorowy SAM 1234 (wraz z wzmacniaczem RAM-XL).  Wiecej
 • Genelec Seria Smart Active Monitors (SAM)
  m.in. rewolucyjny 8351A. Więcej

 

 

Neutrik

 • Złącza i kable optyczne OpticalCON Advanced
  wraz z urządzeniami do monitoringu optycznego powerMONITOR
 • Nowa seria wodoodpornych złączy zasilających powerCON TRUE1 (uhonorowana nagrodą MIPA2015 podczas tegorocznych targów Prolight&Sound)
 • Bezprzewodowe systemy przesyłu danych Xirium i Xirium X
  (nagrodzone w zeszłym roku Plasa Innovation Award) wraz z dedykowanym oprogramowaniem Companion


Delec

 • Nowe elementy systemów interkomowych oratis firmy Delec m.in. interfejs RIF-2
 • Nowa linia interfejsów Dante o nazwie NIO m.in. model NIO0204Cordial:

 • Profesjonalne kable i przewody zarówno konfekcjonowane jak i na szpuli m.in.  CCAT5 i CCAT7 oraz współosiowe kable wizyjne np. CVM 12-50 HD-FLEX.

 

Miksery Cyfrowe Mikrofony Dynamiczne Pojemnościowe Systemy bezprzewodowe Instrumentalne Słuchawki Słuchawki profesjonalne Słuchawki konsumenckie Nagłośnienie - akcesoria Kable, przewody, złącza Monitory studyjne aktywne pasywne Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Instalacje - akcesoria Kable, przewody, wtyki Rozdzielnie prądowe Szafy instalacyjne Inne akcesoria

Gdzie kupić?

Audio-Technica Audio-Technica www.audio-technica.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Audio-Technica rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Delec Delec www.delec.de

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Delec rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

AVID Venue AVID Venue www.avid.com/us

Dystrybucja w Polsce:

Gdzie kupić?

Stage Tec Stage Tec www.stagetec.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Stage Tec rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Genelec Genelec www.genelec.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Genelec rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Neutrik Neutrik www.neutrik.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Neutrik rozwiń listę sklepów

BeamZ Pro - urządzenia do instalacji dla profesjonalistów
Więcej wiadomości