Audio-Technica dla Twojego instrumentu - Nowe mikrofony prosto z PL+S'16

Audio-Technica dla Twojego instrumentu - Nowe mikrofony prosto z PL+S'16

20 czerwca 2016, 12:00
Producent: Audio-Technica

https://www.infomusic.pl/img/autorzy/MC4xODEzMDYwMCAxMzkxMDc5ODYw.jpgAudio -Technica zaprezentowała na targach Prolight+Sound 2016 trzy nowe modele mikrofonów o zdumiewających zdolnościach w kwestii maksymalnego ciśnienia akustycznego, jakie mogą przyjąć.

Mowa o Artist Elite AE2300 - dynamicznym mikrofonie dedykowanym do szerokiej gamy instrumentów, ATM350a - nowej wersji popularnego przypinanego mikrofonu pojemnościowego o jeszcze wyższym headroomie, oraz ATM230 - idealnym modelu dla instrumentów perkusyjnych.

 

[img:1]

 

Artist Elite AE2300

Artist Elite AE2300 to kardioidalny dynamiczny mikrofon instrumentalny o unikalnej dla sprzętu Audio-Technica konstrukcji membrany - podwójna kopułka daje mikrofonowi zdolności wychwytywania transjentów i niuansów dźwięku wykraczających poza zdolności typowych dynamików. Mikrofon ten, charakteryzujący się wytrzymałą i stylową metalową budową upraszczającą jego umiejscowienie w trudniejszych lokalizacjach, przeznaczony jest do głośnych instrumentów, jak instrumenty dęte, wzmacniacze gitarowe czy bębny.

 

[img:4]

[img:2]

Audio-Technica Artist Elite AE2300

 

Charakteryzuje się on specjalnie obniżoną czułością, pozwalającą na zachowanie klarowności i wysokiej dynamiki przy najgłośniejszych źródłach dźwięku oraz spójną charakterystyką kierunkową.

Co ciekawe, AE2300 wyposażony jest w filtr dolnoprzepustowy (nie dolnozaporowy, jak większość mikrofonów), redukujący górne pasmo od 6 kHz wzwyż przy krzywiźnie spadku 6 dB na oktawę. Filtr ten służy redukcji wysokich częstotliwości, takich jak piski i szumy wzmacniacza gitarowego czy przeciek hi-hatu do mikrofonu na werblu, co poprawia autentyczność i selektywność. Dla izolacji od odgłosów związanych z ruchem i użytkowaniem, kapsuła wyposażona jest w gumową osłonkę przeciwwstrząsowa.

 

ATM350a

Z kolei ATM350a to mikrofon bazujący na bardzo popularnym pojemnościowym mikrofonie instrumentalnym ATM350. Maksymalne ciśnienie akustyczne, jakie może przyjąć ten mikrofon jest większe niż w modelu 350 i obecnie wynosi aż 159 dB! To poziomy, które zniszczyłyby większość dostępnych na rynku pojemnościówek.

Wraz z nowym mikrofonem, Audio-Technica oferuje szereg nowych akcesoriów przeznaczonych do mocowania w konkretnych rodzajach instrumentów, jak instrumenty smyczkowe, dęte, bębny czy fortepiany.

 

[img:5]

[img:6]

Audio-Technica ATM350a

 

ATM230

ATM230 to mikrofon dedykowany głownie do zastosowań w profesjonalnym lub domowym studio - jest czymś, co powinno zainteresować realizatorów, a także samych perkusistów. Jego charakterystyczną cechą jest doskonałe przenoszenie transjentów - z piękną, otwartą górą i bardzo szybką odpowiedzią impulsową, zapewniającą naturalne brzmienie. Mikrofon został zaprojektowany tak, aby móc bezproblemowo przenosić wysoki SPL przy pełnym obrazie dźwięku i dobrej jakości dolnych częstotliwości. Hiperkardioidalna charakterystyka gwarantuje natomiast redukcję przesłuchów z boku i tyłu mikrofonu.

ATM230 będzie sprzedawany zarówno jako osobny produkt, jak i w zestawach. W komplecie otrzymamy uchwyt do zamontowania mikrofonu na obręczy instrumentu.

 

[img:7]

[img:8]

Audio-Technica ATM230

 

Mikrofony Instrumentalne

Gdzie kupić?

Audio-Technica Audio-Technica www.audio-technica.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Audio-Technica rozwiń listę sklepów

Exaplay – nowy programowy media player od Vioso
Więcej wiadomości