MESSE'16: Roland zaprezentował elektroniczne i hybrydowe nowości V-Drums

MESSE'16: Roland zaprezentował elektroniczne i hybrydowe nowości V-Drums

19 maja 2016, 13:00
Producent: Roland
Dystrybucja: Musikmesse Frankfurt

https://www.infomusic.pl/img/autorzy/MC4xODEzMDYwMCAxMzkxMDc5ODYw.jpgObok sprzętu gitarowego Boss, na swoim głównym stoisku na Messe'16 Roland wystawiał elektroniczne (i hybrydowe) rozwiązania dla perkusistów V-Drums.

Wśród licznych instrumentów i akcesoriów najważniejsze nowości to ultraciche pedały do triggerowania stopy i hihatu KT-9 i FD-9, nowy model zestawu TD-11, nazwany TD-11KVSE 'Special Edition' oraz El Cajon EC-10, hybrydowy cajon z wbudowanym głośnikiem i modułem brzmień elektronicznych!

 

[img:7]

[img:8]

 

Pedały KT-9 i FD-9

KT-9 i FD-9 to nowe pedały do perkusji elektronicznych V-Drums o innowacyjnej konstrukcji i zgłoszonych do opatentowania mechanizmach. Stworzone są z myślą o maksymalnie cichej grze bez poświęcania grywalności i autentyczności wrażeń pracy pedałami - idealnie dla doświadczonych użytkowników perkusji V-Drums często ćwiczących w godzinach nocnych, w małych mieszkaniach, i wszędzie tam gdzie hałas może być problemem. Bo choć wiadomo, że gra się przede wszystkim ze słuchawkami, to hałas generowany przez ciągłe uderzenia pedałami (choć nieporównywalnie cichszy od zestawu akustycznego) w cichych otoczeniach może być dotkliwy. Dzięki nowym pedałom Rolanda elektroniczni perkusiści mogą grać, ćwiczyć i nagrywać do woli, niezależnie od pory dnia.

Kontrolery te pozbawione są bijaków i stanowią zunifikowane, kompaktowe urządzenia. Wykorzystują nowe mechanizmy naciągające gwarantujące wysoką responsywność i wrażenie gry na tradycyjnej stopie czy hi-hacie. Poza nowymi mechanizmami kontrolery te zezwalają też na bardzo stabilne umocowanie i dynamiczną grę. Od producenta dowiedzieliśmy się, że zmierzono różnicę w generowanym hałasie. W przypadku FD-9 jest to o 50% mniej w porównaniu do FD-8, z kolei KT-9 jest do 85% cichszy w porównaniu do wyposażonego w bijak KD-9. Podczas wizyty na stoisku sami przeprowadziliśmy małe testy, co zobaczycie w naszym video!

 

[img:3]

[img:4]

Od lewej: Roland KT-9 i FD-9

 

Zestaw TD-11KVSE Special Edition

Bardzo ciekawą nowością, w dodatku ekskluzywną na rynek europejski, jest nowy zestaw perkusyjny serii TD-11. Jego pełna nazwa to TD-11KVSE 'Special Edition' - zestaw stworzono w oparciu o cieszący się wielkim sukcesem TD-11KV, jednak z uwzględnieniem próśb klientów i zgodnie z nimi wprowadzając szereg modyfikacji.

Mówiąc w skrócie, umieszczony jest on powyżej modelu TD-11KV, lecz poniżej TD-25K i cechuje się on wysoką naturalnością i autentycznością gry. Od teraz wyposażony jest w nowy hi-hat VH-11 montowany na statywie akustycznego hi-hatu - rozwiązanie to jest bardzo popularne wśród perkusistów. Prosili oni również o większy stelaż: TD-11KVSE bazuje na dużym MDS-9SC, pozwalającym na szersze rozstawienie elementów zestawu, co bardziej zbliża go do rozmiaru akustycznego zestawu perkusyjnego. Kolejna modyfikacja to dodanie drugiego crasha CY-12C 12", w zgodzie z preferencjami znaczącej większości bębniarzy.

 

[img:5]

[img:6]

Roland TD-11KVSE Special Edition

 

El Cajon EC-10

Kolejna bardzo ciekawa nowość to El Cajon EC-10, hybrydowy cajon. Posiadający te same właściwości, co dobrze wykonany cajon akustyczny, nowy EC-10 posiada ponadto możliwość aktywowania wybranych elektronicznych brzmień i cyfrowych efektów. Wewnątrz zawarty jest moduł cyfrowy, osobno sczytujący uderzenia w środek i krawędź płyty czołowej, oraz zintegrowany wzmacniacz głośnik współosiowy.

Wybór efektów odbywa się z panelu kontrolnego na górze instrumentu; wśród dostępnych brzmień znajdują się bębny elektroniczne, akustyczne werble, tamburyn, shaker i wiele innych - w sumie 30 zestawów akustycznych i elektronicznych dźwięków. Z panelu można indywidualnie ustawić ich głośność lub przypisać poszczególne z nich do uderzenia w środek lub krawędź płyty. Całość zasilana jest 6 paluszkami AA wystarczającymi na 12 godzin ciągłej pracy.

 

[img:1]

[img:2]

Roland El Cajon EC-10

 
Elektroniczne Zestawy Hardware Stopy Perkusjonalia Cajony

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Roland Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

Sklepy muzyczne > Roland rozwiń listę sklepów

Adaptacyjne zestawy głośnikowe EAW AC6 na NAMM Show 2022
Więcej wiadomości