QSC rozszerza ofertę urządzeń serii Q-SYS

QSC rozszerza ofertę urządzeń serii Q-SYS

29 lipca 2016, 09:00
Producent: QSC Audio
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

QSC rozszerza ofertę Q-SYS, swojego potężnego rozwiązania AV/IT opartego na oprogramowaniu, o możliwość współpracy z kamerami PTZ-IP oraz prezentuje nowe peryferia komunikacyjne AV-to-USB Bridge, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom korporacyjnego rynku AV w odniesieniu do kamer z kodekami programowymi oraz rozwiązań łączności pomostowej audio.

Nowe kamery Q-SYS PTZ-IP oraz urządzenie Q-SYS I/O-USB Bridge rozwiązują problem struktury i zagospodarowania przestrzennego sali konferencyjnej podczas integracji kodeków programowych z sygnałami kamer oraz audio, przez wprowadzenie kamer wykorzystujących rozwiązania łączności IP oraz mostka USB we współpracy z platformą Q-SYS.

 

[img:1]

QSC Q-SYS PTZ-IP

 

  • Integracja z kodekami programowymi oraz BYOD. Zapomnij o kłopotach z pobieraniem sterowników oraz używaniem adapterów typu extender USB. To nowe rozwiązanie AV-to-USB Bridge w pełni integruje się z platformą Q-SYS, całkowicie zmieniając sposób podejścia, w jaki integratorzy tworzą metody połączeń sal konferencyjnych, w których wykorzystywane są kodeki programowe, z torami sygnałowymi kamer oraz sygnałami audio, przez wykorzystanie technologii strumieniowego przesyłania sygnałów AV/IT w celu uproszczenia i zapewnienia większej elastyczności całego systemu.
  • Łatwość obsługi. Rozwiązanie Q-SYS AV-to-USB Bridge wykorzystuje niewymagającą sterowników emulację video USB 2.0 dla kamer internetowych oraz rozwiązanie AEC systemu głośnomówiącego audio. Oznacza to, że nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie ani sterowniki, aby utworzone rozwiązanie współpracowało z nowoczesnymi systemami opartymi na komputerach PC z aplikacjami (kodekami) programowymi takimi jak Skype for Business, ClikMeeting, Adobe Connect, GotoMeeting, WebEx oraz innymi.
  • Układ przestrzenny sali konferencyjnej opanowany dzięki IP. Rozwiązanie Q-SYS AV-to-USB Bridge rozwiązuje problemy i ograniczenia adresowania, które nieodłącznie występują w przypadku korzystania z łączności USB w przypadku przestrzennie zróżnicowanych sal konferencyjnych. Nie ma potrzeby uciekania się do drogiej i problematycznej w użyciu technologii extenderów USB w celu integracji urządzeń PC w systemie AV zainstalowanym w obiekcie. To rozwiązanie zapewnia wyjątkową elastyczność dodawania tak dużej liczby mostków i kamer, jaka tylko jest potrzebna w danym obiekcie. Q-SYS AV-to-USB Bridge jest jedynym produktem na rynku, który pozwala na korzystanie z rozwiązań BYOD na stole konferencyjnym, a równocześnie umożliwia komputerowi PC wchodzącemu w skład systemu połączyć się bez konieczności podwajania (lub dalszego zwielokrotniania) rozwiązań sprzętowych.
  • Jedno oprogramowanie i platforma IT-centryczna. Q-SYS jest zintegrowaną platformą oprogramowania wraz z rozwiązaniami sprzętowymi opartymi na IP. W przypadku integratora oznacza to krótszy czas szkolenia w zakresie wykorzystania tej platformy. W przypadku konsultanta i ostatecznego użytkownika ma to wyraz w jednym kompleksowym podejściu do rozwiązywania problemów i wyzwań, jakie stawia sala konferencyjna, zamiast konieczności integrowania dwóch lub trzech różnych rozwiązań pochodzących od różnych producentów.

 

[img:2]

QSC Q-SYS I/O-USB Bridge

 

Z pełną stanowczością jesteśmy w stanie zagwarantować, że Q-SYS jest platformą bazującą na oprogramowaniu i stanowi coś znacznie większego niż zwykły samodzielny produkt DSP audio.

 

Integratorzy będą mieć możliwość wykorzystania światowej klasy rozwiązania Q-SYS AEC oraz kamer bezpośrednio dostępnych w Q-SYS Designer Software w celu tworzenia rozwiązań AV w salach konferencyjnych, dzięki maksymalnemu wykorzystaniu kodeków programowych dostępnych w komputerach PC. Z takimi możliwościami, QSC definiuje Q-SYS oraz Q-LAN jako najbardziej integracyjną platformę audio oraz video na świecie dla rynku AV.

TJ Adams - Dyrektor Zarządzania Produktem w Systemach Instalacyjnych firmy QSC

 

To połączone rozwiązanie będzie bezproblemowo integrować się ze wszystkimi aktualnie, jak i w przyszłości oferowanymi jednostkami Q-SYS Core, takimi jak Core 110f, a także urządzeniami peryferyjnymi Q-SYS. Oznacza to, że istniejące systemy konferencyjne Q-SYS mogą w łatwy sposób zostać rozbudowane o kamery video, umożliwiając dalszą integrację z innymi urządzeniami oraz zapewniając dodatkowe rozwiązania kontroli i znacznie więcej.

 

więcej: www.qsc.com
Video i kamery Telewizja przemysłowa Kamery

Gdzie kupić?

QSC Audio QSC Audio www.qscaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > QSC Audio rozwiń listę sklepów

BayArena w Leverkusen nagłośniona systemami CODA Audio
Więcej wiadomości