Znamy gości i tracklistę nowego albumu Armina Van Buurena

Znamy gości i tracklistę nowego albumu Armina Van Buurena

2 października 2015, 14:32

[img:15]

30 października, na polskie półki sklepowe trafi długo oczekiwany, nowy studyjny album Armina Van Burena zatytułowany "Embrace". Na miesiąc przed premierą, przyszedł czas na prezentację tracklisty oraz artystów, którzy zaangażowali się w ten projekt.

Album "Embrace" to kolejne, ogromne przedsięwzięcie w karierze Armina Van Buurena. Współzałożyciel Armada Music i najbardziej utytułowany artysta klubowy na świecie, tym razem zaprosił do współpracy przedstawicieli różnych stylów muzycznych. Od popu i jazzu, aż po klasykę czy nawet rock. Prezentujemy krótkie sylwetki artystów, którzy wsparli słynnego holenderskiego DJ'a przy nagrywaniu jego szóstego autorskiego materiału. Są tu zarówno znane i rozpoznawalne nazwiska, jak i osoby które do tej pory pracowały głównie dla innych gwiazd światowego formatu.

Eric Vloeimans

[img:1]
Holenderski trębacz jazzowy, który ukończył Akademię Muzyczną w Rotterdamie. Swoje muzyczne szlify zdobywał również w Nowym Jorku pod czujnym okiem Donalda Byrda, co zaowocowało późniejszą współpracą Vloeimansa z Frankiem Fosterem i Mercerem Ellingtonem. Słynie z tego, że lubi eksperymentować, łącząc dźwięki trąbki z elementami elektroniki. W 2003 roku zdobył prestiżową nagrodę VPRO/Boy Edgar Award, a jego dwa albumy otrzymały Edison Award, najważniejsze wyróżnienie w holenderskim przemyśle muzycznym.

Mr. Probz
[img:2]

Raper, wokalista, producent muzyczny i autor tekstów pochodzenia holendersko-antylskiego. Stał się popularny w 2014 roku, kiedy remiks jego utworu "Waves" stał się numerem jeden w Austrii, Niemczech i Szwecji. Od najmłodszych lat interesował się graffiti. Pisał rymowane teksty o swoim życiu. W 2006 roku zagrał rolę Jimmy'ego w musicalu "Bolletjes Blues". W swojej karierze współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak 50 Cent, Lloyd Banks, The Alchemist, Joe Budden, Joell Ortiz, Fabolous czy Raekwon.

Cimo Fränkel

[img:3]
Pochodzący z Amsterdamu, wokalista i producent muzyczny. W 2010 roku uczestniczył w programie telewizyjnym „My Name Is Michael”, a rok później napisał piosenkę z hip-hopowym duetem Fouradi na cześć 14-lecia Fundacji Johana Cruyffa, zajmującej się pomocą dla chorych dzieci. Od 2013 roku pisze teksty i śpiewa w utworach innych artystów, takich jak Wildstylez, Coone, Headhunterz, Rochelle (zwycięzca holenderskiego „X-Factor”), Aliyah (zwycięzca holenderskiego „Mam Talent”) czy Haris Alagic (zwycięzca holenderskiego „X-Factor”).

Angel Taylor

[img:4]
Amerykańska wokalistka z Los Angeles, która w swojej karierze współpracowała już z wieloma znanymi artystami, jak Adele, Kate Voegele, Brett Dennen czy Brandi Carlile. W 2009 roku, podczas serii letnich koncertów supportowała Five For Fighting, Mata Kearney’a i Sugar Ray. Uczestniczyła także w drugiej edycji programu „The Voice”, gdzie poznała Adama Levine’a, wokalistę grupy Maroon 5 który był jej trenerem. Z kolei autorska piosenka Angel Taylor pt. "Like You Do", pojawiła się w popularnym serialu telewizyjnym „Pogoda Na Miłość”.

Sarah deCourcy

[img:5]
Napisała piosenki dla Nicole Scherzinger, Freemasons, Hadouken! czy Birdy. Sarah deCourcy to jedna z najbardziej utalentowanych brytyjskich artystek młodego pokolenia. Produkuje muzykę, pisze teksty i śpiewa, a także tworzy układy choreograficzne. Zdobyła stypendium w renomowanej szkole muzycznej Chethams, po czym ukończyła Royal Academy Of Music w Londynie. Z jej usług korzystają największe wytwórnie muzyczne na świecie jak Sony Music, Warner Music, Ministry Of Sound i wiele innych. Wyprodukowała i wyreżyserowała dwie trasy koncertowe Kylie Minogue.

Kensington

[img:6]
Holenderska grupa rockowa z Utrechtu, utworzona w 2005 roku. Tworzą ją Eloi Youssef (wokalista, gitarzysta, klawiszowiec), Casper Starreveld (gitarzysta, wokalista, klawiszowiec), Jan Haker (basista, klawiszowiec) i Niles Vandenberg (perkusista). W latach 2005-2008 na instrumentach perkusyjnych grał Lucas Lenselink. Grupa wystąpiła eksperymentalnie w pierwszym odcinku jednej z polskich edycji programu „Must Be The Music” jako tester jury. W ich dyskografii znajdziemy trzy studyjne albumy, trzy EP’ki i dwanaście przebojowych singli.

Lyrica Anderson

[img:7]
Amerykańska wokalistka, która karierę muzyczną rozpoczęła już w bardzo młodym wieku. Dziś ma na swoim koncie współpracę z największymi gwiazdami show biznesu, jak Missy Elliott, Jennifer Lopez, Chris Brown czy Britney Spears. Przez lata związana z wydawnictwem Mosley Music Group, należącym do Timbalanda. Lyrica Anderson jest współautorką kilku topowych przebojów, które znalazły się na 1 miejscu listy Billboard. Należą do nich „Pyramid” od Charice i Iyaz oraz dwa single z albumu Demi’ego Lovato, wśród których znajduje się hit "All Night Long".

Rock Mafia

[img:8]
Duet producentów ze Stanów Zjednoczonych, w skład którego wchodzą Tim James i Antonina Armato. Wspólnie nagrali i wyprodukowali utwory na albumy, które łącznie sprzedały się w nakładzie 100 milionów egzemplarzy! Lista artystów z którymi współpracują jest imponująca. Miley Cyrus, Selena Gomez, Aura Dione, No Doubt, Daughtry, Wyclef Jean, Green Day, Mariah Carey, Justin Bieber, Flo Rida, Ellie Goulding, Demi Lovato, David Archuleta, Miranda Cosgrove, Victoria Justice, Hoku, Vanessa Hudgens czy Tokio Hotel.

Cosmic Gate

[img:9]
Słynny niemiecki projekt muzyczny, który tworzą Claus Terhoeven i Stefan Bossems. W ich dyskografii znajdziemy sześć autorskich albumów, kilka kompilacji i wiele ponadczasowych, kultowych już singli, do których m.in. należą „Exploration Of Space”, „Fire Wire”, „Mental Atmosphere” czy „The Drums”. Słyną ze swojego oryginalnego stylu, będącego połączeniem muzyki trance i progressive. Są uważani za ikony sceny klubowej i głównych prekursorów tego gatunku. Każdego roku występują ponad 130 razy, na największych festiwalach i w klubach na całym globie.

BullySongs

[img:10]
Andrew Bullimore aka BullySongs dorastał słuchając Jimiego Hendrixa i The Police. Będąc nastolatkiem odkrył drum & bass, a wraz z nim takich artystów jak Roni Size, DJ Die i Bryan Gee Grooverider. Niedługo potem został członkiem grupy Nebulae, z którą zdobył nagrodę Diesel U-Music Award, a także wraz z trzema innymi kolegami stworzył projekt Beatbullyz, koncertując z LS, Jasonem Derulo i N-Dubz. Od 2012 roku całkowicie poświęcił się śpiewaniu i pisaniu tekstów. W swoim studio w Swindon nagrywa z takimi artystami jak Dash Berlin czy Rene LaVice.

DBX

[img:11]
Pete Kirtley, Sacha Collisson i John James Newman, czyli trzech producentów i multiinstrumentalistów z Londynu, którzy kochają to co robią i świetnie odnajdują się w muzyce elektronicznej. Pete to laureat Ivor Novello Award, Sascha jest byłym członkiem zespołu produkcyjnego Xenomania, a John to znakomity wokalista i performer. Zadebiutowali w wielkim stylu, w utworze „Light Years Away” z repertuaru Tiësto. Ich twórczość to żywiołowy wokal, połączony z nowoczesnym brzmieniem, gdzie prawdziwa muzyka łączy się ze światem elektroniki.

Hardwell

[img:12]
Nazywa się Robbert Van De Corput i pochodzi z holenderskiej Bredy. W 2012 roku zajął rekordowo wysokie szóste miejsce w rankingu DJ Magazine, a odpowiednio w latach 2013 i 2014 zwyciężył w tym zestawieniu, uzyskując tytuł najpopularniejszego DJ’a na świecie. Hardwell świetnie czuje się w muzyce bigroom house, która czasem przeobraża się w bardziej melodyjne brzmienia, takie jak electro house i dutch house. Znany jest z duetów ze znanymi producentami, jak Tiësto, Showtek czy Nicky Romero. Od 2010 roku prowadzi swój label Revealed Recordings.

Gavin DeGraw

[img:13]
Amerykański piosenkarz, który urodził się w Catskill Mountains w stanie Nowy Jork. Już jako dziecko rozpoczął naukę gry na fortepianie. Przez jakiś czas studiował w Berklee School Of Music, jednak porzucił uczelnię aby rozpocząć karierę muzyczną. Gavin jest wokalistą, autorem tekstów, pianistą oraz gitarzystą. Utwór "I Don't Want To Be" był w 2005 roku nominowany do Billboard Music Award oraz Radio Music Award. Piosenka jest także głównym motywem serialu „Pogoda Na Miłość”. Inna kompozycja "Follow Through", została wykorzystana w filmie „Pozew O Miłość”.

[img:14]

Tracklista:
01. Embrace (feat. Eric Vloeimans)
02. Another You (feat. Mr. Probz)
03. Strong Ones (feat. Cimo Fränkel)
04. Make It Right (feat. Angel Taylor)
05. Face Of Summer (feat. Sarah deCourcy)
06. Heading Up High (feat. Kensington)
07. Gotta Be Love (feat. Lyrica Anderson)
08. Hands To Heaven (feat. Rock Mafia)
09. Caught In The Slipstream (feat. BullySongs)
10. Embargo (with Cosmic Gate)
11. Freefall (feat. BullySongs)
12. Indestructible (feat. DBX)
13. Old Skool
14. Off The Hook (with Hardwell)
15. Looking For Your Name (feat. Gavin DeGraw)

[img:16]

Electronic & dance

Muzyka

Justin Timberlake wystąpi w TAURON Arenie
Więcej wiadomości