Ortega Striped Suite ACB - Przepiękny bas elektroakustyczny

Ortega Striped Suite ACB - Przepiękny bas elektroakustyczny

28 lipca 2016, 10:00
Producent: Ortega

Firma Ortega istnieje wprawdzie na rynku dopiero od 1994 roku ale już zdążyła przyzwyczaić nas do wysokiej jakości swoich produktów. Instrumenty te są wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół, dobrze zachowują strój, a dodatkowo - są bardzo ładne.

Podobnie jest z najnowszą serią basowych gitar elektroakustycznych - Private Room Series. Jest to chyba jedna z najbardziej charakterystycznych pod względem wizualnym serii gitar ostatnich lat. Wszystko za sprawą zastosowanego drewna. Top wykonany jest z wykończonego na wysoki połysk świerku z Alaski. Na uwagę zasługują jednak przede wszystkim boki i tył - są one wykonane z dwóch różnych odcieni hebanu (AAA striped), przez co obok tych gitar po prostu nie sposób przejść obojętnie. Gryf instrumentu wykonany jest natomiast z połyskującego mahoniu.

 

[img:1]
Ortega Striped Suite ACB

 

Kolejną bardzo charakterystyczną cechą jest tzw. armrest. Polega to na ścięciu krawędzi gitary w miejscu, na których zwykle spoczywa prawe przedramię muzyka. Dzięki temu producenci wyeliminowali uciążliwe i wszystkim dobrze znane wżynanie się gitary, zwłaszcza podczas dłuższej gry. Skala instrumentu to 812 mm / 32". Za trzymanie stroju odpowiadają klucze typu die-cast w złotym kolorze. Instrument wyposażony jest w preamp Ortega MAGUSPRO.

Cena instrumentu wynosi 2.999 zł. W komplecie znajduje się solidny pokrowiec oraz skórzany pasek.

 

[img:3]

[img:2]

 
Gitary Akustyczne Basowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Meinl Distribution

adres:
Przemysłowa 20 21-100 Lubartów

Sklepy muzyczne > Ortega rozwiń listę sklepów

Gitara

Nowości w serii Vintage Pedals od Orange
Więcej wiadomości