AKG prezentuje nową serię miniaturowych mikrofonów MicroLite

AKG prezentuje nową serię miniaturowych mikrofonów MicroLite

2 listopada 2015, 12:00
Producent: AKG
Dystrybucja: ESS Audio

MicroLite to nowa seria miniaturowych mikrofonów referencyjnych AKG, oferujących niesamowitą jakość dźwięku i trwałość, lecz w małej, dyskretnej obudowie. Są one idealne do zastosowań telewizyjnych, teatralnych i konferencyjnych.

Seria składa się z mikrofonu krawatowego, nausznego i nagłownego, z których wszystkie zapewniają wyjątkowy komfort użytkowania. W wyniku szeroko zakrojonych prac konstrukcyjnych mikrofony MicroLite cechują się ponadto szeroką kompatybilnością, doskonałą odpornością na wilgoć i ochroną EMC.

 

Nowe mikrofony AKG MicroLite są malutkie, ale sygnał, jaki wytwarzają, jest przeciwieństwem ich rozmiarów. Wiele czasu i uwagi poświęciliśmy każdemu etapowi projektu, nie koncentrując się wyłącznie na jakości dźwięku.

 

Od uchwytów nausznych i nagłownych, których kształt użytkownicy mogą łatwo dostosować do własnych preferencji, po wielowarstwowe zabezpieczenie przed wilgocią, mikrofony te zapewniają doskonałą wydajność w najbardziej nawet wymagających aplikacjach.

Karam Kaul - Dyrektor Marketingu AKG

 

[img:1]

AKG LC81 MD

 

LC81 MD jest najmniejszym kardioidalnym mikrofonem typu lavalier na rynku. Ma średnicę 4.8 mm, długość 10 mm i waży 2 g. Czuła kapsuła mikrofonu przetwarza szeroki zakres częstotliwości i zapewnia elastyczność w uzyskaniu najlepszego dźwięku ze źródła. LC81 MD jest dostępny w czterech wariantach kolorystycznych.

LC82 MD to także mikrofon krawatowy, lecz o charakterystyce dookolnej. Cechuje się średnicą 3 mm i długością 6.5 mm, co czyni go jednym z najmniejszych mikrofonów tego typu na świecie.

 

[img:2]

AKG LC82 MD

 

Idealny do musicali, teatrów, kościołów, a także zastosowania w transmisjach telewizyjnych i produkcjach wielkoformatowych LC82 MD daje pewność, że ani wilgoć, ani makijaż wykonawcy nie spowoduje tłumienia dźwięku. Podobnie jak LC81 MD, model LC82 MD także dostępny jest w czterech kolorach.

Podobne do ich odpowiedników krawatowych, nauszne mikrofony EC81MD i EC82 MD doskonale sprawdzają się we współpracy z systemami bezprzewodowymi. Przeznaczone są do zastosowań teatralnych, muzycznych, koncertowych i konferencyjnych. 

 

[img:3]

AKG EC81 MD / EC82 MD

 

Każdy mikrofon wyposażony jest w elastyczny uchwyt nauszny i wysięgnik o regulowanej długości, co gwarantuje pełen komfort użytkowania. Do wyboru są dwie kapsuły - kardioidalna (EC81 MD) i dookolna (EC82 MD). EC82 MD cechuje się ponadto wzmocnioną ochroną przed wilgocią. Oba modele są dostępne w dwóch kolorach.

Dla tych, którzy preferują jeszcze bardziej stabilne dopasowanie, przeznaczone są mikrofony nagłowne - kardioidalny HC81 MD i dookolny HC82 MD. Każdy z nich jest dostępny w dwóch kolorach, a HC82 MD zapewnia zwiększoną ochronę przed wilgocią.

 

[img:4]

AKG HC81 MD / HC82 MD

 

Wszystkie mikrofony MicroLite wyposażone są w kabel ze złączem MicroDot, kompatybilnym z wieloma różnymi typami złącz, w tym również wszystkich głównych producentów systemów bezprzewodowych. To daje szerokie możliwości zastosowania mikrofonów MicroLite w różnych konfiguracjach sprzętowych i łatwego zoptymalizowania systemu. Są również wspaniałym uzupełnieniem systemów bezprzewodowych AKG, takich jak DMS800.

Dla serii MicroLite dostępne są ponadto różnego rodzaju akcesoria, w tym siatki ochronne, piankowe osłony przeciwwietrzne, zasilacze fantomowe, klipsy krawatowe, a także nakładki chroniące przed działaniem potu i makijażu.

 

Mikrofony Nagłowne Zestawy mikrofonowe Pozostałe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 21 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > AKG rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Tak było na Meyer Sound Panther Demo Days 2024
Więcej wiadomości