CASIO CELVIANO HYBRID - Czy szykuje się prawdziwa rewolucja ... ?

CASIO CELVIANO HYBRID - Czy szykuje się prawdziwa rewolucja ... ?

4 września 2015, 00:11
Producent: CASIO

[img:1:R]W środę 2 września w Berlinie miała miejsce niezwykła premiera najnowszego produktu CASIO CELVIANO GRAND HYBRID. Na to wydarzenie zostali zaproszeni wybrani dziennikarze z całej Europy. Oczywiście był tam wysłannik Infomusic.pl - Marek Truszkowski, który tak relacjonuje ten historyczny, w dziejach CASIO, moment: 

2IX2015 w Berlinie odbyła się światowa premiera instrumentów, które na zawsze zmienią historię dwóch firm: Casio oraz C. Bechstein. Dla mnie osobiście była to najbardziej zaskakująca premiera jaką pamiętam. Cały event trwał od godziny 9 rano do około 24 z krótkimi przerwami na oddech.

Zaczęło się od 15 minutowej prezentacji w kompleksie handlowym Stilwerk, następnie konferencja na której między innymi opowiadali o nowych produktach szefowie zarówno Casio jak i Bechstein. Po niej było trochę czasu na lepsze zapoznanie się z trzema nowymi modelami pianin.

Młotkowy mechanizm, drewniana klawiatura, zsamplowany koncertowy fortepian. To wszystko pochodzi od C. Bechstein. Casio opracowało połączenie tych elementów, stworzenie modułu brzmieniowego i zamknięcie ich w czarnym błyszczącym stacjonarnym pianinie cyfrowym. Śmiało i bez skrępowania stwierdzam, że nowy gracz wkracza na rynek.

Po pierwszym dotknięciu pokochałem klawiaturę. Flagowe brzmienia są bogate i pełne.  Nagłośnienie je zdecydowanie pozytywnie uwydatnia. Do tego bardzo rozbudowana edycja wielu elementów wpływających na brzmienie. 

Piszę to w drodze do Polski. Niebawem pełna relacja, w której zamieszczę zdjęcia z całego dnia, próbki dźwiękowe ze wszystkich wydarzeń jak np z jednego z najsłynniejszych studiów nagraniowych Hansa Recording Studio, w którym również odbyła się gala finałowa premierowego dnia.

Dodam jeszcze, że Polskę reprezentowały trzy konkurencyjne firmy, które chyba pierwszy raz połączyły siły,  aby rzetelnie przekazać zdobyte informacje, odczucia i podzielić się nimi, również dlatego, iż jest to ogromny przełom w przyszłym postrzeganiu obydwu tych producentów instrumentów. 

Nasi bohaterowie to Casio GP-500BP, GP -300 i AP - 700.

CASIO Celviano Grang Hybrid GP-300BK

[img:2]

 

Pianina Pianina cyfrowe Stage piano

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Grupa Zibi S.A.

adres:
ul. Wirażowa 119 02-145 Warszawa

Sklepy muzyczne > CASIO rozwiń listę sklepów

Artesia Pro - pianina cyfrowe prosto ze słonecznej Kalifornii
Więcej wiadomości