RAPORT: Nowości LD Systems z Prolight+Sound 2016

RAPORT: Nowości LD Systems z Prolight+Sound 2016

11 maja 2016, 13:00
Producent: LD Systems
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

https://www.infomusic.pl/img/autorzy/MC4xODEzMDYwMCAxMzkxMDc5ODYw.jpgAdam Hall jak zwykle przedstawił mnóstwo nowości nagłośnieniowych marki LD Systems, a wśród nich popularne kolumny MAUI 11 i 28 w nowej wersji G2, wzmacniacz DSP 44K (pierwszy w historii firmy obsługujący transmisję Dante), nową odsłonę kolumn Stinger G3 czy wreszcie nowoczesne bezprzewodowe systemy UHF U500.

Ich stoisko zdobił ponadto cieszący się wielką popularnością modularny system CURV500 w wariancie instalacyjnym oraz w unikalnej, customowej wersji pomalowanej przez specjalnie do tego celu wynajętego artyście - z okazji konkursu, ten unikalny produkt trafił do szczęśliwego zwycięzcy wylosowanego na stoisku.

 

[img:1]

[img:2]

 

Kolumny MAUI 28 i 11 G2

Pierwszą z premier była nowa generacja kolumn MAUI 28 i 11, od teraz w wersji G2 - wykorzystują nowe procesory DSP oraz, co zupełnie nowe w serii, umożliwiają separację od subbasu i zawieszenie kolumn na ścianie lub wolne ustawienie ich na podłodze. MAUI 28 G2 to kompaktowy, kolumnowy system PA z usprawnionymi procesorami DSP, łącznością Bluetooth i czterokanałowym mikserem. Jej dalsze modyfikacje to poprawienie kierunkowości i ogólnego brzmienia, redukcja wagi oraz kolorystyka w czerni lub bieli do wyboru.

Z kolei MAUI 11 G2 to najmniejszy w serii, smukły system, również dostępny w dwóch kolorach, z poprawioną dyspersją i brzmieniem, łącznością Bluetooth, mikserem oraz z nową, rozdzieloną na dwie części kolumnę wysokotonową ułatwiającą transport.

 

[img:3]

[img:4]

 

Wzmacniacz DSP 44 K

Prezentowany LD Systems DSP 44 K to pierwszy w ofercie LD Systems produkt, będący owocem partnerstwa między grupą Adam Hall i firmą Audinate, autorem sieciowego protokołu Dante. To potężne i nowoczesne urządzenie, stworzone we współpracy z RAM Audio, przeznaczone jest na profesjonalny rynek audio i oferuje zintegrowaną łączność Dante, wydajne procesory DSP i zdalną kontrolę poprzez USB i Ethernet z dedykowanego programu kontrolnego PC.

To produkt z najwyższej półki LD Systems - może być obsługiwany jako dwu- lub czterokanałowe urządzenie o łącznej mocy 4KW w trybach 4 x 1000 W (4 lub 2 Ω) i 2 x 2000W w bridge'u (8 lub 4 Ω). Jego profesjonalne funkcje i możliwości to maksymalna niezawodność, również przy 2Ω, pokaźna lista zabezpieczeń, zaawansowane cyfrowe przetwarzanie sygnału z filtrami FIR/IIR, korektorami, zwrotnicami i opóźnieniem czy pokaźna biblioteka presetów dla kolumn i głośników LD Systems.

 

[img:7]

[img:8]

 

Nowa generacja kolumn Stinger

Podczas gdy o instalacyjnych wersjach CURV500 informowaliśmy już przy okazji ISE'16, na PL+S'16 swój debiut miała nowa, trzecia generacja kolumn Stinger. W serii tej znajdują się pełnopasmowe paczki 8", 10", 12" i 15" w wersji aktywnej i pasywnej oraz dedykowane subbasy 12" i nowy 18".

Modele Stinger G3 dzięki modyfikacjom konstrukcji i komponentów teraz zbliżone są pod względem jakości do czołowej serii LD Systems DDQ. Umieszczone w wytrzymałych i malowanych proszkowo obudowach kolumny są teraz lżejsze, wydajniejsze i po prostu brzmią lepiej. Wykorzystują nowe wzmacniacze cyfrowe i procesory DSP z czterema presetami ustawień dla różnego rodzaju aplikacji.

 

[img:5]

[img:6]

 

System bezprzewodowy U500

Ostatnią na naszej liście, lecz bynajmniej nie najmniej istotną, jest premiera bezprzewodowych systemów UHF serii U500, będących bardzo ważnym uzupełnieniem aktualnej oferty LD Systems. Do tych wizualnie eleganckich i dopracowanych pod względem niezawodności i brzmienia systemów dostępne są wszystkie konfiguracje mikrofonowe: znajdziemy tu więc dynamiczne i pojemnościowe mikrofony ręczne, nagłowne i przypinane.

Głównymi ideami przyświecającymi w ich tworzeniu były wygoda, nieskazitelna jakość brzmienia, prosta obsługa i minimalistyczny design. Systemy te posiadają funkcję automatycznego wyszukiwania kanałów oraz wygodny, jednoprzyciskowa funkcja synchronizacji częstotliwości. Jednocześnie możliwe jest wykorzystanie do pięciu systemów U500 jednocześnie - w sam raz dla kompletnego zespołu rockowego.

 

[img:9]

[img:10]

 
Kolumny i głośniki Zestawy przenośne (PA) Pełnopasmowe aktywne Pełnopasmowe pasywne Wzmacniacze, końcówki mocy Mikrofony Dynamiczne Systemy bezprzewodowe

Gdzie kupić?

LD Systems LD Systems www.ld-systems.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LD Systems rozwiń listę sklepów

Mackie Mainstream - mały, zgrabny interfejs do streamingu
Więcej wiadomości