Motör 49 - Poznaj bliżej kontroler Behringera

Motör 49 - Poznaj bliżej kontroler Behringera

13 maja 2016, 11:00
Producent: Behringer
Dystrybucja: SoundTrade

Behringer MOTÖR 49 to klawiatura sterująca MIDI, która pozwoli Ci przejąć całkowitą kontrolę nad wirtualnymi instrumentami oraz oprogramowaniem DAW. Wyposażona w niezwykle gładko pracujące zmotoryzowane tłumiki i dynamiczne, podświetlane pady, MOTÖR 49 zapewnia Twojej ekspresji muzycznej niezrównany poziom kontroli.

Klawiatura posiada 49 dynamicznych pełnowymiarowych klawiszy z funkcją aftertouch, 60-milimetrowe zmotoryzowane fadery z podświetleniem - wszystko co potrzebne do pełnej obsługi parametrów ulubionego oprogramowania DAW. Kontroler wyposażono we wbudowany sprzętowy arpeggiator, umożliwiający tworzenie sekwencji, zarówno z fizycznych, jak i wirtualnych syntezatorów.

Obrotowe enkodery kontrolera MOTÖR 49 zapewniają natychmiastową reakcję na poziomie oprogramowania, a wygodna, podświetlana sekcja transportu umieszcza wszystkie funkcje nagrywania i odtwarzania w zasięgu ręki. Dodatkowo wszelkie komunikaty odczytasz łatwo dzięki wyraźnemu i podświetlanemu ekranowi LCD urządzenia. Producent zadbał także o to, by w klawiaturze MOTÖR 49 znalazło się wiele wyjątkowo przydatnych w produkcji muzycznej presetów (obiecując kolejne w przyszłości). Kontroler jest gotowy do pracy zaraz po rozpakowaniu - wystarczy podłączyć go do komputera, a ze strony www.behringer.com pobrać darmowe oprogramowanie produkcyjne, które dodatkowo udostępnia nieodpłatnie aż 150 wirtualnych instrumentów i wtyczek efektowych. MOTÖR 49 to łatwy i szybki sposób na to, by na powrót połączyć w całość wszystkie elementy muzycznej kreatywności

 

[img:1]
 

Niesamowita klawiatura

Klawiatura MOTÖR 49 posiada cztery oktawy ekspresyjnych, pełnowymiarowych klawiszy z funkcjami velocity i aftertouch, zapewniających naturalne odczucia użytkowania. Półważone, duże klawisze klawiatury i sposób ich reakcji na artykulację zadowoli nawet najbardziej wybrednych muzyków. Funkcja aftertouch nasyci dźwięki brzmieniem, siłą efektu, modulacji czy głośność niezależnie od wybranego parametru. Niezależnie też od stylu gry MOTÖR 49 odpowiednio zareaguje na każdy rodzaj artykulacji.

 

Zmotoryzowane tłumiki po raz pierwszy!

Dzięki nowej klawiaturze Behringera - jako pierwszej na rynku wyposażonej w 9 dynamicznych i zmotoryzowanych tłumików - skończyła się era korzystania przez klawiszowca z oddzielnego kontrolera suwakowego MIDI. Teraz technologia - znana z flagowej, wielokrotnie nagradzanej konsolety X32 - została zaimplementowana w klawiaturze MOTÖR 49, zapewniając nowy poziom kontroli nad mikserem DAW, syntezatorami i efektami.

 

[img:2] [img:3] [img:4]

 

Dynamiczne pady perkusyjne

Podobnie jak klawiatura MOTÖR 49, także podświetlane pady perkusyjne kontrolera są czułe na siłę nacisku, co pozwala wykorzystywać podkłady perkusyjne, sample czy uruchamiać loopy na nowym poziomie ekspresji. Teraz beat, sekwencję, czy efekt można wyzwalać zgodnie z bardziej ekspresyjnym stylem gry.

Szczególnego znaczenia nabiera tu także tworzenie złożonych ścieżek perkusyjnych z wykorzystaniem dynamicznych padów perkusyjnych kontrolera MOTÖR 49. Osiem czułych na nacisk padów z funkcją velocity zapewnia pełną kontrolę nad miękkimi, syntezatorowymi dźwiękami perkusyjnymi. Zachowując dynamikę i artykulacyjną odpowiedź, drum pady MOTÖR 49 przedefiniują podejście do podkładów perkusyjnych i popisów z wykorzystaniem zapętlonych sampli.

 

Osiem podświetlanych enkoderów

Osiem ultra precyzyjnych i podświetlonych enkoderów z pierścieniami LED zapewnia natychmiastowy przegląd wszystkich parametrów oprogramowania, dzięki czemu użytkownik może skupić się wyłącznie na procesie twórczym. Podczas przełączania się między pluginami, podświetlane enkodery obrotowe MOTÖR 49 automatycznie wskazują ustawienie parametrów wtyczki.

 

[img:6] [img:7] [img:8]

 

Automatyczne mapowanie

Kontroler MOTÖR 49 jest gotowy do pracy zaraz po wyjęciu z pudełka, a dzięki trybom MIDI i Mackie Control można automatycznie zmapować wszystkie 49 klawiszy do najczęściej używanych parametrów popularnych instrumentów wirtualnych i stacji roboczych audio. Klawiatura sterująca oferuje dodatkowo możliwość ustawień użytkownika w ulubionej konfiguracji, w tym określonych kombinacji software/hardware.

 

Sekcja transportu dla każdego

Podświetlana sekcja transportu w kontrolerze MOTÖR 49 zapewnia szybki dostęp do trybów odtwarzania i nagrywania przy użyciu jednego palca, a zmiany na poziomie faderów, enkoderów czy banków pad są niezwykle proste. Jak wciśnięcie guzika!

 

[img:9] [img:10] [img:11]

 

Uwolnij swoją kreatywność

Sprzętowy arpeggiator kontrolera MOTÖR 49 pozwala na bieżąco dodawać sekwencje, wspierając tworzenie skomplikowanych aranżacji. Bez względu na to, czy tworzymy elektro-pop czy szeroko pojętą muzykę elektroniczną - możemy urozmaicić wszystkie software’owe syntezatory z użyciem jednego z najbardziej zaawansowanych arpeggiatorów na rynku.

 

Wysublimowana elastyczność pracy

Klawiatura MOTÖR 49 komunikuje się z PC lub Mac oraz wirtualnymi instrumentami poprzez USB lub MIDI In/Out/Thru, co pozwala łączyć różne funkcjonalności. Dodatkowo oddaje do dyspozycji darmowe oprogramowanie do produkcji muzycznej z zestawem 150 instrumentów wirtualnych i wtyczek efektowych, gotowych do pobrania ze strony www.behringer.com. Trudno o bardziej wszechstronną klawiaturą sterującą USB/MIDI ze zmotoryzowanymi faderami i dynamicznymi padami w tym przedziale cenowym. Bez względu na to, czy poszukujesz narzędzia do tworzenia ciekawych podkładów perkusyjnych, syntezatorowych brzmień, czy po prostu chcesz skutecznie edytować elementy miksu i całe utwory - MOTÖR 49 będzie intuicyjnym i efektywnym narzędziem pracy, dzięki któremu zostaniesz mistrzem swojego oprogramowania DAW. Sięgnij po kontroler MOTÖR 49 i rozpocznij już dziś tworzenie kolejnego muzycznego arcydzieła!

 

[img:5]

 

Komponuj. Nagrywaj. Miksuj. Udostępniaj.

Tracktion jest jednym z najszybszych i najprostszych w obsłudze DAW-ów do komponowania, nagrywania, edycji, miksowania i dzielenia się muzyką. Wyposażony w interfejs z pojedynczym ekranem, jest elegancki i oferujący pełną paletę profesjonalnych funkcji jak: dynamiczna automatyzacja, nieograniczona liczba ścieżek, nagrywanie MIDI oraz wsparcie dla wtyczek VST i AU. To potężne oprogramowanie do produkcji muzyki zapewnia wszystkie narzędzia spotykane w regularnych studiach nagraniowych. Nauka pracy z DAW nigdy nie była łatwiejsza dzięki ogromnej i łatwo dostępnej bibliotece zasobów Tracktion.

 

Gdzie kupić?

Behringer Behringer www.behringer.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Sklepy muzyczne > Behringer rozwiń listę sklepów

Artesia Pro - pianina cyfrowe prosto ze słonecznej Kalifornii
Więcej wiadomości