Ten Years After na koncertach w Polsce

Ten Years After na koncertach w Polsce

6 kwietnia 2016, 12:18

[img:1]

Ten Years After - brytyjska ikona blues rocka w październiku przyjedzie do Polski na cztery koncerty! My zapraszamy 28.10 do Gdańska / Klub Parlament oraz dzień później do wrocławskiego Alibi.

Nazwani później jeżdżącą szafą grającą (ze względu na niekończące się trasy koncertowe) Brytyjczycy pokazali swój sposób widzenia bluesa, rock-bluesa, boogie oraz swingowania. Alvin Lee i koledzy doskonale odnaleźli się na amerykańskim rynku. W krótkim czasie stali się atrakcją koncertów klubowych a później super gwiazdą festiwali muzycznych. Płyty sprzedawały się doskonale a utwór „ Love Like A Man” stał się ich następnym mega przebojem. Szybkość gry na gitarze Alvina Lee postawiła go w grupie super gitarzystów. Ale i pozostali muzycy zostali zauważeni przez fanów i krytykę muzyczną. Bo T Y A w latach 1967-1976 to Alvin Lee – gitara, śpiew: Leo Lyons - genialnie brzmiący baas, instrumenty klawiszowe to Chick Churchil - potęga brzmienia i wspaniałe solówki - z elementami jazzu i boogie. Skład dopełnia szalejący na bębnach Riclee.

Tak było do pierwszego krysysu w grupie w roku 1977. Alvin Lee powołuje kolejno do życia Ten Years Later oraz Alvin Lee Company. A od roku 1980 stanął na czele grupy Alvinn Lee Band. Wielkich sukcesów nie osiągnał, ale co trzeba podkreślić jest wiele utworów z tego okresu, które pozostają w pamięci. Natomiast koledzy z grupy po wielu próbach negocjacji z Alvinem postanowili dalej działać pod szyldem T YA. Dokoptowano nowego gitarzystę. Joe Gooch podobnie śpiewał i potrafił grać równie szybko jak Alvin. Niestety pięć lat temu basista Leo Lyons i Joe Gooch odeszli od zespołu by założyć nowy band - formację H S S.


 
To zaowocowała kolejną rotacją w grupie. Do zespołu doszedł genialny basista Colin Hodkinson. Lista zespołów i muzyków z którymi współpracował jest obszerna (Aleksisem Kornerem, Peter Green, Coleseum, Chris Rea, John Lord Trio, BackDoor) Miejsce przy mikrofonie z gitarą w dłoniach zajął Marcus Bonfanti. Jest laureatem British Blues Award. A sposób gry i śpiewu winien zadowolić najbardziej ortodoksyjnie nastawionych fanów talentu Alvina Lee.

Zmiany personalne nie zmieniły charakteru wykonywanej przez zespół muzyki. To w dalszym ciągu pełna pasji i energii grająca blues-rocka grupa. Wykonują stare przeboje zespołu dodając do nich więcej bluesowgo smaczku a partie bassu są ozdobą każdego utworu. Jeden z dziennikarzy wiele lat temu napisał - od kiedy usłyszałem grę Colina Hodkinsona zrozumiałem dlaczego Fender produkuje gitary.

To będzie sentymentalna uczta dla tych, co pokochali blues-rocka wiele lat temu i do dnia dzisiejszego ten gatunek muzyczny jest ich ulubionym. Bo TEN YEARS AFTER to żywa legenda tego gatunku.

Bilety już w sprzedaży na www.pwevents.pl

Blues & jazz

Muzyka

Zheani w Hydrozagadce
Więcej wiadomości