15-lecie sE Electronics - Producent rozdaje prezenty!

15-lecie sE Electronics - Producent rozdaje prezenty!

1 sierpnia 2015, 11:00
Producent: sE Electronics

To już 15 lat odkąd wysokiej klasy mikrofony i sprzęt studyjny sE Electronics gości w studiach nagraniowych na całym świecie. Z tej okazji dla wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników producent przygotował wiele atrakcji.

Do końca roku, co miesiąc sE Electronics rozda zupełnie bezpłatnie aż 15 swoich mikrofonów. Aby wziąć udział w losowaniu wystarczy, że po zakupie dowolnego produktu sE zarejestrujecie swoje urządzenie na stronie producenta:

 

www.seelectronics.com/15years-details

 

A co wydarzyło się przez ostatnie 15 lat?

Firma sE Electronics została założona w marcu 2000 przez Siwei Zou, muzyka klasycznego i projektanta dzielącego swoje życie pomiędzy dwoma wspaniałymi miastami: San Francisco, w którym powstała firma sE Electronics oraz w Szanghaju, gdzie obecnie mieszka założyciel firmy.

 

[img:3]

 

We wczesnych latach wszystkie mikrofony sE pochodziły z fabryki masowo wytwarzającej wiele innych, znanych na świecie marek mikrofonów. Tak działo się do czasu, kiedy Siwei zdecydował podnieść poziom jakości i artystycznej kontroli mikrofonów sE. W rezultacie, w 2003 roku, z pomocą partnerów z działu rozwoju biznesu z Wielkiej Brytanii (James Ishmaev-Young, Phil Smith i Mitch Carey) firma uruchomiła własną fabrykę mikrofonów w Szanghaju. Od 2008 roku fabryka jest zarządzana przez córkę założyciela - Ling, która trzyma pieczę nad produkcją i kieruje 80 pracownikami, w tym zespołem 12 utalentowanych inżynierów. 

Dzisiaj sE Electronic już nie wytwarza "wszystkiego dla wszystkich", a każdy najdrobniejszy element urządzeń sE jest celowo zaprojektowany i specjalistycznie wyprodukowany.  
Najbardziej delikatne elementy mikrofonów, np. kapsuły, są ręcznie strojone na sposób, w jaki wykonuje się najwyższej klasy instrumenty muzyczne.

 

[img:4]

 

Bez względu na skalę produkcji, montaż każdego z mikrofonów odbywa się z wielką starannością i dbałością o wszystkie detale. Następnie mikrofony są testowane przez wyszkolonych trenerów, w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu.

Firma przeznacza spore środki finansowe na najwyższej jakości komponenty i na ciągłe podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników. Nic więc dziwnego, że mikrofony marki sE Electronic, nawet jeśli kosztują 200 dolarów, mogą być wyposażone w ręcznie wykonane kapsuły, co z reguły zarezerwowane jest tylko dla droższych modeli innych marek.    

 

[img:5]

 

W 2006 roku producent wprowadził na rynek kabinę wokalową Reflexion Filter, która od razu stała się prawdziwym klasykiem. Kabina osiągnęła tak wielki sukces, że na całym świecie zaczęto ją kopiować! Od tamtej pory wyprodukowano ponad 100 tysięcy kabin, w które zostały wyposażone profesjonalne i domowe studia nagrań.   

Nie można zapominać, że firma sE współpracowała także z legendarnymi projektantami, jak Rupert Neve, znany jako autor projektu klasycznych konsolet nagraniowych. W wyniku tej współpracy powstał m.in. RNR1 - pierwszy na świecie mikrofon wstęgowy przenoszący pasmo wysokich częstotliwości aż do 25 kHz, RN17 - pojemnościowy mikrofon kardioidalny, a także RNT - nowy mikrofon lampowy. 

 

[img:2]
 

Gdzie kupić?

sE Electronics sE Electronics www.seelectronics.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > sE Electronics rozwiń listę sklepów

Studio

Prosta i skuteczna wtyczka od polskiego producenta
Więcej wiadomości