Hiszpańskie instrumenty Alhambra Guitars już w sklepach

Hiszpańskie instrumenty Alhambra Guitars już w sklepach

9 sierpnia 2016, 11:00
Producent: Alhambra

Z poczatkiem sierpnia do polskich sklepów trafiły instrumenty jednej z najlepszych firm produkujących hiszpańskie gitary klasyczne - Alhambra.

Manufactura Alhambra S.L. ma już 50-letnie doświadczenie w budowie najlepszych na świecie gitar klasycznych, akustycznych i flamenco. To 14.000 metrów kwadratowych powierzchni wykorzystywanej do tworzenia unikatowych elementów zarówno metodą tradycyjną, jak i z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik obróki drewna.

 

[img:5]

 

Firma jest dumna z tego, że ma w swojej rodzinie 110 wyspecjalizowanych pracowników - każdy z solidnym doświadczeniem w rzemiośle konstruowania instrumentów strunowych. Zespół ten korzysta z pracy warsztatu projektowego, który jest również odpowiedzialny za badanie i rozwój nowo powstałych modeli.

Nabyte doświadczenie i techniki budowy gitary mają zasadnicze znaczenie dla uzyskania doskonałego instrumentu, dlatego najlepsi specjaliści w tej branży pracują właśnie dla Alhambry. Wiedzę i sztukę budowania gitar przekazują sobie tradycyjnie z pokolenia na pokolenie.

 

[img:2]

 

Proces budowy rozpoczyna się od wyboru najlepszego surowca drzewnego: (cedr, świerk, palisander, heban, cyprys, itp.). Jest on starannie wybierany w miejscu pochodzenia. Po przybyciu do fabryki Alhambra, drewno jest suszone w sposób naturalny - to proces, który jest w ostatniej fazie stabilizowany. Następnie poszczególne kawałki są docinane, montowane, lakierowane, polerowane, a następnie instrument jest strojony i kontrolowany.

Jakość i niezawodność instrumentów muzycznych wytwarzanych przez Alhambra są zapewnione dzięki wdrożeniu kompleksowego systemu kontroli procesu produkcji, który rozpoczyna się od wyboru najlepszych surowców, a kończy przy oddaniu instrumentu w ręce ostatecznego użytkownika.

 

[img:6]

 

Procedury przechowywania, jak również szybkość i terminowość realizacji zamówień są udoskonalane dzięki nowym technologiom. Każda gitara jest zarejestrowana w systemie cyfrowym, który pozwala ją zidentyfikować poprzez unikalny numer seryjny, dzięki czemu firma ma mozliwość poświadczyć pochodzenie każdego instrumentu.

Gitary Alhambra są szeroko znane ze względu na ich jakość i design, a znakomita dźwięczność jest wynikiem profesjonalizmu pracownika, jego drobiazgowej metody pracy, a także staranny dobór lasów skąd pozyskiwany jest surowiec (zwłaszcza cedr i świerk).

 

[img:3]

 

Firma posiada 5 linii produkcyjnych:

 
  • Gitary klasyczne
  • Gitara Flamenco
  • Bandurrias i lutnie
  • Gitara akustyczne
  • Modele sygnowane

 

Alhambra Guitars specjalizuje się w oferowaniu najlepszego produktu dla każdego klienta. Dlatego wszystkie jej linie produkcyjne mają trzy zakresy dostosowane do różnych potrzeb muzyków: są modele dla początkujących, modele dla średnio-zaawansowanych i wreszcie dla profesjonalistów. Alhambra Guitars, posiada szeroką ofertę opcji, które mogą być wykorzystane do stworzenia instrumentu dostosowanego do specyficznych potrzeb każdego klienta (cut away, przedwzmacniacze, instrumenty leworęczne i wiele więcej).

 

Artyści Alhambra

 
[img:7]

 

Gitary Klasyczne Akustyczne Pozostałe instr. strunowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ADA MUSIC

adres:
ul. Kopernika 25a 43-502 Czechowice-Dziedzice

Sklepy muzyczne > Alhambra rozwiń listę sklepów

Gitara

Nowe combo w ofercie Gibsona
Więcej wiadomości