PLASA 2015: FBT na targach w Londynie

PLASA 2015: FBT na targach w Londynie

10 października 2015, 12:00
Producent: FBT
Dystrybucja: FX MUSIC GROUP

https://www.infomusic.pl/img/autorzy/MC4xODEzMDYwMCAxMzkxMDc5ODYw.jpgChociaż wielu producentów sprzętu pro audio zrezygnowało z udziału w tegorocznym PLASA, część z dużych międzynarodowych firm wiernie prezentuje tam swoją aktualną ofertę.

Wśród nich jest firma FBT, której stoisko, choć zbliżone do zeszłorocznego i nie obfitujące tym razem w sprzętowe rewolucje i nowinki, po raz kolejny posłużyło włoskim specjalistom od profesjonalnego nagłośnienia do zamanifestowania swojej silnej pozycji na rynku.

Centralną pozycję na nim zajmują oczywiście debiutujące w zeszłym roku systemy liniowe Muse 210 LA oraz ich bardziej kompaktowi pobratymcy z serii Mitus, model 206 LA, sparowane z potężnymi subwooferami Mitus 218SA i SUBline218SA. Kolejne ważniejsze produkty to przede wszystkim zaktualizowane, profesjonalne monitory sceniczne Verve 112 mA oraz systemy głośnikowe Shadow, przeznaczone do stosowania na powietrzu i cechujące się wysokim stopniem odporności na warunki pogodowe.

 

[img:1]

[img:2]

 

Zdaje się, że serii Muse czy Mitus nie trzeba przedstawiać tym uważnie śledzącym branżę. Tytułem przypomnienia, pierwsza z nich to flagowa seria systemów liniowych od FBT, według producenta będąca uosobieniem nowoczesnego systemu liniowego.

 

Seria Muse

Modele Muse 210 LA zadebiutowały w zeszłym roku i szybko zdobyły uznanie profesjonalistów dzięki wysokiej mocy i wydajności (600+300 W RMS ze wzmacniaczy klasy D na każdy moduł), wysokiej jakości komponentów (m. in. specjalne przetworniki, stworzone na zamówienie dla FBT przez B&C, wytrzymałe i stylowe obudowy ze sklejki brzozowej) oraz praktyczności i wszechstronności: Muse to modularne systemy, które w zależności od sytuacji wykorzystać można w dowolnej konfiguracji, od 1 do 16 modułów na stronę. Zintegrowany osprzęt pozwala na maksymalne podwieszenie 16 modułów Muse jednocześnie oraz dostosowanie ich nachylenia w przedziale 0°-10° w skokach co 1°. Wbudowane procesory DSP oraz wysoki stopień wyszlifowania pod względem kontroli kierunkowości i brzmienia to kolejne z ich ważniejszych atutów.

 

[img:7]

[img:8]

 

Seria Mitus

Z kolei Mitus to niezwykle kompaktowe i wielofunkcyjne aktywne liniówki, których każdy model waży jedynie 14 kg i oferuje wyposażenie zbliżone do Muse, jak choćby wzmacniacze klasy D o mocy 600+300 W RMS czy specjalne przetworniki B&C.

W przeciwieństwie do poprzedniej serii posiadają one jednak obudowy z wytrzymałego polipropylenu oraz mniejsze, sześciocalowe neodymowe przetworniki, wykorzystane z myślą o maksymalnej redukcji wagi. Obie serie współpracują doskonale z potężnymi aktywnymi subwooferami SUBLine 218SA i Mitus 218SA, różniącymi się mocą oraz wyposażeniem.

 

[img:5]

[img:6]

 

Seria Verve

Zaprezentowane monitory sceniczne Verve 112 mA to zaktualizowane, wysokiej jakości aktywne kolumny o ergonomicznej i solidnej obudowie ze sklejki pokrytą wytrzymałą emulsją ochronną, mieszącej w środku dwudrożny, lekki system głośnikowy zasilany odrębnymi wzmacniaczami klasy D o mocy 400W + 100W RMS.

Na zaawansowane wyposażenie tych monitorów składają się również wydajne zasilacze impulsowe oraz procesory DSP oferujące zaktualizowane algorytmy dynamicznej equalizacji czy limiterów zwiększających maksymalną głośność tych kolumn, mogących być wykorzystanych zarówno do odsłuchu scenicznego bądź też jako pełnopasmowe systemy aktywne do mniejszych aplikacji. Elastyczność zapewniają zarówno presety DSP, jak i obracalna tuba, wygodne uchwyty, punkty M10, gniazdo na statyw czy osprzęt do mocowania na ścianie.

 

[img:9]

[img:10]

 

Seria Shadow

Ostatnim punktem na liście są nowe modele z serii Shadow - rodziny wydajnych, pełnopasmowych kolumn pasywnych z mocowanymi współosiowo głośnikami, przeznaczonych do użytku zewnętrznego.

Każdy model w serii (w skład której wchodzi łącznie 6 pasywnych kolumn) posiada certyfikat zabezpieczeń IP55; ich obudowy składają się z pojedynczego elementu z polietylenu, wytwarzanego metodą formowania rotacyjnego, przednie grille posiadają trójwarstwowy system chroniący przed wilgocią, pyłem i ciałami stałymi, wewnętrzne obwody zaś zabezpieczone są przed korozją i wpływem wilgoci. Dostępne w modelach o różnych konfiguracjach głośników i wyposażenia, kolumny Shadow wydają się być solidnym rozwiązaniem do wymagających instalacji pod gołym niebem.

 

[img:4]

[img:3]

 

Galeria zdjęć ze stoiska FBT

 

Kolumny i głośniki Systemy liniowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

FX MUSIC GROUP

tel.: +48 (84) 639 11 22
adres:
ul. Piłsudskiego 53 22-400 Zamość

Sklepy muzyczne > FBT rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Żyj kolorowo - Klasyczny mikrofon RØDE NT1 w nowej odsłonie
Więcej wiadomości