ClipMic digital i MKE 2 digital - Nowości od Sennheisera i Apogee

21 lipca 2015, 10:00
więcej info: Aplauz Sp. z o.o

Nagrywaj profesjonalnie na swoim urządzeniu mobilnym dzięki ClipMic digital i MKE 2 digital od Sennheisera i Apogee. Niezależnie od tego, czy jesteś dziennikarzem poszukującym wygodnego w użyciu rozwiązania audio do wywiadów w terenie, lektorem, który chce przygotować odczyt lub nawet rodzicem, który chce nagrać swoje dziecko recytujące wiersz - nowe przypinane mikrofony cyfrowe od firm Sennheiser i Apogee pozwolą zarejestrować wszystkie dźwięki w profesjonalny sposób.

Mikrofony ClipMic digital oraz MKE 2 digital łączą doświadczenie firmy Apogee w zakresie konwersji A/D z wiedzą konstrukcyjną firmy Sennheiser w dziedzinie mikrofonów w celu zapewnienia optymalnej jakości dźwięku w nagraniach użytkowników. Obydwa mikrofony zostały zaprojektowane dla urządzeń iOS i posiadają złącze Lightning pozwalające na bezpośrednie połączenie z iPhone, iPad lub iPod touch, tworząc w ten sposób wysokiej jakości, ultra-przenośne rozwiązania do nagrywania mowy.

 

[img:4]

 

Jesteśmy niezwykle dumni z powodu zaoferowania pierwszych na rynku cyfrowych mikrofonów clip-on, które zostały zaprojektowane do bezpośredniego połączenia z iPhone'm. Po prostu przypinamy mikrofon, podłączamy go do portu Lightning naszego iPhone'a i zaczynamy nagrywać. Obsypany nagrodami przedwzmacniacz oraz technologia konwersji A/D Apogee w połączeniu ze znakomitymi przypinanymi mikrofonami Sennheiser zapewnia najwyższą jakość cyfrowych nagrań audio z wykorzystaniem urządzeń mobilnych.

Betty Bennett - współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Apogee Electronics

 

Przechwytywanie audio z użyciem wysokiej jakości mikrofonu bezpośrednio u źródła dźwięku zapewni nowy wymiar do nagrań video. Zrozumiałość mowy poprawi się radykalnie - i zostanie zachowana również podczas przemieszczania się mówcy. Fakt, że zapewniamy urządzeniu mobilnemu profesjonalnie skonwertowany sygnał cyfrowy sprawia, że otrzymujemy najlepszą z możliwych jakość dźwięku.

Wolfgang Fraissinet - Dyrektor działu Audio Recording w firmie Sennheiser

 

[img:7]

 

Konwersja cyfrowa oraz przedwzmacniacz mikrofonowy Apogee

Zarejestrowanie sygnału z analogowych mikrofonów clip-on wymaga zastosowania przedwzmacniacza mikrofonowego oraz interfejsu audio. Chociaż wszystkie urządzenia iOS są wyposażone we wbudowane wejście analogowe i przedwzmacniacz mikrofonowy, należy zaznaczyć, że są one zoptymalizowane pod kątem rozmów telefonicznych, a nie dla nagrań audio o profesjonalnej jakości. Przedwzmacniacz mikrofonowy oraz układ konwersji A/D Apogee, które zdobyły wiele nagród, są wbudowane w mikrofony ClipMic digital oraz MKE 2 digital. Ten specjalny układ gwarantuje maksymalną czułość z minimalnymi szumami. Konwerter A/D zapewnia maksymalnie 24-bitową rozdzielczość przy 96 kHz

 

Łatwe monitorowanie

Po podłączeniu cyfrowych mikrofonów clip-on Sennheiser/Apogee bezpośrednio do adaptera Lightning urządzenia iOS, gniazdo słuchawek może być użyte do monitorowania sygnału audio, który jest nagrywany.

 

[img:3]

 

Aplikacja Apogee MetaRecorder

Doskonałym uzupełnieniem mikrofonów ClipMic digital oraz MKE 2 digital jest pierwsza aplikacja rejestratora audio Apogee MetaRecorder, która jest przeznaczona dla iPhone'a, iPada oraz iPoda touch. Oferuje ona intuicyjne wielokrotne nagrywanie, oznaczanie i zarządzanie plikami w różnego typu scenariuszach nagrań. MetaRecorder zapewnia nagrywanie z jakością 24-bitową / 96 kHz oraz programową kontrolę poziomu wejściowego mikrofonu oraz presetów nagrywania

 

Usprawnij pracę w Final Cut Pro X

Użyj tagów metadanych takich jak słowa kluczowe, ulubione, znaczniki oraz innych wobec swoich plików audio podczas ich nagrywania w terenie, a następnie prześlij zarejestrowany materiał audio wraz z plikami Final Cut Pro XML do serwera Dropbox bezpośrednio z poziomu aplikacji MetaRecorder. Podczas importu do programu Final Cut Pro na platformie Mac, wprowadzone metadane znacznie upraszczają proces organizowania oraz analizowania zasobów mediów, a tym samym wyraźnie przyspieszają prace na etapie postprodukcji.

 

[img:2]

 

Kontrola z Apple Watch

Kluczowe funkcje aplikacji MetaRecorder mogą być kontrolowane z poziomu Apple Watch - rozpoczęcie i zakończenie rejestrowania sygnału, dodawanie nagrań do ulubionych, dodawanie znaczników, czy też określenie poziomu sygnału wejściowego mikrofonu.

Bezpłatna wersja aplikacji MetaRecorder jest bezpośrednio dostępna z Apple App Store. Posiada ona ograniczenie ciągłego nagrywania do 60 sekund, które zostaje usunięte po odblokowaniu pełnej wersji - zarówno przez połączenie z kompatybilnym interfejsem audio Apogee lub Sennheiser lub też zakup pełnej wersji z poziomu aplikacji.

 

[img:1]

 

Zrób o jeden krok dalej z w pełni profesjonalnym MKE 2 digital

Mikrofon MKE 2 digital został zaprojektowany z myślą o profesjonalistach, którzy chcą nagrywać mowę w terenie i wymagają najwyższej jakości audio: pełnej i naturalnej charakterystyki częstotliwościowej, rozszerzonego zakresu dynamiki oraz znakomitej charakterystyki transjentowej.

 

[img:5]

 

Dopinany mikrofon Sennheiser MKE 2 będący branżowym standardem jest sercem tego rozwiązania. Cechuje się on wysokim maksymalnym poziomem ciśnienia akustycznego, znakomitym stosunkiem poziomu sygnału do szumu i jest wyposażony w membranę Sennheiser Umbrella.

W tej sprawdzonej konstrukcji, akustycznie nieaktywna membrana jest rozciągnięta na innej akustycznie aktywnej membranie, utrudniając przenikanie wilgoci do wnętrza kapsuły o wysokiej sprawności akustycznej, a tym samym tworząc wytrzymałą konstrukcję zapewniającą działanie przez wiele lat intensywnej eksploatacji. Kompleksowe rozwiązanie audio dla zastosowań video.

 

[img:6]

 

Cyfrowe mikrofony lavalier Apogee/Sennheiser znajdują zastosowanie w bardzo szerokim zakresie aplikacji. Mogą być one użyte tylko do nagrań audio, na przykład podczas produkcji podcastów, nagrywania wykładów i seminariów, a także jako rodzaj nowoczesnego dyktafonu. Jednak pozwalają też one na wzbogacenie materiałów video o znakomity dźwięk, czy to dla potrzeb filmów YouTube, w zastosowaniach dziennikarskich, czy też profesjonalnego reportażu w terenie realizowanego przez ekipy reporterskie.

 

I na koniec, ale również istotne: te mikrofony mogą być użyte w aplikacjach video przez wszystkie osoby, które zajmują się produkcją oddzielnych ścieżek audio dla ich realizacji video, takich jak początkujący filmowcy czy reporterzy.

Wolfgang Fraissinet

 
więcej: www.aplauz.pl
Mikrofony Reporterskie

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

ISE'20: SL Digital Wireless - Wielokanałowy odbiornik Sennheiser
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz