ISE2016: Symetrix prezentuje nową serię procesorów Prism

ISE2016: Symetrix prezentuje nową serię procesorów Prism

4 marca 2016, 11:00
Producent: Symetrix

https://www.infomusic.pl/img/autorzy/MC4xODEzMDYwMCAxMzkxMDc5ODYw.jpgNa tegorocznym ISE nie sposób było nie zauważyć wszechobecności urządzeń wykorzystujących Dante, sieciowy protokół transmisji audio.

To, co jeszcze dwa lata temu przeczuwali co bardziej wnikliwi integratorzy systemowi i obserwatorzy branży, dziś jest już faktem: protokół autorstwa firmy Audinate to standard komunikacyjny dla rosnącej liczby urządzeń najróżniejszych marek na rynku pro audio/AV.

Przechadzając się pomiędzy stoiskami w halach centrum RAI w Amsterdamie co i rusz można było natknąć się na plakietkę "Dante spoken here", gdzie zaś można było spodziewać się jej bardziej niż na stoisku firmy Symetrix, kojarzonej przede wszystkim jako producent wysokiej jakości procesorów DSP bazujących ekskluzywnie na tym protokole transmisji?

 

[img:1]

[img:2]

 

W bogatej ofercie firmy odnaleźć można między innymi nagradzane procesory Radius czy Edge. W tym roku Symetrix wykonał kolejny krok naprzód, prezentując nową serię procesorów Prism będącą, według reprezentantów firmy, przełomową pod względem stosunku ceny do wydajności - premiera ta jest reakcją firmy na dynamicznie rosnące zapotrzebowanie rynku na produkty DSP obsługujące Dante, w tym również na opłacalne i relatywnie niedrogie urządzenie, zapewniające jednak tę samą funkcjonalność i jakość.

Na serię Prism składają się cztery modele, różniące się jedynie ilością portów I/O i rozmiarem: Prism 4x4, 8x8, 12x12 i 16x16. Podczas gdy pierwszy nich oferuje konfigurację 4 wejść i 4 wyjść, zasilanie po złączu Ethernet PoE+ i rozmiar 1/2 U, pozostałe trzy urządzenia mieszczą się w obudowach 1U i wykorzystują zewnętrzne zasilacze (konfigurację I/O sygnalizują nazwy modeli). To już wszystkie różnice - technologie przetwarzania i konwersji oraz komponenty analogowe są spójne dla wszystkich modeli Prism.

 

[img:3]

[img:4]

 

Zaznaczyć należy, że zawarte w nich konwertery analog-cyfra-analog, przedwzmacniacze mikrofonowe i moduły DSP są tymi samymi, co te obecne w nagradzanych procesorach Radius i Prism. Widać więc, że redukcja kosztu tych jednostek nie wiązała się z kompromisami w funkcjonalności i jakości komponentów

By obniżyć cenę, w procesorach Prism zrezygnowano z redundancji portów Dante i Ethernet czy zintegrowanych zasilaczy, wciąż jednak oferują one światowej klasy brzmienie, możliwości kontroli i rozbudowy systemu i wszystkie zalety protokołu Dante: dwukierunkowy przesył 64 kanałów audio po pojedynczej skrętce, wyjątkowo niską latencję i płynną integrację ze standardową architekturą sieciową.

 

[img:5]

[img:6]

 

Jak w przypadku poprzednich produktów Symetrix, procesory Prism mogą być skonfigurowane i obsługiwane poprzez aplikację Symetrix Composer, zaś do ich zdalnej, fizycznej kontroli posłużą już znane panele ścienne Symetrix ARC, interfejs przeglądarkowy ARC-WEB czy kontrolery dotykowe innych producentów. Codzienne użytkowanie oraz monitoring ułatwią ponadto umieszczone na przednich panelach czytelne wyświetlacze OLED.

Wygląda na to, że wprowadzenie serii Prism to idealne dopełnienie oferty Symetrix, od teraz jeszcze przystępniejszej i bardziej elastycznej. Ich zbiór rozwiązań DSP spełni oczekiwania profesjonalnych integratorów i wymogi każdego rodzaju instalacji. Dalszą prezentację nowej serii Prism zobaczyć można w naszej video-relacji ze stoiska Symetrix na ISE 2016.

 

[img:7]

[img:9]
 
Procesory dźwięku Wzmacniacze, końcówki mocy Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Symetrix Symetrix www.symetrix.co

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Symetrix rozwiń listę sklepów

ISE'20: Dynacord MXE5 - nowa matryca audio do instalacji i Live
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz