Goya: album "Widoki"  już w sklepach

Goya: album "Widoki" już w sklepach

25 października 2015, 14:46

[img:2]

23 października na półki sklepowe trafił najnowszy album zespoły Goya. Płyta zatytułowana „Widoki” prezentuje różne odsłony kobiecych przemyśleń związanych z relacjami damsko - męskimi.

Teksty Magdy Wójcik połączone z klawiszowo - gitarowymi dźwiękami tworzą spójną, dopracowaną całość. Album jest fuzją klasycznych instrumentów z nowoczesnymi brzmieniami instrumentów klawiszowych i perkusji. Niezmiennym atutem płyty pozostają melodyjne kompozycje, które w połączeniu z głosem Magdy stanowią jeden z najważniejszych elementów twórczości zespołu. Jak twierdzi zespół, półtoraroczny okres, w którym powstawała płyta, dał im możliwość dopracowania materiału w najdrobniejszych szczegółach.

Na albumie "Widoki" słychać więcej przestrzeni w muzyce, zawartej zarówno w brzmieniu wokalu, jak i w warstwie instrumentalnej. Dla członków zespołu ta płyta jest swego rodzaju świadomym powrotem do wypracowanego przez wiele lat wspólnego grania własnego brzmienia i stylu.

Singlem promującym album jest utwór „Najlepsze czeka nas”. Do piosenki powstał teledysk w reżyserii Michała Brauma.

„ Najlepsze czeka nas to swego rodzaju dojrzałe wyznanie miłosne, nie pozbawione jednak wątpliwości i rozterek. W tej relacji między dwojgiem ludzi możemy usłyszeć o chwilach zwątpienia i momentach samotności, jednak ostatecznie tych dwoje ludzi nie wyobraża sobie bez siebie przyszłości...” mówi Magda, wokalistka zespołu.

Lista utworów „Widoki”:

[img:1]

1. Aurora
2. Doceniam
3. Najlepsze czeka nas
4. Opowiedz mi o sobie
5. Zapowiedź
6. Zaćmienie serca
7. Jest ktoś
8. Czuje to samo co ja?
9. Lubię takie dni
10. Inna historia
11. Sentyment

Poprzedni longplay grupy to "Chwile" z 2012 roku..

Muzyka

Nils Petter Molvær w Warszawie
Więcej wiadomości