Milczenie Owiec zapowiada premierę nowego albumu

Milczenie Owiec zapowiada premierę nowego albumu

24 stycznia 2016, 08:39

[img:1]

Gdańska formacja Milczenie Owiec zapowiedziała premierę drugiego albumu "Niepokoje". Zespół kojarzony do tej pory z debiutanckim materiałem pochodzącym z płyty "Twarze", po 11 latach od fonograficznego debiutu powraca z kilkunastoma utworami będącymi w części kontynuacją swojego charakterystycznego rockowego stylu z pierwszego krążka.

Kompozycje znajdujące się na płycie "Niepokoje" powstawały na przestrzeni kilku ostatnich lat. Odwołują się one do wrażliwości tych fanów mocnego rocka, którzy poszukują w tej muzyce czegoś więcej niż tylko przysłowiowego młócenia. Specyficznego charakteru dodaje kobiecy wokal i polskie teksty skupione wokół życiowych dylematów – zagubienia i prób odnalezienia się w nieustannie i szybko zmieniającym się współczesnym świecie.

Warstwa muzyczna nowego krążka to wypadkowa inspiracji hołdujących zarówno uznanym za klasyczne odmianom rocka lat 90-tych (grunge), czy 80-tych (rock progresywny), jak również sięgających do nowoczesnych nurtów szeroko pojętej muzyki rockowej. Za produkcję brzmienia utworów odpowiadają Szymon Sieńko i Mateusz Sieńko.

Graficzna oprawa okładki albumu, nawiązująca do jego tytułu, przedstawia rzeźby uznanego artysty rzeźbiarza - Jarosława Urbańskiego.

Premiera płyty "Niepokoje", wyznaczona jest na 26 lutego 2016 roku. Do tej pory wydawnictwo zapowiadały trzy oficjalne single: "Bunt", "Przyjdą tu" i "Ćma", jednak już na początku lutego pojawi się kolejny utwór firmujący nadchodzący krążek.

Zespół przygotowuje się również do nagrania teledysku, możesz go wesprzeć na: https://polakpotrafi.pl/projekt/milczenie-owiec-klip

[img:2]

Tracklista:
01. Niepokoje
02. Cela
03. Degradacja
04. Przyjdą tu
05. Kokon
06. Ćma
07. Bunt
08. Niewiele
09. Zapytaj mnie czy cię kocham
10. Koma
11. To koniec
12. Mgła

Muzyka

Björk ogłasza Cornucopia arena tour
Więcej wiadomości