MK4 Digital i HandMic Digital - Nowe mikrofony cyfrowe Sennheiser

MK4 Digital i HandMic Digital - Nowe mikrofony cyfrowe Sennheiser

18 kwietnia 2016, 13:00
Producent: Sennheiser
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

https://www.infomusic.pl/img/autorzy/MC4xODEzMDYwMCAxMzkxMDc5ODYw.jpgPodczas gdy na ostatnich ISE Sennheiser ujawnił rozległą, innowacyjną ofertę konferencyjną, na PL+S 2016 ujawnione nowości tej firmy to przede wszystkim nowe mikrofony cyfrowe USB/iOS stworzone we współpracy z Apogee - MK4 Digital i HandMic Digital - oraz bogata w funkcje aplikacja Wireless System Remote do zdalnego sterowania systemami bezprzewodowymi Evolution D1.

MK4 Digital to cyfrowa wersja jednego z najpopularniejszych mikrofonów studyjnych Sennheisera. Od teraz ten wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy wyposażony jest w cyfrowy moduł od Apogee, zawierający przedwzmacniacz mikrofonowy, konwerter analogowo-cyfrowy oraz wyjście USB / Lightning, dzięki czemu można wpinać go bezpośrednio iPadów, iPhone'ów czy komputerów Mac / PC. Mobilna rejestracja nigdy nie była prostsza!

 

[img:1]

 

Seria cyfrowych mikrofonów i owoc współpracy Sennheiser i Apogee nie jest nowością. Na rynku dostępne były już cyfrowe mikrofony ClipMic Digital i MKE 2 Digital. Poza nowym cyfrowym MK4, seria uzupełniona jest również o mikrofon dynamiczny HandMic Digital, stworzony w oparciu o kardioidalny, dynamiczny e835, teraz również wyposażony w preamp/konwerter cyfrowy Apogee i wymienny kabel USB / Lightning.

Widać więc, że dzięki nowym modelom seria mikrofonów cyfrowych Sennheiser / Apogee jest kompletna: znajdziemy w niej jakościowy studyjny mikrofon pojemnościowy, ręczny mikrofon dynamiczny oraz dwa rodzaje mikrofonów krawatowych. Ujawnione na PL+S'16 modele stanowią, według przedstawicieli obu firm, bardzo ważne nowe produkty w ich ofercie.

 

[img:2]

[img:3]

Sennheiser MK4 Digital

 

Razem stanowią one doskonałe, nowoczesne rozwiązanie do łatwych w przeprowadzeniu i oferujących profesjonalną jakość nagrań w terenie, do których potrzeba jedynie urządzenia mobilnego i mikrofonu - bez przedwzmacniacza czy interfejsu audio.

Mikrofony te współdziałać będą z popularnymi programami do produkcji multimedialnej jak Logic Pro X, Final Cut, Adobe Premiere, Pro Tools, Ableton Live czy aplikacje iOS jak Garage Band, jednak producenci wydali wraz z nimi dedykowaną aplikacje Apogee MetaRecorder: dwukanałową aplikację rejestrującą dźwięk, prostą w użyciu i obsługującą rejestrację w jakości 96 kHz / 24 bit, ponadto umożliwiającą synchronizację do czterech urządzeń mobilnych!

 

[img:4]

[img:5]

Sennheiser HandMic Digital

 

Idźmy dalej: Sennheiser ujawnił też nową aplikację Wireless System Remote, zdalnie kontrolującą bezprzewodowe systemy mikrofonowe Evolution D1 poprzez urządzenia iOS, co ułatwia realizatorom dźwięku konfigurację, zarządzanie i monitorowanie połączeń bezprzewodowych wprost ze swoich iPhone'ów. Aplikacja WSR pozwala na zmianę ustawień pojedynczych systemów D1 lub całych grup, kontrolę efektów audio, ustawień sieciowych i sygnałów wyjściowych, oraz śledzenie stanu baterii, siły sygnału i poziomów. WSR automatycznie rozpoznaje, czy systemy D1 mają zainstalowany najnowszy firmware i oferuje jego aktualizację przez internet, jeśli to konieczne.

Aplikacja WSR jest już dostępna do pobrania z Apple App Store, z kolei nowe mikrofony MK4 Digital i HandMic Digital trafią na rynek pod koniec lata 2016 roku.

 

[img:6]

[img:7]

Sennheiser Wireless System Remote

 
więcej: sennheiser.pl
Mikrofony Dynamiczne Pojemnościowe Systemy bezprzewodowe

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

Exaplay – nowy programowy media player od Vioso
Więcej wiadomości